110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Анонс. Серія курсів із надання правової допомоги військовослужбовцям та ветеранам від ГО “Юридична сотня”

YS серія курсів UN

29 жовтня 2020

Юридична сотня проведе серію тренінгів для правозахисників, що надають правову допомогу ветеранам та військовослужбовцям. Тренінги будуть присвячені вирішенню цивільних та адміністративних справ, а також захисту учасників бойових дій у кримінальних провадженнях.

Курс 1. Адміністративні та цивільні судові справи учасників бойових дій

Тренінг буде присвячений ключовим питанням практики вирішення цивільних та адміністративних (ветеранських) справ у судовому порядку. Успішні приклади та поради щодо ведення справ, пов’язаних із захистом прав учасників бойових дій. 

На курсі будуть розглянуті наступні теми: 

 1. Отримання та позбавлення статусу (учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих).
 2. Виплати, пов’язані зі звільненням із військової служби.
 3. Звільнення зі служби в судовому порядку.
 4. Адміністративні справи: отримання одноразової грошової допомоги.
 5. Забезпечення житлом.
 6. Трудові спори.
 7. Кредитні справи.
 8. Компенсації за відпустки.
 9. Приклади успішних справ по перерахунку пенсії.

Запрошуємо взяти участь працівників системи безоплатної правової допомоги та юристів, які надають безоплатну правову допомогу ветеранам.

Формат навчання: 4 дні по 3 години онлайн-тренінгів. У цьому курсі також передбачаються практичні завдання з письмовим зворотним зв’язком від тренерів та 2-годинне обговорення цих завдань усією групою.

Навчання проводитиметься у невеликих групах за одним із графіків:

 1. 4, 5, 6, 7 листопада та обговорення практичного завдання 10 листопада
 2. 11, 12, 13, 16 листопада та обговорення практичного завдання 19 листопада

Детальний розклад ви отримаєте на пошту разом із підтвердженням вашої участі. 

Курс 2. Захист учасників бойових дій у кримінальних справах та огляд воєнних  злочинів у контексті збройної агресії Російської Федерації проти України

Тренінг буде присвячений практиці вирішення кримінальних справ у судовому порядку, а також воєнним злочинам. 

На курсі будуть розглянуті наступні теми:

 1. Морально-етичні проблеми надання правової допомоги ветеранам.
 2. Військові злочини. Актуальна судова практика.
 3. Аналіз помилок, які допускають адвокати під час захисту та представництва військовослужбовців і ветеранів, підозрюваних або обвинувачених у вчиненні  військових та воєнних злочинів.
 4. Тактичні нюанси обшуку, допиту, затримання ветерана.
 5. Вступ до Міжнародного гуманітарного права.
 6. Поняття воєнних злочинів.
 7. Римський статут, юрисдикція та стадії розгляду. Необхідність ратифікації Римського статуту.

Запрошуємо взяти участь адвокатів, які працюють із системою безоплатної правової допомоги та надають правову допомогу ветеранам.

Зверніть увагу: учасниками тренінгу можуть бути лише особи, що мають свідоцтво про зайняття адвокатською діяльністю. 

Дати проведення тренінгів

Група 1

 • 7 листопада — 5 годин (12:00-18:00) з перервою на обід 1 год;
 • 8 листопада — 5 годин (12:00-18:00) з перервою на обід 1 год.

Група 2

 • 14 листопада — 5 год (12:00-18:00) з перервою на обід 1 год.
 • 15 листопада — 5 год (12:00-18:00) з перервою на обід 1 год.

(Оновлення) Реєстрацію продовжено:

1) на курс “Адміністративні та цивільні судові справи учасників бойових дій”, який починатиметься 4 листопада, зареєструватись можна до 2 листопада 18:00;

2) на курс “Адміністративні та цивільні судові справи учасників бойових дій”, який починатиметься  11 листопада, зареєструватись можна до 6 листопада 18:00;

3) на курс “Захист учасників бойових дій у кримінальних справах та огляд воєнних  злочинів у контексті збройної агресії Російської Федерації проти України”, який проходитиме 7-8 листопада, зареєструватись можна до 4 листопада 18:00;

4) на курс “Захист учасників бойових дій у кримінальних справах та огляд воєнних  злочинів у контексті збройної агресії Російської Федерації проти України”, який проходитиме 14-15 листопада, зареєструватись можна до  11 листопада 18:00.

Якщо у вас залишилися питання:

liia.sheinina@gmail.com (у темі листа вкажіть “Тренінг для юристів”)

Про Юридичну сотню

З 2014 року ГО “Юридична сотня” надає безкоштовну правову допомогу учасникам російсько-української війни та їх родинам. За цей час гаряча лінія організації надала правову допомогу для понад 60 тис. осіб. З організацією працювали понад 250 адвокатів-волонтерів зі всієї України, які захищали ветеранів в судах. Юридична сотня розробила “Пам’ятку учасникам російсько-української війни”, яка стала одним з найпопулярніших джерел інформації для військових про їхні права, обов’язки та соцгарантії.  Друковані наклади пам’яток передавалися на потреби Міністерства оборони України, Генерального Штабу ЗСУ, Міністерства у справах ветеранів. Юридична сотня є автором аналітичних звітів, змін до чинного законодавства, та ініціатором створення Міністерства у справах ветеранів. З 2018 р. Юридична Сотня стала організацією-резидентом Veteran Hub у Києві. Відвідувачам Veteran Hub Юридична Сотня надає юридичні консультації з реалізації прав та гарантій учасникам російсько-української війни та допомогу у складанні документів (заяв, рапортів, скарг тощо).

You may also like