110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України

Зміна звань офіцерського складу (законопроєкт №2247)

Проєкт закону №2247 спрямований на приведення військових звань вищого офіцерського складу до стандартів провідних європейських країн та НАТО. Законопроєкт пов’язаний із законом №205-IX, який було прийнято 17.10.2019 року та яким було змінено звання військовослужбовці сержантського і старшинського складу.

Пропонується шляхом внесення змін і доповнень до Статутів ЗСУ та Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» запровадити звання вищого офіцерського складу «бригадний генерал», «командор-адмірал», а замість звань «генерал-полковник» та «генерал армії» – запровадити звання «генерал».

За результатами розгляду  рекомендуємо прийняти законопроєкт №2247 за основу та в цілому.

 

Статус УБД військовослужбовцям Військово-морських сил та Повітряних сил ЗСУ (законопроєкт №1197)

Законопроєктом пропонується надати статус УБД членам екіпажів кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків та вертольотів, інші особи, які перебуваючи на борту кораблів, катерів, суден забезпечення, літаків (вертольотів) ЗСУ, Держприкордонслужби та НГУ, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями інших держав і незаконними збройними формуваннями. Порядок надання їм статусу має визначатись КМУ. 

Законопроєкт було розроблено та зареєстровано ВРУ 8 скликання. Під час роботи ВРУ 9 скликання законопроєкт було знову зареєстровано під номером 1197.

05.12.2019 проект закону було прийнято за основу в першому читанні із скороченням строку підготовки до другого читання. Однак, тексту до другого читання станом на 16.12.2019 на сайті ВРУ немає. 

 

Медичне забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни (законопроєкт №1198)

Законопроєктом пропонується доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» нормою щодо права осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з:

– перебуванням учасників бойових дій на території інших держав;

– участю в АТО/ООС (в тому числі для волонтерів та добровольців)

на одержання безоплатної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я МОУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держспецзв’язку України, МВС, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Законопроєкт було розроблено та зареєстровано ще під час роботи ВРУ 8 скликання, тоді номер законопроєкту був №7442-д. З початку роботи ВРУ 9 скликання законопроєкт було зареєстровано під номером 1198.

05.12.2019 проект закону було прийнято за основу в першому читанні із скороченням строку підготовки до другого читання. Однак, тексту до другого читання станом на 16.12.2019 на сайті ВРУ немає.

 

Відпустки військовослужбовцям та питання посадового окладу (законопроєкт №2343)

Законопроєктом передбачається врегулювання питань пов’язаних з наданням відпусток військовослужбовцям, уточнення окремих питань реалізації права військовослужбовців на забезпечення житлом, приведення у відповідність термінології та інше.

Так, виключається підстава на дострокове звільнення з військової служби строковиків та офіцерів за призовом та підстава на переважне право на укладення контракту після завершення особливого періоду військовослужбовцям, які були призвані на військову службу під час мобілізації. Пропонується визначити, що мінімальний розмір посадового окладу військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби) не може бути меншим розміру 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, а мінімальний розмір окладу за військовим званням – одного розміру такого прожиткового мінімуму. Передбачається ряд нових відпусток під час дії особливого періоду: канікулярна, відпустка для лікування, відпустка на навчання, додаткові відпустки як заохочення та ряд інших.

Незважаючи на позитивну мету законопроєкта, він потребує доопрацювання. Зокрема, необхідно надати фінансово-економічне обґрунтування, переглянути доцільність надання такої кількості додаткових відпусток, адже сьогодні є необхідність лише в наданні відпустки на навчання під час особливого періоду та поширення відпустки по догляду за дитиною не тільки на жінок-військовослужбовців, але й чоловіків-військовослужбовців.

За результатами розгляду може бути прийнятий в першому читанні за основу.

 

Статус та соціальний захист заручників і військовополонених (законопроєкт №0936)

Законопроєктом передбачається закріплення статусу військовополонених та цивільних заручників у розумінні міжнародного гуманітарного права, шляхом ухвалення нового Закону. Крім того, проект містить норми щодо соціально-правових гарантій для таких осіб: медико-психологічна підтримка; забезпечення тимчасовим спеціальним житлом; право на відстрочку платежів за кредитними зобов’язаннями; забезпечення поновлення на колишній роботі (посаді); грошова компенсація за кожен місяць перебування в полоні; одноразова грошова допомога у разі смерті заручника чи незаконно засудженого.

Законопроєкт №0936 було прийнято в першому читанні 11 липня 2019 року ще ВРУ 8 скликання, тоді номер законопроєкту був №8205.

ВРУ розглядатиметься питання щодо зняття з розгляду вказаного законопроєкта у зв’язку із підготовкою проекту закону з аналогічних правових питань, який є результатом спільних напрацювань органів державної влади, громадянського сектору, членів сімей полонених та заручників, а також колишніх полонених/заручників.

Завантажити PDF