110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань на поточний рік

197231818 4008941032535286 552646901595965336 N

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

9 червня 2021

У яких випадках та в якому розмірі виплачується?
Розмір виплати не може перевищувати місячного грошового забезпечення військовослужбовця. При цьому до місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років і щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/06/197231818_4008941032535286_552646901595965336_n.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Отже, цього року:
У розмірі одного окладу за військовим званням.
Причиною виплати може бути будь-яка вагома підстава, наприклад смерть близьких родичів, захворювання військовослужбовця, нещасний випадок, стихійне лихо, довготривала реабілітація, народження дитини тощо. Проте, оскільки не існує вичерпного переліку підстав, то командування приймає рішення, виходячи із наявних ситуацій і поданих рапортів. Також слід урахувати, що така допомога виплачується за наявності коштів.

У розмірі місячного грошового забезпечення виплачується виключно з таких підстав:
▪ смерть військовослужбовця та/або його дружини (чоловіка), дітей, батьків;
▪ порушення стану здоров’я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова військово-лікарської комісії), а саме:
– онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хіміотерапія);
– захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит B, C;
▪ безперервне перебування нa реабілітації або у відпустці для лікування y зв’язку з хворобою (сумарно більше 30 днів поспіль) унаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем із тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів, та пов’язаною з виконанням завдань у районі проведення ООС.

Як виплачується?
Виплачується раз на рік на підставі рапорту військовослужбовця за наказом командира (начальника) із зазначенням у ньому розміру допомоги.

Важливо!
Для отримання необхідно надати рапорт із зазначенням підстав та наданням підтверджуючих документів. У разі неподання рапорту в командира військової частини відсутні підстави для прийняття рішення про виплату матеріальної допомоги.

Підстави для виплати:
пп. 3 п. 5 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”;

Розділ ХХIV наказу № 260 МОУ від 07.06.2018 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам”.

Щороку умови виплати, а також підстави для виплати встановлюються наказом про бюджетну політику МОУ на поточний рік.

Цьогоріч це наказ МОУ від 12.03.2021 №59 “Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2021 рік” (пункт 6)

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like