За період 15 – 19 червня ВРУ було розглянуто такі законопроєкти у сфері ветеранських справ
Проходження військової служби (№2592):
Законопроєктом пропонується внесення змін до ст. 20 і 23 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” згідно з якими Державну прикордонну службу України та Службу безпеки України буде виключено з переліку військових формувань у яких не можуть проходити військову службу військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби. Таким військовослужбовцям надається можливість продовжувати проходження військової служби у ДПСУ та СБУ. Для цього має бути сформовано перелік посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які визнані ВЛК непридатними до військової служби.
16.06.2020 – Закон прийнято (готується на підпис Президенту).
Госпіталі ветеранів (проєкт постанови ВРУ №3235)
Цією постановою госпіталям ветеранів війни надано можливість отримання державного фінансування поза системою укладання договорів з НСЗУ Національна служба здоров’я України (строком на 1 рік).
16.06.2020 – постанову прийнято.
Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (законопроєкт №2030)
Законопроєкт передбачав звільнення від певних видів адміністративних зборів для осіб з інвалідністю, осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС та внутрішньо переміщених осіб. Частина адміністративних зборів не передбачена чинним законодавством, а решта не сприяють системній підтримці бізнесу та не враховують інтереси усіх ветеранів війни як пільгової категорії.
Станом на 19.06.2020 – Закон прийнято та направлено на підпис Президенту.
Також ВРУ було розглянуто Програму діяльності КМУ (законопроєкт №3330)
Для ветеранів Програма передбачала, зокрема, такі цілі: створення системи моніторингу потреб ветеранів, забезпечення доступу до якісних медичних та психологічних послуг, впровадження спеціальної системи медичних гарантій для ветеранів, впровадження стандартів соціальної підтримки ветеранів, системна політика щодо формування образу ветерана та вшанування пам’яті, національно-патріотичного виховання. Однак у програму не було закладено системних якісних та кількісних показників її ефективності.
Програму КМУ (законопроєкт №3330) – не прийнято.
Завантажити PDF