110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Цього тижня в порядку денному засідань Верховної Ради України
Дискримінація родин померлих (законопроект №6268-1)
Держава надає одноразову грошову допомогу (далі – ОГД) родинам загиблих військових у розмірі 1 321 500 грн. Однак якщо учасник бойових дій помирає після звільнення зі служби внаслідок поранення або захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків служби і вже не має статусу військовослужбовця, його родина не отримує допомоги. Законопроектом №6268-1 пропонується надати право на отримання одноразової грошової допомоги членам сімей померлих військових, смерть яких настала після звільнення зі служби. Законопроект №6268-1 передбачає можливість отримання ОГД, в разі якщо смерть настала протягом 1 року після звільнення з військової служби. Також законопроектом передбачається право на отримання одноразової грошової допомоги особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, якщо така часткова втрата працездатності настала не пізніше ніж через 3 місяці після звільнення зі служби.
Законопроект було прийнято у першому читанні 27.02.18, наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду рекомендуємо прийняти законопроект за основу та в цілому.

Гендерна рівність в армії (законопроект №6109)
Кількість жінок в українській армії близько 17 тис., що становить 8,5% від загальної кількості військових і хоча ця цифра близька до показників країн-членів НАТО, права жінок в українській армії залишаються обмеженими. Так, наприклад, жінки можуть укладати контракт на проходження військової служби, якщо вони не досягли 40 років, а чоловіки – у 45-60 років (залежно від військового звання); для жінок існують численні обмеження на призначення у добовий наряд, відправлення у відрядження і проходження військових зборів.
Законопроектом №6109 пропонується закріпити принцип, за яким жінки проходять військову службу на рівних засадах із чоловіками, створюються рівні можливості для чоловіків і жінок при укладені контракту, скасовуються необґрунтовані обмеження щодо служби жінок у військовому запасі, а також встановлюються однакові засади призначення у наряд і проходження військових зборів чоловіками і жінками.
Законопроект було прийнято у першому читанні 05.12.17, наразі очікується розгляд у другому читанні. За результатами розгляду рекомендуємо прийняти законопроект в цілому.

Соціальна реклама (законопроект №7360)
Законопроектом пропонується віднести до соціальної реклами «розміщення на носіях зовнішньої реклами зображень (фотографії, інші художні твори) учасників бойових дій, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, осіб, які за участь в бойових діях отримали звання Герой України, Ордени України чи Медалі України, волонтерів, загиблих учасників антитерористичної операції». Також передбачається зобов’язати розповсюджувачів зовнішньої реклами незалежно від форм власності, розміщувати таку соціальну рекламу в обсязі не менше 2 відсотків загальної площі поверхонь рекламних засобів. Крім того, законопроектом пропонується віднести до повноважень органів місцевого самоврядування виготовлення за рахунок коштів місцевого бюджету соціальної реклами щодо військово-патріотичного виховання населення та забезпечення її розповсюдження.
Законопроект отримав ряд негативних висновків Головного науково-експертного управління (далі – ГНЕУ), зокрема ГНЕУ зазначає, що законопроект №2702-д який стосується поняття соціальної реклами є більш вдалим, у зв’язку із чим ГНЕУ було запропоновано положення законопроекту №7360 врахувати при доопрацюванні законопроекту №2702-д. Однак, 01.03.2018 проект закону №2702-д було відхилено та знято з розгляду.
За результатами розгляду пропонується повернути законопроект №7360 суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання, врахувавши при цьому висновки ГНЕУ.

Завантажити PDF