110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Компенсація за речове майно: висновок Верховного Суду

висновок всу 1

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

17 вересня 2019

Аналізуємо нову Постанову Верховного Суду, яка стосується військовослужбовців.

[/tm_pb_text][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Постанова є важливою, оскільки в ній суд дійшов висновку, що військовослужбовці після звільнення їх з військової служби зберігають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно.

Суть справи:
– Позивач (звільнений військовослужбовець) звернувся до суду із вимогою до військової частини надати довідку про неотримане речове майно та виплатити належну компенсацію за нього.
– Оскаржуючи рішення першої та апеляційної інстанції, відповідач (військова частина) зазначив, що позивач звернувся із заявою про надання довідки та виплату компенсації, уже не перебуваючи у статусі військовослужбовця (на момент подання заяви особа була вже звільнена з військової служби). Окремо в скарзі йшлося про пропуск позовної давності.

Суд касаційної інстанції погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що у разі звільнення військовослужбовця з військової служби у нього виникає право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно, яке реалізується шляхом подання військовослужбовцем відповідної заяви (рапорту) за місцем військової служби.

Застосовування в пункті 3 Порядку №178 словосполучення «у разі звільнення з військової служби», а не, наприклад, «при звільненні з військової служби», дозволяє дійти висновку, що право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно не залежить від факту закінчення проходження військової служби (виключення військовослужбовця зі списків особового складу).

Отже, військовослужбовці після звільнення їх з військової служби зберігають право на грошову компенсацію вартості за неотримане речове майно.

Деталі: Постанова ВС від 23 серпня 2019 року у справі №2040/7697/18

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/09/visnovok-vsu-1.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like