110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Як судилися військовослужбовці за останні 4 роки – звіт Юридичної Сотні

IMG Legal100

9 липня 2019

Військовослужбовцям варто звертатися в суди, боротися за свої права, оскільки є чимало прикладів позитивних рішень. За період війни, в окремих категоріях справ, сформувалась відносно стала судова практика захисту прав учасників бойових дій. З огляду на  судову практику, побачивши вже допущені помилки, програшні стратегії, можна обрати правильний механізм захисту свого права і добитись швидшого виконання рішення суду. Про це заявили правозахисники з громадської організації «Юридична Сотня» під час презентації звіту «Судові справи захисників» 9 липня 2019 року у Veteran Hub, в Києві. 

«Варто починати боротися, адже ваша справа може стати в майбутньому одним з переконливих аргументів щодо прийняття змін у законодавство», – наголосила юристка ГО “Юридична Сотня” Христина Ковцун.

У даному звіті йдеться про судові справи за 2014-2018 роки позивачами у яких були військовослужбовці та ветерани. Юристи з ГО “Юридична Сотня” у ході роботи над звітом проаналізували близько однієї тисячі справ, з них обрали 70 найбільш корисних.

Найбільш поширені справи потягом 2014-2018 років стосувалися: отримання статусу учасника бойових дій, отримання одноразової грошової допомоги, звільнення з військової служби за контрактами «до кінця особливого періоду», а також звільнення з військової служби у зв’язку зі станом здоров’я, сімейними обставинами та невідповідністю.

«За цей період йдеться про понад 2065 справ щодо отримання статусу учасника бойових дій. Серед них є позитивні рішення, так і відмови у наданні статусу», – розповіла юристка ГО “Юридична Сотня” Марія Звягінцева.

Щодо прикладів позивитивної для військовослужбовців судової практики юристи розповіли про такі судові рішення.

«Прикладом позитивного рішення суду є справа вдови загиблого військовослужбовця Тамари Коваленко, яка змогла відсудити виплату одноразової грошової допомоги у Міністерства оборони України. Чоловік пані Тамари помер від захворювання, яке отримав під час війни, та був звільнений через хворобу, тому помер будучи не в статусі військовослужбовця. Сьогодні рішення суду було виконано, ця справа зайняла у нас три роки», – розповіла адвокат-волонтер ГО «Юридична Сотня» Леся Кляровська.  

«Важливим для родин військовослужбовців стало рішення Верховного Суду від 20 березня 2018 року №276/322/17, в якому зазначено, що у справах про виплату одноразової грошової допомоги членам сімей загиблого військовослужбовця суд може зобов’язати відповідний орган влади (в даному рішенні мова йде про Міністерства оборони України) нарахувати і виплатити таку допомогу. Раніше, суди зобов’язували органи державної влади повторно розглянути і прийняти рішення за результатами розгляду, обгрунтовуючи це невтручанням у “дискреційні повноваження”. Це не завжди приводило до позитивного результату для родин військовослужбовців, оскільки їм повторно відмовляли», – розповіла юристка ГО «Юридична Сотня» Христина Ковцун.

Звіт опублікований на сайті ГО «Юридична Сотня», де всі охочі можуть з ним ознайомитися. Він буде корисним для адвокатів, юристів та правозахисників, які надають допомогу військовослужбовцям та їх родинам.

IMG 4678

Авторки аналітичного звіту Христина Ковцун та Марія Звягінцева

You may also like