110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України та засідань Комітетів Верховної Ради

 

Військова стандартизація відповідно до стандартів НАТО (законопроект №8370)

Законопроектом пропонується доповнити Закон України «Про оборону України» новими термінами «військова стандартизація», «військовий стандарт», «стандарт НАТО» та «стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО», надати Міністерству оборони України повноваження щодо забезпечення нормативно-правового регулювання у сфері військової стандартизації та визначення органу військової стандартизації, внести зміни до Закону України «Про стандартизацію» стосовно не поширення сфери його дії на військові стандарти.

Необхідність прийняття проекту закону №8370, як вказує суб’єкт законодавчої ініціативи, пов’язана із зовнішньополітичним курсом України, який спрямований на набуття членства в НАТО, оскільки країнам-партнерам наполегливо рекомендується застосовувати Політику НАТО із стандартизації.

Варто зауважити, що виглядає нелогічним визначення в Законі України «Про оборону України» запропонованих законопроектом №8370 термінів, з огляду на те, що в тексті Закону України «Про оборону України» такі терміни не використовуються.

За результатами розгляду може бути прийнятий з урахуванням зауважень.

 

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням членів сімей загиблих ветеранів військової служби (законопроект №7469)

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» задля забезпечення вдів (вдівців) ветеранів військової служби та членів їх сімей переважним правом на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у санаторіях Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших центральних органів викноавчої влади та військових формувань.

Законопроект покликаний виправити несправедливість, за якої члени сімей військовослужбовців мають право на 50 % знижку на санаторно-курортне лікування, проте члени сімей померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, Національної  поліції, податкової   міліції, державної пожежної   охорони такого права вже не мають, що є дискримінацією.

За результатами розгляду пропонуємо Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони рекомендувати ВРУ прийняти законопроект в першому читанні.

 

Національний військовий меморіальний комплекс (законопроект №9170)

Законопроектом пропонується створення Національного військового меморіального комплексу, що є спеціально відведеною ділянкою для поховання та перепоховання захисників України. Передбачається, що на території комплексу можуть бути поховані: видатні борці за незалежність України, військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО/ООС, Верховні Головнокомандувачі Збройних Сил України; дружини або чоловіки таких осіб та інші. 

Проектом закону №9170 передбачається, що такі особи можуть бути поховані на території Національного військового меморіального комплексу за їх волевиявленням або за волевиявленням членів їх сім’ї.  Порядок організації поховань та зразок надгробків повинен встановлюватися Кабінетом Міністрів України.

Створення Національного військового меморіального комплексу є необхідним, однак органи державної влади повинні дійти згоди щодо відповідального органу за реалізацію Закону, території, розмірів комплексу, враховуючи той факт, що російсько-українська війна ще триває. А також доопрацювати законопроект в частині переліку осіб, які можуть бути поховані на території комплексу, оскільки законопроектом не враховано ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів війни в Афганістані.

За результатами розгляду пропонуємо Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендувати ВРУ прийняти законопроект в першому читанні з урахуванням зауважень.

Завантажити PDF