2 вересня 2019
Юридична Сотня проаналізовала діяльність Верховної Ради України попереднього, 8-го скликання, щодо сфери ветеранських справ.

«У підсумку, із загальної кількості законопроектів, зареєстрованих народними депутатами Верховної Ради України попереднього, 8-го скликання, 3% (близько 200) було спрямовано на покращення соціального захисту військовослужбовців та ветеранів. З них 64 законопроекти стали законами» – зазначено у звіті ГО «Юридична Сотня». Більшість законів, про які йдеться, стосувалися надання та позбавлення ветеранського статусу, врегулювання питань, пов`язаних із проходженням військової служби та виконанням обов`язків військовослужбовцями в умовах існування особливого періоду.
Правники ГО «Юридична Сотня» підрахували скільки місяців витрачали депутати на прийняття законопроектів, пов’язаних з соціальних захистом військовослужбовців, ветеранів та їх родин.
“У 2015 році потребувалося у середньому 3 місяці для прийняття законопроекту, який стосувався захисту прав ветеранів, у 2016 році ця цифра зросла до 6 місяців, в 2017 році – 8 місяців, у 2018 році – 10 місяців. У 2019 році важко визначити скільки в середньому часу було необхідно на прийняття законопроектів, адже законопроект №9508 щодо створення Єдиного державного реєстру ветеранів було прийнято через місяць після реєстрації. Законопроект №3433 щодо спрощення порядку прийняття до громадянства іноземців та осіб без громадянства, які брали участь в АТО/ООС, розглядався 3,5 роки.”, – зазначили правники.
Юридична Сотня також розповіла про першочергові законопроекти для новообраної Верховної Ради.
Даний проект виконується за підтримки NED.

Немає додаткових матеріалів за цією темою