110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вісник Юридичної Сотні №89

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України та засідань Комітетів Верховної Ради

Впроваджується електронний реєстр листків непрацездатності та медичних висновків (законопроєкт №2275).
Лише зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я медичний висновок, підписаний електронним цифровим підписом лікаря або комісії лікарів, є єдиною підставою для створення листка непрацездатності.
Також проєктом передбачається залучення представників від застрахованих осіб і від роботодавців поряд з представниками держави до правління Фонду соціального страхування.
На членів правління та на працівників Фонду буде поширюватися дія Закону «Про запобігання корупції».
21 травня 2020 року Комітет Верховної ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроєкт №2275 щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Ефірне аналогове і цифрове мовлення забезпечить українській аудиторії тимчасово окупованих та прикордонних територій України доступ до новин (законопроєкт №2521).
Законопроєкт змін до закону України «Про систему іномовлення України» було прийнято в другому читанні в цілому 19 травня 2020 року.

14 жовтня буде відзначатися тепер як День захисників України.
19 травня Верховна Рада у першому читанні за основу прийняла зміни до Кодексу законів про працю України (законопроєкт №2325), згідно з якими пропонується назву державного свята «День захисника України» замінити на «День захисників України».
Метою проєкту зазначено належне вшанування мужності та героїзму жінок та чоловіків – захисників та захисниць незалежності і територіальної цілісності України, що сприятиме забезпеченню гендерної рівності жінок і чоловіків у військових справах.
Вважаємо, що зазначені зміни відволікають час законотворців, є лише імітацією роботи, а в цілому не сприяють вирішенню проблем ветеранів чи ветеранок та не оновлюють систему державної підтримки захисників чи захисниць України.

Укрпошта відкриває поштові рахунки для юридичних та фізичних осіб (законопроєкт №2788).
Поштовий рахунок уможливить безготівкові розрахунки у селах, де банківські установи відсутні, є одночасно банківським рахунком та через нього будуть здійснюватися всі види безготівкових розрахунків та зняття готівки.
Законопроєкт було прийнято у першому читанні 19 травня 2020 року.

Завантажити PDF