110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Прийнято держбюджет для ветеранів, посвідчення Е-ветерана у першому читанні та інші новини тижня

новини 8

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

8 листопада 2021

Головні новини тижня у сфері ветеранських справ

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/11/Novini-vid-8.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У період з 2 до 5 листопада ВРУ затвердила законопроєкти

Державний бюджет на 2022 рік для ветеранів (проєкт № 6000 від 15.09.2021, продовження розгляду)

Проєкт державного бюджету містить наступні бюджетні програми, спрямовані на виконання гарантій для ветеранів.

Бюджетні програми Мінветеранів

  • Фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проєктів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних й історичних дат — 8,5 млн. Такий самий обсяг фінансування програма мала й у 2021 та 2020 роках.
  • Заходи з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, та членів їхніх сімей (при здійсненні заходів із психологічної реабілітації), членів сімей загиблих (померлих) таких осіб, виготовлення для них бланків посвідчень та нагрудних знаків — 276,7 млн грн, що на 21 млн грн більше ніж у 2021 році.
  • Функціонування Українського ветеранського фонду, героїзація образу ветерана війни та вшанування пам’яті загиблих (померлих) захисників України — 96, 9 млн грн.
  • Фінансування програми компенсації за житло особам з інвалідністю І–ІІ групи та сім’ям загиблих становить 1 млрд 733 млн грн, що в 5,6 разів більше за обсяг фінансування, закладений у 2021 році, — 305 млн.
  • Фінансування програми компенсації за житло для учасників АТО/ООС, які є особами з інвалідністю ІІІ групи або внутрішньо переміщеними особами, становить 3 млрд 263 млн грн, що в 13 разів більше за обсяг фінансування, закладений у 2021 році, — 248 млн.
  • Компенсація за житло для учасників бойових дій на території інших держав (у тому числі в Афганістані) — 50 млн. Аналогічний обсяг фінансування й у 2021 році.
  • На керівництво та управління у справах ветеранів у 2022 році закладено 140 млн, у 2021 — 108 млн.

Бюджетні програми Мінсоцполітики

  • Виплати до 5 травня — 1 млрд 382 млн, у 2021 — така ж сума видатків.
  • ОГД для постраждалих учасників Революції Гідності — 3,5 млн, у 2021 — 5 млн.
  • Санаторно-курортне лікування ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та осіб з інвалідністю, — 435, 7 млн, у 2021 — 245 млн.
  • Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим із військової строкової служби, — 82 млн, аналогічна сума видатків й у 2021 та 2021 роках.

Бюджетні програми МОУ

  • Забезпечення діяльності Збройних сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни — 97 416, 4 млн грн.

02.11.2021 законопроєкт прийнято за основу.

Удосконалення реєстру ветеранів та запровадження Е-посвідчення ветерана (№ 5694 від 23.06.2021)

Законопроєкт № 5694 передбачає закріплення на законодавчому рівні можливості використання ветеранами посвідчень в електронній формі (Е-посвідчення ветерана). За змістом законопроєкту, Е-посвідчення ветерана може подаватися та застосовуватися в разі, коли законодавством передбачено подання та застосування копії посвідчення. Додатково проєкт надає право налагодження автоматизованого інформаційного обміну між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та автоматизованими інформаційними, довідковими системами, реєстрами та банками даних, держателями яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.
Позитивними сторонами проєкту є надання ветеранам можливості використання Е-посвідчень ветерана незалежно від наявності паперового посвідчення або його копії, що дозволить мінімізувати ризик втрати або пошкодження посвідчень. Законопроєктом уносяться правові підстави для автоматизованого обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та деякими інформаційними, довідковими системами, що може прискорити та полегшити взаємодію органів державної влади у ветеранській сфері.
Можливими ризиками запровадження змін є необхідність особливої уваги до системи захисту персональних даних ветеранів, адже така інформація є особливо важливою для національної безпеки держави. Додатково потрібно проводити роз’яснення щодо дії Е-посвідчень працівникам органів та установ, що надають пільги ветеранам, задля уникнення конфліктних ситуацій.
Детальніше ознайомитися з пропозиціями проєкту можна в розширеному висновку за посиланням
Рекомендація Юридичної сотні: законопроєкт може бути підтриманий.
02.11.2021 законопроєкт прийнято за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання.

Спрощений порядок набуття громадянства України іноземцями та особами без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України (№ 5630 від 07.06.2021)

Законопроєктом № 5630 пропонується замість зобов’язання припинити іноземне громадянство запровадити можливість подання декларацій про відмову від іноземного громадянства разом із заявою про прийняття до громадянства України окремими категоріями іноземців, а саме: особами, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ; громадянами держави-агресора/держави-окупанта, які зазнали переслідувань; особами, які мають визначні заслуги перед Україною; особами, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес.
Передбачено, що для набуття громадянства України потрібно подати два документи: заяву на отримання громадянства та декларацію про відмову від наявного громадянства іноземної держави. Для осіб, які брали участь в АТО/ООС, вимога про проживання на території України протягом п’яти років відсутня.
Також уносяться зміни до положень про поновлення громадянства України, що враховують пропоновані зміни про скасування зобов’язання припинити наявне громадянство для певних категорій осіб.
Переглянути розширений висновок можна за посиланням
Рекомендація Юридичної сотні: прийняти законопроєкт.
02.11.2021 прийнято за основу зі скороченням строку підготовки до другого читання.

