110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Компенсація за медичні послуги співробітникам розвідувальних органів та інші новини тижня

YS100 медичні послуги

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

28 вересня 2021

Компенсація за медичні послуги співробітникам розвідувальних органів 

Уряд затвердив постанову, яка регулює надання компенсації за медичні послуги співробітникам розвідувальних органів та членам їхніх сімей. Така компенсація надається в разі відсутності за місцем проходження служби (роботи), проживання (тимчасового перебування) співробітників, які не забезпечені медичним страхуванням, закладів охорони здоров’я розвідувальних органів або інших відповідних закладів, фахівців або медичного обладнання, необхідного для надання медичної допомоги, а також у невідкладних випадках. 

Така компенсація надається в порядку черговості з урахуванням дати надходження документів  до розвідувального органу. До того ж компенсацію можна отримати сім’ї співробітника, що помер і якому була надана медична допомога, проте в такому разі заяву повинен подати один із повнолітніх членів сім’ї. 

Співробітник кадрового складу також може проходити обстеження та лікування за кордоном, але в разі, якщо у нього є підтвердження факту неможливості надання медичних послуг на території України високоспеціалізованим закладом охорони здоров’я. 

Джерело: постанова КМУ від 22 вересня 2021 р. № 1000.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/09/YS100_medichni_poslugi.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” /][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Фінансова підтримка громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм

Маєте можливість до 07 жовтня подати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови,  розробленої Мінветеранів, яка регулює фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проєктів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат. 

Проєкт уносить зміни до визначення поняття “загальнодержавні програми (проєкти, заходи)” та має на меті спростити процедуру надання коштів на виконання цих програм і посилити контроль за виконанням та використанням коштів державного бюджету.

Зауваження і пропозиції можна подати до 07 жовтня в письмовому та/або електронному варіанті на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001; е-mail: v.sisetska@mva.gov.ua. Деталі за номером телефону 044 281 08 44 та електронною поштою: v.sisetska@mva.gov.ua (Сісецька Вікторія Ігорівна).

Супровідні документи за посиланням.

 

Пропозиції до проєкту закону про Держбюджет на 2022 рік щодо забезпечення національної безпеки й оборони України

Президент України ввів у дію рішення РНБО щодо пропозицій до проєкту    Закону України “Про Державний бюджет України на 2022 рік” по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки й оборони України”.

Так, запропоновано встановити загальний фінансовий ресурс на забезпечення національної безпеки й оборони України в обсязі не менше 5,95 % ВВП для сектору безпеки й оборони України, при цьому фінансування потреб сектору передбачити в обсязі не менше 319 437,7 млн гривень.

Як повідомляє МОУ, це надасть їм можливість розвивати ракетне озброєння, Військово-Морські сили ЗСУ та проводити нові наукові, дослідно-конструкторські роботи у сфері високих технологій.

Також КМУ отримав завдання опрацювати питання щодо підвищення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, та поліцейських.

Джерело: Указ Президента України від 20 вересня 2021 року № 477/2021.

 

Семінари для ветеранів-підприємців

“Асоціація підприємців-ветеранів АТО”, Торгово-промислова палата та Мінветеранів України оголосили про початок семінарів для ветеранів-підприємців щодо створення та розвитку власної справи.

Заходи проходитимуть офлайн у будівлі ТПП (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, приміщення Chamber media). Буде проведено 5 семінарів із таких тем:

  • «Джерела фінансування ветеранського бізнесу» (дата проведення 30 вересня);
  • «Що потрібно будь-якому бізнесу. Юридична складова» (11 жовтня);
  • «Сервіс у компанії. Чи дійсно клієнт завжди правий?» (18 жовтня);
  • «Захист і безпека бізнесу» (26 жовтня);
  • «Як експортувати до Європейського Союзу і роль Торгово-промислової палати в розвитку ЗЕД України» (2 листопада).

Щоб узяти участь, необхідно зареєструватися за посиланням.

Заява ВР України щодо незаконного затримання Нарімана Джелялова та інших представників кримськотатарського народу (р. № 6007 від 08.09.2021)

20 вересня 2021 року було підписано постанову парламенту щодо незаконно затриманих і позбавлених волі органами Російської Федерації осіб, до яких застосовують практику нелюдського поводження та катувань.

У заяві пропоновано: 

  • засудити здійснені 3 та 4 вересня 2021 року державою-агресором РФ на території тимчасово окупованого Криму незаконні обшуки, викрадення та арешти кримських татар, представників корінного народу Криму: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова та першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, а також обмеження їх в праві на захист, незаконне тримання під вартою та катування з метою отримання зізнання у вчиненні злочинів; 
  • вимагати від РФ припинити переслідування корінного кримськотатарського народу та негайно звільнити вказаних вище осіб та інших затриманих представників кримськотатарського народу;
  • звернутися до ООН, Парламентської Асамблеї РЄ, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського Парламенту, Європейської Комісії, урядів і парламентів держав ЄС, США, Канади і Японії із закликом засудити дії РФ та вжити заходів тощо.

Докладніше в розширеному  висновку Юридичної сотні.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like