110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини від 6.09.2021

Підсумки візиту Президента України до США 

У межах робочого візиту Президента України до США було підписано низку угод щодо стратегічного оборонного партнерства (а також оприлюднено спільну заяву щодо стратегічного партнерства), науково-технічного співробітництва, безпеки космічних польотів, захисту інформації та прикордонної безпеки.

 • Угода щодо стратегічного оборонного партнерства забезпечує міжнародно-правову підтримку з боку США суверенітету України, спільну протидію російській агресії, а також сприяє набуттю Україною членства в НАТО. Цим документом США підтверджує засудження російської окупації Криму та агресії на сході України. На період до грудня 2026 року відносини будуть зосереджені на проведенні повноцінної програми тренувань та навчань, реформ у секторі оборони, поглибленні співпраці в Чорноморському регіоні, посиленні співпраці в галузі кібербезпеки, більш тісному партнерстві оборонних розвідувальних спільнот тощо.
 • Було підписано угоду про проєкти у сфері досліджень, розробок, випробувань й оцінки, яка гарантує співпрацю України та США в науково-технічному та військово-технічному напрямах. Як повідомляє МОУ, документ створює умови для впровадження передових оборонних технологій, започаткування проєктів у сфері модернізації озброєння й військової техніки із залученням інвестицій американської сторони та передбачає реалізацію заходів із проведення тестувань озброєння й військової техніки з використанням обладнання та технологій, яких немає в Україні.
 • На сайті Офісу ПУ повідомили, що під час візиту Президента України стало відомо, що США ухвалили рішення про виділення додаткової безпекової допомоги Україні в обсязі 60 млн доларів, включно із закупівлею переносних протитанкових ракетних комплексів “Джавелін”.

Безплатне навчання за програмою професійного розвитку у сфері кібербезпеки та реінтеграції для ветеранів АТО/ООС “Кіберзахисники”

До 24 вересня 2021 року триває другий відбір на навчальну програму “Кіберзахисники”, що розпочнеться 11 жовтня 2021 року й триватиме 6 місяців.

Програма складається з двох змістових компонентів: технічні навички з кібербезпеки та реінтеграція ветеранів. До першої частини залучатимуться викладачі Національного технічного університету України (КПІ імені Ігоря Сікорського), а також провідних українських та міжнародних експертів. За реінтеграцію відповідають фахівці з Національного університету “Києво-Могилянська академія”, які допоможуть розвинути нові технічні, аналітичні, мовні навички. Ветерани матимуть можливість додатково опанувати технічну та IT англійську мову.

Після закінчення навчання учасникам буде надана допомога з працевлаштування в державному та приватному секторах. Також випускники матимуть визнаний державою сертифікат у галузі кібербезпеки й можливість безкоштовно скласти сертифікаційний іспит CISCO Academy.

Щоб узяти участь у конкурсі, потрібно заповнити анкету на сайті проєкту за посиланням: https://cyberdefenders.org.ua/form-uk/, пройти тестування на базові комп’ютерні знання та підготувати мотиваційний лист. Після 24 вересня буде відібрано 60 осіб.

Обчислення середньої заробітної плати

Змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ № 100. Відтепер під час обчислення середньої заробітної плати не враховуються виплати, пов’язані зі святковими датами, і грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків. Також змінено порядок урахування премій та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період. Такі суми нараховуються  помісячно, навіть якщо виплачені за інший період. Тобто премія в кінці кварталу, наприклад, розбивається на три частини. 

Це, зокрема, впливає на розміри зарплат військовослужбовців, за якими зберігається місце роботи, займана посада та заробітна плата на час служби під час дії особливого періоду.

Джерело: постанова КМУ від 01 вересня 2021 року № 917.

