110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Скасування книги обліку доходів та договору про визнання електронних документів для ФОП

книга обліку

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

6 серпня 2020

5 серпня 2020 р. Президент України підписав законопроєкт №2524 від 04.12.2019 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/08/kniga-obliku.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Що змінилося?

Усі документи з питань адміністрування податків повинні відображатися в електронному кабінеті платника податків. Для доступу до електронного кабінету платника особі не потрібен буде договір про визнання електронних документів.

Платник податків шляхом надсилання через електронний кабінет відповідного повідомлення з документальним підтвердженням фактів має право виправити неточну, неповну чи застарілу інформації про себе, окрім тієї інформації, яка внесена до ЄДР.

Підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від обов’язку реєструвати книгу обліку доходів у контролюючому органі, облік сум доходів ФОП може здійснюватися як в паперовій, так і в електронній формі за бажанням особи.

Відсутність книги обліку доходів, а також її ведення з порушенням встановленого порядку може бути підставою для притягнення платника податків до відповідальності виключно в разі, якщо такий платник податків повідомив контролюючий орган про бажання вести таку книгу.

Коли набуде чинності?

Закон набуде чинності через 10 днів з дня його офіційного оприлюднення.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like