110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Що зробила Верховна Рада для ветеранів та військових за перше півріччя 2020 року?

Верховна Рада Аналіз

27 липня 2020

Протягом першого півріччя 2020 року у Верховній Раді було прийнято 4 Закони та 2 Постанови, які стосуються соціального захисту ветеранів та проходження військової служби. Це становить 2% від загальної кількості прийнятих актів (всього було прийнято 290 Законів та Постанов ВРУ). Загалом, у парламенті було зареєстровано 1695 законопроєктів, з них приблизно 64 на військово-ветеранську тему (3,7 %).

Прийняті нормативно-правові акти стосувалися: запровадження окремих посад Головнокомандувача ЗСУ та начальника Генерального штабу ЗСУ; безперервне забезпечення харчуванням військовослужбовців; звіту ТСК з питань правового статусу ветеранів війни за шість місяців діяльності; функціонування госпіталів ветеранів війни; можливості військовослужбовців, визнаних ВЛК за станом здоров’я непридатними, проходити службу в СБУ та Державній прикордонній службі; процедури включення строковиків до списків виборців.

Серед прийнятих актів не всі мають на меті розв’язати поточні проблеми системно. Наприклад, у межах другого етапу медичної реформи участь госпіталів ветеранів війни у новій системі фінансування, яка здійснюється через Національну службу здоров’я України, відтерміновується на один рік. На противагу цьому, питання щодо безперервного забезпечення харчуванням військовослужбовців, з яким виникли проблеми у зв’язку із COVID-19, було вирішено.

Радимо депутатам під час наступної сесії зосередитися на прийнятті двох законопроєктів, які врегулюють соціальний захист ветеранів. Ми вважаємо, що першочерговим завданням для ВРУ на наступну сесію є прийняття нових законів “Про статус ветеранів і членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів” та “Про статус осіб, які сприяли захисту Батьківщини, та осіб, постраждалих внаслідок збройних конфліктів”.

You may also like