 

Онлайн-реєстрація місця проживання для військовозобов’язаних, резервістів і призовників

МОУ повідомило, що наразі в тестовому режимі в Харкові, Вінниці, Луцьку, Рівному, Маріуполі, Кривому Розі, Києві є можливість через портал «Дія» змінити реєстрацію місця проживання для військовозобов’язаних, резервістів і призовників. Наразі система доступна лише для власників ID-карток. Для цього потрібно заповнити електронну заяву, унести свої особисті дані, у потрібній опції обрати свій статус та внести особистий номер реєстрації. Після цього «Дія» надсилає запит до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних, призовників і резервістів. Такі дані автоматично передаються до територіальних центрів надання адміністративних послуг. 

Єдиний державний реєстр ветеранів війни

До 11 вересня 2021 року маєте можливість подати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови КМУ “Про внесення змін до пункту 5 Положення про Єдиний державний реєстр ветеранів війни”, розроблений Мінветеранів.

Проєкт пропонує доповнити перелік відомостей, які вносяться до реєстру, інформацією про:

 • місце народження та реєстрації;
 • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
 • дружину (чоловіка), дітей, утриманців та батьків особи;
 • житлові потреби особи: перебування на квартирному обліку; виплату грошової компенсації; житло, придбане за рахунок коштів грошової компенсації; забезпечення житлом; пільги, житлові субсидії, грошова допомога тощо;
 • інвалідність: час настання; дату зняття; причину інвалідності; дані щодо довідки до акта огляду МСЕК та інформацію про комісію, що видала цю довідку;
 • нозологію особи та діагноз за класифікатором МКХ 10;
 • реабілітацію: індивідуальну програму; дані щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; направлення на протезування/ортезування; направлення та проходження психологічної реабілітації; компенсацію вартості проїзду туди й назад;
 • санаторно-курортне лікування: направлення та отримання лікування; виплату грошової компенсації замість путівки; компенсацію вартості проїзду туди й назад;
 • забезпечення автомобілем;
 • освіту та зайнятість: проходження професійного навчання, перепідготовки й підвищення кваліфікації; отримання ваучерів; отримання одноразової виплати для підприємницької діяльності; підприємницьку діяльність; судимість;
 • обставини, дату й місце смерті (загибелі) особи, дату й місце поховання; 
 • пам’ятні знаки та їхні адреси; 
 • майнові права особи на нерухоме майно та транспортні засоби;
 • державні нагороди;
 • пенсійне забезпечення;
 • соціальну діяльність особи, керівництво в ГО;
 • ознаки бездомності та внутрішньо переміщеної особи;
 • участь у спортивних змаганнях, знання мов, хобі тощо.

Також запропоновано вносити до реєстру фотокартку особи, контактні дані (електронні поштові скриньки, телефони) та серію і номер посвідчення водія та категорії посвідчення водія.

Письмові пропозиції та зауваження до проєкту можна подавати до 11 вересня 2021 року на електронну адресу: s.usachenko@mva.gov.ua з подальшим надсиланням паперового варіанта на поштову адресу: провулок Музейний, буд. 12, м. Київ, 01001.

Проєкт та супровідні документи за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/npa/proekt-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-pro-vnesennya-zmin-do-punktu-5-polozhennya-pro-yedinij-derzhavnij-reyestr-veteraniv-vijni.

Локація “Ветеранська книга” на книжковому ярмарку у Львові

До 8 вересня 2021 року маєте можливість зареєструватися за посиланням для безплатної участі на Львівському книжковому ярмарку “Форум видавців” на локації “Ветеранська книга”, що відбудеться 15-19 вересня 2021 року у Львові, де ви матимете змогу представити книги, присвячені подіям російсько-української війни.

Створенням тематичної локації займалося Мінветеранів, яке гарантує відшкодування проїзду/проживання/добових для УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих.

Докладна інформація про відшкодування коштів та реєстраційна форма за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7FRj1eQJNmD3LXxkfeL-LseFYG9UgDXNZ2FB6WkolaOYzmw/viewform 

Завантажити PDF