Зміни до Дисциплінарного статуту ЗСУ (№ 5121 від 19.02.2021)

Проєкт № 5121 має на меті внести зміни до Дисциплінарного статуту ЗСУ й у такий спосіб відновити один із видів заохочення, який був установлений до кінця 2019 року, а саме зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення. Цей вид заохочення може застосовувати командир, який наклав стягнення, та його прямий начальник. Одночасно може бути зняте лише одне дисциплінарне стягнення. Відповідно до проєкту, зняття раніше накладеного дисциплінарного стягнення ― пониження в посаді, застосовується без поновлення військовослужбовця на попередній посаді.
У редакції до другого читання проєкт також передбачає нові строки дії дисциплінарних стягнень з моменту оголошення їх:
зауваження ― один місяць;
догана ― два місяці;
сувора догана ― три місяці;
позбавлення чергового звільнення з розташування військової частини чи з корабля на берег ― до моменту його відбуття військовослужбовцем строкової військової служби та курсантом;
попередження про неповну службову відповідність ― шість місяців;
пониження в посаді, пониження у військовому званні на один ступінь
(стосовно осіб сержантського (старшинського) та офіцерського складу) ― один рік;
пониження у військовому званні з переведенням на нижчу посаду (стосовно військовослужбовців сержантського (старшинського) складу) ― один рік.
Визначення такої тривалості дисциплінарних стягнень із можливістю дострокового зняття командиром, який наклав відповідне стягнення, створює потенційний корупційний ризик.
Рекомендація Юридичної сотні: може бути підтриманий після доопрацювання.
Розширений висновок

05.11.2021 закон прийнято, очікує на підпис Голови ВРУ та Президента.

Призначення нового Міністра оборони України
Постановою ВРУ від 03.11.2021 № 1856-IX було прийнято відставку колишнього Міністра оборони України Тарана А. В. Постановою № 1857-IX від 04 листопада 2021 року Верховна Рада України призначила Резнікова О. Ю. на посаду Міністра оборони України.

Ведення реєстру імпортозаміщення та кооперації в стратегічних галузях промисловості
КМУ переклав обов’язок ведення реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі з Міністерства економіки України на Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Також уряд дещо змінив порядок подання документів для включення в реєстр, передбачивши можливість використання електронної форми з накладенням електронного підпису.
Постановою визначається, що стратегічні галузі промисловості — це оборонно-промисловий комплекс, авіаційна, космічна, машинобудівна (зокрема суднобудівна), металургійна, хімічна галузі.
Джерело: постанова КМУ від 03 листопада 2021 року № 1143.

Конкурс проєктів громадських об’єднань осіб з інвалідністю
З 01.11.2021 до 10.12.2021 включно в електронній системі, модуль «Е-Конкурси» платформи ВзаємоДія, проводиться конкурс програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю.
Докладна інформація за посиланням або за номером телефону: (044)293-17-63, (044)293-17-52; електронною адресою: vvgoi@ispf.gov.ua, todorov@ispf.gov.ua.
Порядок проведення конкурсу затверджено постановою КМУ від 12.10.2011 № 1049.

Допомога на власну справу для малозабезпечених
З січня 2022 року члени малозабезпечених сімей, зареєстровані як безробітні, зможуть отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу в рамках проєкту “Рука допомоги”, на який планується виділити приблизно 100 млн грн.
Допомога є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року — 97 500 грн). Ці кошти надаються в безготівковій формі й можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання та матеріалів.
Через 3 роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Повертати кошти державі не потрібно, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує в перший рік своєї роботи ще 2 безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.
Для отримання допомоги потрібно звертатися до центру зайнятості за місцем проживання. Порядок програми затверджений постановою КМУ від 21.04.2021 № 397.

Порядок проживання учнів у військових ліцеях
Уряд затвердив постанову, яка регулює питання проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти, зокрема у військових ліцеях.
Визначено порядок їхнього утримання, зокрема харчування, а також матеріального забезпечення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб із числа їх та учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років утратили батьків.
Джерело: постанова КМУ від 03.11.2021 № 1131.

Соціальний захист споживачів комунальних послуг
КМУ встановив перехід від сплати внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії до плати за абонентське обслуговування для одержувачів житлових субсидій і пільг.
Постановою також уточнено соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам пільги або субсидії, зокрема для користування послугами з поводження з твердими відходами — 0,325 куб. метра на одну особу на місяць, великогабаритними відходами — 0,0417 куб. метра на одну особу на місяць, ремонтними відходами — 0,05 куб. метра на одну особу на місяць.
Джерело: постанова КМУ від 03.11.2021 № 1144.

Проєкт постанови про внесення змін до порядків надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг
До 15 листопада 2021 року маєте можливість подати свої пропозиції до проєкту постанови, яка має на меті внести зміни до порядків про призначення житлових субсидій, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу в грошовій формі. Проєкт розроблено Мінсоцполітики.
Проєктом, зокрема, визначено порядок отримання залишків коштів пільг, які обліковуються станом на 1 червня на рахунку Мінсоцполітики, відкритому в АТ ,,Ощадбанк” для виплати пільг, за обліковим записом померлого пільговика членами його сім’ї.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like