110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Які законопроєкти зареєстрували народні депутати цього тижня? Випуск №4

Військово-цивільні адміністрації (проєкт № 3913 від 21.07.2020)

Законопроєкт передбачає можливість створення військово-цивільних адміністрацій на території об’єднаних територіальних громад (це положення враховує здобутки децентралізації). Однак цей же проєкт містить положення про можливість утворення військово-цивільних адміністрацій у разі встановлення Центральною виборчою комісією неможливості забезпечити підготовку та проведення місцевих виборів на окремих територіях. На нашу думку, така норма потребує широкого громадського та експертного обговорення, оскільки потенційно містить загрозу для виборчої процедури, затвердженої чинним законодавством. 

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

Посилання на розширений висновок

Посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності (проєкт 

№ 3911 від 21.07.2020)

Законопроєкт № 3911 пропонує посилити відповідальність за вчинення злочину, передбаченого ст. 259 КК України, встановивши додаткове факультативне покарання конфіскацію майна. Основна мета зменшення кількості завідомо неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності, особливо, якщо об’єктами таких діянь стали критично важливі об’єкти інфраструктури або об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, без розширення повноважень правоохоронних органів. Законопроєкт зумовлений збільшенням кількості таких завідомо неправдивих повідомлень за останні роки.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

Посилання на розширений висновок

Звільнення від сплати мита деяких видів промисловості (проєкт №3930 від 23.07.2020)

Проєктом пропонується звільнити від митних платежів до 1 січня 2022 року деякі товари та види промисловості. Зокрема, пропонується звільнити від сплати мита виробництво гречки; продукцію хімічної промисловості; полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них; текстиль та вироби з текстилю; вироби з каменю, гіпсу, цементу, азбесту, слюди або аналогічних матеріалів; керамічні вироби; скло та вироби зі скла; недорогоцінні метали та вироби з них (зокрема йдеться про чорні метали); механічне обладнання; машини та механізми, електрообладнання та його частини; пристрої для записування або відтворення звуку, прилади для записування або відтворення зображення і звуку по телебаченню та частини і приладдя до них; прилади та апарати оптичні, для фотографування або кінематографії, вимірювання, контролю або вимірювання точності; апарати медико-хірургічні; годинники; музичні інструменти; їхні частини та приладдя тощо.

Однак в супровідних документах до законопроєкту не наведено чіткого обґрунтування потреби застосування саме нульових ставок ввізного мита на поставки в Україну відповідної продукції, а не часткового зменшення рівня мита. Також відсутнє обґрунтування, чому саме ці види товарів і промисловості мають бути звільнені від оподаткування. Крім того, в пояснювальній записці зазначено, що проєкт не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету, що не відповідає дійсності. Такі заходи можуть спричинити суттєве недоотримання бюджету. 

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити. 

Посилання на розширений висновок

Завантажити PDF