В порядку денному засідань Верховної Ради України на 2 – 5 червня:
Військові звання (законопроєкт №2247, друге читання).
Цей проєкт тісно пов’язаний із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби» № 205-IX від 17.10.2019 (набрав чинності 30.11.2019), який стосувався військових звань сержантського і старшинського складу. Законопроєктом №2247 пропонуються зміни до системи військових звань вищого офіцерського складу для приведення до стандартів провідних європейських країн та НАТО. Так, законопроектом передбачено скасування звання генерал-полковника та генерала армії України, замість них пропонується одне військове звання ─ генерал. Запроваджуються звання бригадного генерала (армійське) та командор-адмірала (корабельне).
Рекомендуємо прийняти законопроєкт №2247 в цілому.
Проходження військової служби (законопроєкт № 2592, перше читання).
Законопроєктом пропонується змін до ст. 20 і 23 ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу” згідно з якими Державну прикордонну службу України та Службу безпеки України пропонується виключити з переліку військових формувань у яких не можуть проходити військову службу військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби. Таким військовослужбовцям надається можливість продовжувати проходження військової служби у ДПСУ та СБУ. Для цього має бути сформовано перелік посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями, які визнані ВЛК непридатними до військової служби. Аналогічна можливість продовжувати військову службу вже передбачена чинним законодавством для військовослужбовців Збройних Сил України (Закон України №2397-VIII від 05.04.2018).
Водночас звертаємо увагу, що Служба зовнішньої розвідки України залишається в переліку військових формувань, у яких не можуть проходити військову службу особи, визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби, незалежно від посад.
Рекомендуємо прийняти законопроєкт №2592 за основу і в цілому.
Також заплановано:
розгляд звіту Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни за шість місяців діяльності (надано 24.03.2020, реєстр. № 3252);
розгляд звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації (надано 23.04.2020, реєстр. № 3363).
2 червня 2020 року планується розгляд проєкту постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Урядів і Парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу.
Завантажити PDF