110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Як судилися військовослужбовці за останні 4 роки – звіт Юридичної Сотні

IMG Legal100

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

9 липня 2019

Військовослужбовцям варто звертатися в суди, боротися за свої права, оскільки є чимало прикладів позитивних рішень. За період війни, в окремих категоріях справ, сформувалась відносно стала судова практика захисту прав учасників бойових дій. З огляду на  судову практику, побачивши вже допущені помилки, програшні стратегії, можна обрати правильний механізм захисту свого права і добитись швидшого виконання рішення суду. Про це заявили правозахисники з громадської організації «Юридична Сотня» під час презентації звіту «Судові справи захисників» 9 липня 2019 року у Veteran Hub, в Києві. 

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/07/YS_sudovi_spravi.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_button admin_label=”Button” button_url=”https://legal100.org.ua/analytics/sudovi-spravi-zahisnikiv/” url_new_window=”off” button_text=”Завантажити звіт” button_alignment=”left” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″ module_class=” yellow-link”] [/tm_pb_button][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

«Варто починати боротися, адже ваша справа може стати в майбутньому одним з переконливих аргументів щодо прийняття змін у законодавство», – наголосила юристка ГО “Юридична Сотня” Христина Ковцун.

У даному звіті йдеться про судові справи за 2014-2018 роки позивачами у яких були військовослужбовці та ветерани. Юристи з ГО “Юридична Сотня” у ході роботи над звітом проаналізували близько однієї тисячі справ, з них обрали 70 найбільш корисних.

Найбільш поширені справи потягом 2014-2018 років стосувалися: отримання статусу учасника бойових дій, отримання одноразової грошової допомоги, звільнення з військової служби за контрактами «до кінця особливого періоду», а також звільнення з військової служби у зв’язку зі станом здоров’я, сімейними обставинами та невідповідністю.

«За цей період йдеться про понад 2065 справ щодо отримання статусу учасника бойових дій. Серед них є позитивні рішення, так і відмови у наданні статусу», – розповіла юристка ГО “Юридична Сотня” Марія Звягінцева.

Щодо прикладів позивитивної для військовослужбовців судової практики юристи розповіли про такі судові рішення.

«Прикладом позитивного рішення суду є справа вдови загиблого військовослужбовця Тамари Коваленко, яка змогла відсудити виплату одноразової грошової допомоги у Міністерства оборони України. Чоловік пані Тамари помер від захворювання, яке отримав під час війни, та був звільнений через хворобу, тому помер будучи не в статусі військовослужбовця. Сьогодні рішення суду було виконано, ця справа зайняла у нас три роки», – розповіла адвокат-волонтер ГО «Юридична Сотня» Леся Кляровська.  

«Важливим для родин військовослужбовців стало рішення Верховного Суду від 20 березня 2018 року №276/322/17, в якому зазначено, що у справах про виплату одноразової грошової допомоги членам сімей загиблого військовослужбовця суд може зобов’язати відповідний орган влади (в даному рішенні мова йде про Міністерства оборони України) нарахувати і виплатити таку допомогу. Раніше, суди зобов’язували органи державної влади повторно розглянути і прийняти рішення за результатами розгляду, обгрунтовуючи це невтручанням у “дискреційні повноваження”. Це не завжди приводило до позитивного результату для родин військовослужбовців, оскільки їм повторно відмовляли», – розповіла юристка ГО «Юридична Сотня» Христина Ковцун.

Звіт опублікований на сайті ГО «Юридична Сотня», де всі охочі можуть з ним ознайомитися. Він буде корисним для адвокатів, юристів та правозахисників, які надають допомогу військовослужбовцям та їх родинам.

IMG 4678

Авторки аналітичного звіту Христина Ковцун та Марія Звягінцева

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/07/66089293_346943852639228_6341027743731286016_n.jpg” title_text=”Христина Ковцун у Veteran Hub” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like