110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Пільги на проїзд. Оновлена пам’ятка

YS100 пільги проїзд

9 квітня 2021

Забезпечення права на безоплатний проїзд є одним з найпопулярніших звернень на нашу гарячу лінію. У медіа, на жаль, досить часто з’являються повідомлення про відмову ветеранам у пільговому проїзді. У таких ситуаціях ветерани скаржаться на перевізників, а перевізники на органи державної влади та місцевого самоврядування, які не забезпечили їх компенсацією за перевезення пільгових пасажирів.

Органи державної влади та місцевого самоврядування, своєю чергою, вже декілька років тестують різні можливості реалізації такої пільги: починаючи від монетизації проїзду для самих ветеранів, закінчуючи “камерами фіксації” пільговиків і компенсації коштів перевізникам.

В період карантину ситуація загострилася, оскільки карантинні обмеження проїзду лягли додатковим тягарем на всіх громадян держави. В деяких містах встановили чітку кількість пільгових місць, зменшили можливу кількість осіб в салонах, а подекуди й позбавили можливості користуватись транспортом без окремого дозволу.
Необхідно розуміти, що обмеження запровадили задля стримування пандемії, разом з тим, вони не позбавляють вас законних прав.

Ми публікуємо оновлену пам’ятку про пільговий проїзд. У ній описані алгоритми дій у випадку, якщо вас обмежують у праві на безоплатний проїзд.

Наша організація радить ветеранам не вступати в відкритий конфлікт. Ми розповідаємо як можна врегулювати суперечки на місцях в правовому полі.

You may also like