[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]
27 грудня 2021
Новини тижня у сфері ветеранських справ
[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/novini-27-sayt.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Військовий облік жінок
Із 17 грудня набув чинності наказ Міноборони №313, що значно розширює перелік спеціальностей та/або професій, відповідно до яких жінки мають стати на військовий облік. Відтепер на військовому обліку будуть зобов’язані перебувати, зокрема, журналісти, юристи та адвокати, бухгалтери, фінансисти, представники музейної справи тощо. Взяття на військовий облік здійснюватиметься впродовж 2022 року.
Підстава: наказ МОУ від 11.10.2021 №313
Відповіді на актуальні запитання щодо військового обліку жінок можна знайти за посиланням
Зміни у сфері соцзахисту осіб, які були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії РФ проти України
Відповідно до нових правил, рішення про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії проти України, приймається міжвідомчою комісією, яка утворюється Мінреінтеграції. Включення особи до списків СБУ при цьому не потрібне.
Отримати ОГД у розмірі 100 тис. грн (як і раніше) можуть особи, які позбавлені (були позбавлені) особистої свободи незаконними збройними формуваннями, окупаційною адміністрацією та/або органами влади Російської Федерації з політичних мотивів, а також у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю вказаних осіб, якщо такі особи не отримували ОГД для звільнених осіб раніше відповідно до окремих постанов КМУ (наприклад, постанови КМУ від 31 січня 2018 р. № 38, від 5 грудня 2018 р. № 1066).
Джерело: Постанова КМУ від 23 грудня 2021 р. № 1370
Зміни щодо інформації в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни
До інформації, що вноситься до Єдиного державного реєстру ветеранів війни, додається унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, відомості про отримання грошової компенсації за житло та власне житло, яке було придбане за рахунок такої компенсації, а також інформація про позбавлення статусу ветерана (за наявності підстав), дані про захворювання на основі даних, отриманих із централізованого банку даних із проблем інвалідності та/або Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, індивідуальну програму реабілітації, стан зайнятості, інформація про транспортні засоби у власності особи, наявні державні нагороди, громадську та соціальну діяльність тощо.
Відомості, що містяться в Реєстрі, можуть надаватись особі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Джерело: постанова КМУ від 23 грудня 2021 р. № 1365
Громадське обговорення Стратегії розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів війни
Мінветеранів оприлюднило Стратегію розвитку підприємницьких ініціатив ветеранів війни для громадського обговорення. Зокрема, документ передбачає розроблення законодавчого визначення підприємницьких ініціатив ветеранів, утворення центрів кар’єрного зростання та менторської підтримки на базі закладів освіти, створення онлайн-платформи підтримки ветеранських підприємницьких ініціатив, проведення щорічних масових заходів за участі ветеранів-підприємців тощо.
З повним текстом стратегії можна ознайомитися за посиланням
Зауваження і пропозиції до проєкту стратегії приймаються до 10 січня 2022 року в письмовому та/або електронному варіанті на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: vet.development@mva.gov.ua Відповідальна особа Міністерства у справах ветеранів України – Альона Скорзова (Державний експерт з питань ветеранського розвитку).
Консультації з громадськістю у 2022 році
Мінветеранів також опублікувало орієнтовний план проведення консультацій із громадськістю на 2022 рік. План передбачає як публічне громадське обговорення, так і проведення електронних консультацій. Ознайомитись із документом можна за посиланням
Спрощене набуття громадянства України для осіб, які захищали Україну. Закон підписано
Закон пропонує замість зобов’язання припинити іноземне громадянство запровадити можливість подання декларації про відмову від іноземного громадянства разом із заявою про прийняття до громадянства України окремими категоріями іноземців, а саме: особами, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, їхніми дружинами (чоловіками); громадянами держави-агресора/держави-окупанта, які зазнали переслідувань; особами, які мають визначні заслуги перед Україною; особами, прийняття яких до громадянства України становить державний інтерес.
Передбачено, що для набуття громадянства України потрібно подати два документи: заяву на отримання громадянства та декларацію про відмову від наявного громадянства іноземної держави. Для осіб, які брали участь в АТО/ООС, вимога про проживання на території України протягом п’яти років відсутня.
Також уносяться зміни до положень про поновлення громадянства України, що враховують пропоновані зміни про скасування зобов’язання припинити наявне громадянство для певних категорій осіб.
Курс профорієнтації ветеранів і ветеранок АТО/ООС
Онлайн-курс тривалістю 1 місяць, спрямований на допомогу ветеранам у сфері працевлаштування, трансформації військового досвіду для пошуку роботи. Результат курсу передбачає створення резюме. З програмою та спікерами курсу можна ознайомитися за посиланням. Старт навчання – 10 січня 2022 року.
Для безкоштовної участі потрібно заповнити анкету та пройти відбір.
Проєкт утілюється Програмою реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX in Ukraine за підтримки Державного департаменту США.
[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]
Немає додаткових матеріалів за цією темою