110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

У період з 1 до 4 червня ВРУ планує розгляд таких законопроєктів

 

Зміни щодо ветеранських статусів (№ 4388 від 16.11.2020)

Проєкт пропонує змінити порядок надання статусу УБД добровольцям, а також уносить зміни до визначеного переліку осіб, які мають право на ветеранський статус. 

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати проєкт.

https://legal100.org.ua/zmini-shhodo-veteranskih-statusiv-4388-vid-16-11-2020-2/ 

 

Ідентифікація військовослужбовців Нацгвардії під час охорони громадського порядку (№3731 від 24.06.2020)

Проєкт пропонує запровадити жетони з індивідуальним номером для військовослужбовців НГУ. Жетон з індивідуальним номером (який зберігається за особою впродовж усього строку служби) посвідчує належність військовослужбовця до Національної гвардії України й підтверджує його повноваження з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки. Індивідуальний номер також закріплюється на засобах індивідуального захисту під час виконання військовослужбовцем НГУ своїх повноважень з охорони громадського порядку. Приховувати або перешкоджати фіксації індивідуального номера військовослужбовцям НГУ заборонено.

На період відсторонення від виконання службових обов’язків жетон підлягає вилученню. Доступ до інформації з бази індивідуальних номерів надається безкоштовно на офіційному вебсайті НГУ в  спосіб, що дозволяє за індивідуальним номером отримати інформацію про прізвище, ім’я та по-батькові військовослужбовця НГУ, його військове звання, посаду й наявність у нього повноважень з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки. Доступ до інформації надається з урахуванням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».

На період ООС вимоги щодо індивідуального номера не поширюються на військовослужбовців НГУ під час виконання завдань з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки в районі бойових дій і зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

 

Розширення повноважень інспекторів із паркування (№ 4594 від 14.01.2021)

Законопроєкт № 4594 пропонує віднести до підвідомчості інспекторів із паркування частину 5 ст. 122 КУпАП, яка передбачає відповідальність за:

зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях, де дозволена зупинка чи стоянка лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю;

створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів;

неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака “Водій з інвалідністю”.

Наразі суб’єктом притягнення до відповідальності відповідно до цієї статті є органи Національної поліції.

Розширений висновок

https://legal100.org.ua/rozshirennya-povnovazhen-inspektoriv-iz-parkuvannya-4594-vid-14-01-2021/ 

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

 

Реєстр геномної інформації людини (№4265 від 26.10.2020)

Проєкт передбачає створення спеціальної бази даних із знеособленими даними про генетичні ознаки людини та відомостями про них із метою встановлення осіб, які вчинили злочин, ідентифікації загиблих, розшуку зниклих безвісти тощо. Держателем цієї бази даних визначено МВС, яке матиме повний доступ до інформації. Окремо передбачена процедура відбору біологічного матеріалу для внесення до бази даних і щодо військовослужбовців, які вступають або призиваються на військову службу (причому відбір, після закінчення строків зберігання біологічних зразків, може бути проведено повторно). 

Рекомендація Юридичної сотні: доопрацювати законопроєкт.

 

Унесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях (4564 від 31.12.2020)

Проєкт має на меті врегулювати проблему внесення відомостей про зареєстроване місце проживання в паспорти громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також визначити місце  оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують таку особу чи її спеціальний статус.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати.

https://legal100.org.ua/unesennya-vidomostey-pro-zareyestrovane-mistse-prozhivannya-gromadyan-ukrayini-na-timchasovo-okupovanih-teritoriyah-4564-vid-31-12-2020/

 

Посилення соціальної захищеності осіб з інвалідністю через надання права на позачергове обслуговування (№ 4113 від 17.09.2020)

Проєкт закону № 4113 пропонує посилити соціальну захищеність осіб з інвалідністю шляхом запровадження позачергового обслуговування їх у будь-яких касах та підприємствах, а також позачергового пропуску деяких категорій серед осіб з інвалідністю через державний кордон України, контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду у визначених випадках.  Такі зміни поширюються на того, хто супроводжує особу з інвалідністю 1 групи чи дитину з інвалідністю, а також не більш як на дві особи, які супроводжують особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю під час перетину кордону.

Рекомендація Юридичної сотні: підтримати законопроєкт.

 

31 травня 2021 року (о 13:00) відбудеться засідання Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, де буде розглянуто

 

Пільги з оподаткування вживаних автомобілів для деяких ветеранів (№3839 від 14.07.2020)

Частково (у відсотковому співвідношенні)  від оподаткування  за ввезення транспортних засобів звільняються особи, нагороджені орденом “Золота Зірка”, “Свободи”, “За заслуги I, II, III ступеня”, “Богдана Хмельницького I, II, III ступеня”, “Героїв Небесної Сотні”, “За мужність I, II, III ступеня”, “Данила Галицького”; медаллю “За військову службу Україні”, “За бездоганну службу I, II, III ступеня”, “Захиснику Вітчизни”, УБД та члени сімей загиблих (один транспортний засіб на п’ять років). У випадку відчуження такого транспортного засобу раніше ніж через 5 років, особа повинна відшкодувати податкові платежі за повною ставкою.

Законопроєкт пропонує точкове правове регулювання та не вирішує проблему доступності транспортних засобів для ветеранів та членів сімей загиблих у цілому.

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Розширений висновок:

https://legal100.org.ua/pilgi-z-opodatkuvannya-vzhivanih-avtomobiliv-dlya-deyakih-veteraniv-3839-vid-14-07-2020/

 

Додаткова оплачувана відпустка чоловікам у зв’язку з народженням дитини (№ 4033 від 02.09.2020)

Проєкт закону № 4033 має на меті наблизити трудове законодавство до принципів гендерної рівності, забезпечивши чоловіків додатковою оплачуваною відпусткою у зв’язку з народженням дитини строком 10 календарних днів. Оформити відпустку можна, подавши заяву та відповідний документ закладу охорони здоров’я, починаючи з дня пологів дружини. Роботодавець зобов’язаний об’єднати таку соціальну відпустку із щорічною на прохання працівника (незалежно від тривалості його роботи в поточному році).

Рекомендація Юридичної сотні: відхилити у зв’язку з набуттям чинності Законом України від 15 квітня 2021 року № 1401-IX.

 

Завантажити PDF