110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України

 

Громадянство для іноземців, які брали участь в АТО/ООС (законопроект №3433)
Проект закону №3433 передбачає впровадження спрощеної системи отримання посвідки на тимчасове проживання та отримання громадянства для іноземців-учасників АТО/ООС, а також встановлює заборону на примусове повернення такої особи в державу походження або третю державу, яка вчинила акт агресії проти України або в державу, яка не визнає територіальну цілісність та суверенітет України.

02 жовтня 2018 року законопроект №3433 було прийнято в першому читанні, наразі очікується розгляд у другому читанні.

За результатами розгляду у другому читанні рекомендуємо прийняти законопроект №3433 в цілому.

 

Відповідальність за незаконне носіння військової форми, державних нагород та наругу над місцем поховання захисників України (законопроект №9217)

Згідно з чинним законодавством особи, які незаконно носять військову форму одягу, підробляють державні нагороди не несуть за це ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності. За руйнування монумента, спорудженого в пам’ять борців проти нацизму в роки Другої світової війни особа несе відповідальність у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк від 3-х до 5 років, а за ті ж самі дії щодо пам’ятного знака, спорудженого в пам’ять осіб, які брали участь в АТО/ООС відповідальність може обмежуватись лише штрафом до 850 гривень.

Законопроект №9217 передбачає: ✅відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців, тобто форми, яка затверджена відповідними наказами; ✅ відповідальність за підробку ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, президентської відзнаки, орденської стрічки; ✅ збільшення розміру штрафу за купівлю, продаж чи іншу оплатну передачу ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання; ✅ кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування могили чи пам’ятника спорудженого в пам’ять осіб, які брали участь в АТО/ООС, учасників Революції Гідності.

18 грудня 2018 року законопроект №9217 було прийнято в першому читанні.

За результатами розгляду пропонуємо Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендувати ВРУ прийняти законопроект №9217 в другому читанні та в цілому.

 

Додаткова відпустка для УБД та осіб з інвалідністю внаслідок війни (законопроект №9400)

Згідно з чинним законодавством учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на додаткову відпустку із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік. Однак, законодавством чітко не визначено джерел фінансування додаткової відпустки, у зв’язку із цим, роботодавці часто відмовляють в наданні такої відпустки.

Законопроектом пропонується передбачити, що витрати пов’язані з оплатою відпустки мають здійснюватися за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники.

Натомість із Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пропонується видалити норму про надання додаткової відпустки, що є негативним та призведе до колізії законодавства.

За результатами розгляду рекомендуємо ВРУ прийняти законопроект в першому читанні за основу.

 

Відповідальність за відмову в пільговому проїзді (законопроект №10004)

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими передбачити збільшення санкції за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення громадян зі сторони водіїв автомобільних транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності. А саме, пропонується встановити, що це правопорушення тягне за собою накладення на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності штрафу в розмірі 150 н.м.д.г.  (2550 гривень станом на 1 січня 2019 року).

Поділяючи ідеологію законопроекту, принагідно зазначимо, що вказаним законопроектом порушується принцип рівності. Вважаємо, що розмір штрафу потрібно збільшувати в усіх частинах статті 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами розгляду рекомендуємо ВРУ прийняти законопроект в першому читанні за основу.

 

Медичне забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни (законопроекти №7442 і 7442-д)
Законопроектами пропонується доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» нормою щодо права осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з:

– перебуванням учасників бойових дій на території інших держав;

– участю в АТО/ООС (в тому числі для волонтерів та добровольців)

на одержання безоплатної медичної допомоги в закладах охорони здоров’я МОУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держспецзв’язку України, МВС, інших центральних органів виконавчої влади та військових формувань.

За результатами розгляду рекомендуємо прийняти законопроект №7442-д за основу та в цілому.

 

Нові військові звання за євроатлантичними стандартами (законопроект №10181)

Законопроект №10181 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)».

Законопроектом пропонується ряд змін до Статутів Збройних сил України. Зміни стосуються назв військових посад та обов’язків за посадою. Проект спрямований на приведення у відповідність військових звань із стандартами, прийнятими в країнах-членах НАТО, що у свою чергу сприятиме зручності спілкування з партнерами Альянсу та взаємосумісності підрозділів.

Рекомендуємо ВРУ підтримати законопроект №10181 за основу та в цілому.

Також нагадаємо, що 26.02 ВРУ відхилила та зняла з розгляду законопроект №6372 щодо зміни військових звань за євроатлантичними стандартами, положення якого є подібними за змістом до положень законопроекту №10181.

Завантажити PDF