110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Які законопроєкти зареєстрували народні депутати цього тижня? Випуск №13

Заходи державного захисту для Сил спеціальних операцій (№4186 від 02.10.2020)

Проєкт закону №4186 пропонує поширити дію Закону України “Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” на Сили спеціальних операцій. Зміни дозволять користуватися державним захистом військовослужбовцям Сил спеціальних операцій та їхнім родинам. Під державним захистом мається на увазі:

  • особиста охорона, охорона житла й майна;
  • видавання зброї, засобів індивідуального захисту й сповіщення про небезпеку;
  • установлення телефона за місцем проживання;
  • використання технічних засобів контролю і прослуховування телефонних та інших переговорів, візуальне спостереження;
  • переведення на іншу роботу, направлення на навчання, заміна документів, зміна зовнішності, переселення в інше місце проживання.
  • інше.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт. 

Посилання на розширений висновок

Звільнення від оподаткування ввезення придбаних за кордоном автомобілів (№4172 від 30.09.2020)

Законопроєкт пропонує звільнення від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України транспортних засобів для особистого користування з повною масою не більше 3,5 т та причепів до них у кількості не більше однієї одиниці один раз на 5 років, якщо середня вартість транспортного засобу складає не більше 100 мінімальних заробітних плат на рік (станом на сьогодні це 500000 грн) для УБД в АТО/ООС, осіб з інвалідністю внаслідок війни, дітей з інвалідністю відповідної групи та членів сімей осіб з інвалідністю, членів багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу (за умови виховання дітей або спільного проживання). Законопроєкт потребує значного технічного доопрацювання, оскільки поділяє ветеранів на категорії, містить згадку про статус “інваліда війни” (хоча наразі в законодавстві закріплено статус “особи з інвалідністю внаслідок війни” та групи інвалідності для дітей з інвалідністю (натомість чинними є статуси “Дитина з інвалідністю” та “Дитина з інвалідністю підгрупи А”). Законопроєкт пропонує надати пільгове розмитнення для членів сім’ї особи з інвалідністю, проте окремого пільгового статусу такі особи не мають. Невизначеною залишається мета ввезення такими особами транспортного засобу: для власного користування чи для потреб особи з інвалідністю внаслідок війни. Окремого статусу для фізичної особи “дитячий будинок сімейного типу” теж не передбачено, Сімейний кодекс України поділяє таку сім’ю на осіб зі статусом “батьки-вихователі” та вихованці (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування). Законопроєкт не містить фінансово-економічного обґрунтування.

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
Посилання на розширений висновок

Розмитнення ввезених з-за кордону автомобілів (№4173 від 30.09.2020)

Законопроєкт пропонує звільнення від сплати митних платежів за ввезення на митну територію України транспортних засобів для особистого користування з повною масою не більше 3,5 т та причепів до них у кількості не більше однієї одиниці один раз на 5 років, якщо середня вартість транспортного засобу складає не більше 100 мінімальних заробітних плат на відповідний рік (станом на сьогодні це 500000 грн) для осіб з інвалідністю або членів сім’ї особи з інвалідністю, законних представників недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, яким встановлено першу та другу групу інвалідності безтерміново, осіб, що мають статус «інвалід внаслідок війни» та «член сім’ї загиблого» осіб, що мають статус «багатодітна сім’я», «прийомна сім’я» ( за умови виховання та спільного проживання), «дитячий будинок сімейного типу». Членам сім’ї загиблого пільга надається у розмірі 75% митних платежів, а УБД та особам з інвалідністю ІІІ групи — 50%. Законопроєкт потребує значного технічного доопрацювання, оскільки поділяє ветеранів на категорії, містить згадку про статус “інваліда війни” (хоча наразі у законодавстві закріплено статус “Особи з інвалідністю внаслідок війни” та групи для дітей з інвалідністю (натомість чинними є статуси “Дитина з інвалідністю” та “Дитина з інвалідністю підгрупи А”).

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.
Посилання на розширений висновок

Звернення до Президента України щодо недопущення зради національних інтересів України (№4177 від 30.09.2020)

Проєктом постанови пропонується звернутись по Президента та РНБО щодо наступного:

  • забезпечити дотримання норм міжнародного права та керуватись виключно національними інтересами, вираженими в Конституції та Законі “Про національну безпеку України” при веденні політико-дипломатичних заходів для припинення збройної агресії РФ проти України;
  • ініціювати вжиття РНБО заходів для протидії поширенню РФ в Україні пропаганди, яка розпалює ворожнечу, провокує конфлікти, підриває суспільну єдність;
  • засудити висловлювання та дії першого заступника глави делегації України для участі в ТКГ Фокіна В.П. та припинити його перебування в складі відповідної делегації;
  • забезпечити регулярне надання ВРУ інформації про досягнуті домовленості, ужиті кроки, прийняті рішення та хід застосування політико-дипломатичних заходів для припинення збройної агресії РФ проти України.

Важливо зазначити, що 30 вересня 2020 року Президент України підписав указ, яким Вітольд Фокін виведений зі складу делегації України в ТКГ та увільнений від виконання обов’язків першого заступника глави делегації. А тому вимоги народних депутатів щодо Фокіна В.П. вже виконані та втратили актуальність.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати проєкт постанови.
Посилання на розширений висновок

Завантажити PDF