110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 25 серпня 2020. Аналіз Юридичної сотні

Novini Tizhnya 1 1

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

25 серпня 2020

Проаналізували для вас головні новини тижня

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/08/novini-tizhnya-1-1-1.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Верховна Рада України

Збільшення розміру мінімальної заробітної плати

Збільшення розміру мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року (проєкт № 3963 від 06.08.2020)

Законопроєктом передбачено підвищення мінімальної заробітної плати.

Зокрема, з 1 вересня 2020 року мінімальна зарплата становитиме:

у місячному розмірі – 5000 грн (зараз 4 723 гривні);

у погодинному розмірі – 29,2 грн (зараз 28,31 гривні).

У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Разом з тим експерти Європейської бізнес асоціації вважають, що зростання розміру мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року призведе до зменшення надходжень до бюджетів у результаті «тінізації» економіки та спричинить вибіркове погіршення умов діяльності сумлінного бізнесу. Асоціація наполягає на неприйнятності законопроєкту №3963, якщо не буде знижена максимальна величина бази нарахування ЄСВ, з метою недопущення зростання навантаження на сумлінних платників. Водночас у висновку Головного науково-експертного управління ВРУ зазначено: “…у супровідних до проєкту документах відсутні необхідні розрахунки та обґрунтування пропонованого розміру мінімальної заробітної плати”.

 

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Результат розгляду: законопроєкт прийнятий ВРУ 25.08.2020, готується на підпис Президентові.

 

Часткове державне гарантування боргових зобов’язань (№3659 від 15.06.2020)

Законопроєкт №3659 передбачає можливість надання державних гарантій на портфельній основі в сумі до 5 000 000 тис. гривень за рішенням Кабінету Міністрів України для здійснення забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем запозичень суб’єктів господарювання – резидентів України (представників мікро-, малого та середнього бізнесу) перед банками-кредиторами. До проєкту №3659 не надано належного фінансово-економічного обґрунтування в контексті визначення граничної суми державних гарантій та впливу прийняття проєкту на показники бюджету.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт у частині фінансово-економічного обґрунтування.

Результат розгляду: законопроєкт прийнято за основу зі скороченням терміну підготовки до другого читання.

Кабінет Міністрів України

Припинення дії міждержавних угод

Постановою КМУ № 716 від 17 серпня 2020 р. припинено дію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаємне заснування торгових представництв. Постановою №730 від 19 серпня 2020 р. КМУ затвердив перелік міжнародних договорів у рамках СНД, з яких Україна виходить. Це, наприклад, Угода про дальнє радіонавігаційне забезпечення в Співдружності Незалежних Держав, Угода про співробітництво із забезпечення захисту цивільної авіації від актів незаконного втручання тощо. З повним переліком можна ознайомитися за посиланням.

Спеціальне мито на товари з РФ

Постановою КМУ від 17 серпня 2020 р. № 719 запроваджується спеціальне мито на окремі товари з РФ, які ввозяться на територію України (наприклад, додаткове мито в розмірі 3% для скраплених газів, 4% – для важких дистилятів, що ввозяться на митну територію України трубопровідним транспортом. Розмір мита визначається у відсотках від митної вартості таких товарів і справляється незалежно від інших видів митних платежів. Текст постанови розміщений за посиланням.

Підготовка і дипломування моряків

Постановою від 19 серпня 2020 р. № 739 КМУ вніс зміни до Положення про Державну службу морського та річкового транспорту України. Відтепер до завдань Служби належить також створення постійних державних кваліфікаційних комісій для підтвердження кваліфікації моряків, проведення науково-дослідних робіт стосовно вдосконалення національної системи підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків, захист у Міжнародній морській організації інтересів України з питань підготовки, оцінки компетентності та дипломування моряків, ведення єдиного Державного реєстру документів моряків, та Реєстру гідротехнічних споруд.

Договори про надання освітніх послуг

Постановою КМУ від 19 серпня 2020 р. № 735 було затверджено Типову форму договору про навчання в закладі вищої освіти, а Постанова КМУ від 19 серпня 2020 р. №736 затверджує Типову форму договору про надання освітніх послуг закладом фахової передвищої освіти. Договори встановлюють обсяг взаємних прав і обов’язків сторін освітнього процесу, відповідальності за невиконання покладених на сторону зобов’язань.

Міністерство оборони України

Управління протоколу МОУ

Наказом Міністерства оборони України № 281 від 14.08.2020 було затверджено Положення про Управління протоколу МОУ (самостійний структурний підрозділ апарату Міністерства оборони України). Управління протоколу здійснює організацію та забезпечення візитів в Україну представників оборонних відомств інших держав, а також візитів Міністра оборони України за кордон у рамках міжнародного співробітництва в оборонній сфері, надає методичну допомогу підрозділам Міноборони щодо протокольних питань. Повний текст Положення розміщений за посиланням.

Офіс Президента України

Стратегія розвитку системи фізкультурно-­спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їхніх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни

Указом Президента від 23 серпня 2020 року №342/2020 затверджено Національну стратегію розвитку системи фізкультурно-­спортивної реабілітації ветеранів війни та членів їх сімей, сімей загиблих (померлих) ветеранів війни. Ця стратегія передбачає розроблення та впровадження системи національних (державних та галузевих) стандартів надання послуг фізкультурно-спортивної реабілітації, створення належної інфраструктури, створення єдиного реєстру суб’єктів, які мають право надавати послуги зі спортивної реабілітації ветеранам війни та членам їхніх сімей тощо. Реалізація стратегії та обов’язок щорічного звітування про хід втілення стратегії покладається на КМУ.

Новини Юридичної сотніЮристка Наталія Шумінська підготувала вебінар на тему “Тестування на коронавірусну хворобу. Актуальні питання”. Переглянути запис вебінару можна за посиланням.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like