110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини від 30.08.2021

Новини тижня у сфері ветеранських справ:

Забезпечення виконання рішень суду у 2021 році

Уряд затвердив порядок, що визначає механізм використання бюджетних коштів для забезпечення виконання рішень суду, прийнятих національними судами. Зокрема, ідеться про забезпечення виконання грошових зобов’язань щодо виплати ветеранам війни грошової допомоги до 5 травня, боржниками у виконанні яких визначено регіональні, районні органи соцзахисту, центри з нарахування та здійснення соціальних виплат.
Як відбуватиметься розподіл коштів?

  • Районні органи соцзахисту щомісяця до 5 числа подають регіональним органам інформацію про потребу в бюджетних коштах для забезпечення виконання рішень.
  • Регіональні органи узагальнюють отриману інформацію і не пізніше 5 робочих днів подають Мінсоцполітики відомості про потребу в бюджетних асигнуваннях на зазначені цілі в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.
  • Мінсоцполітики не пізніше 3 робочих днів перераховує бюджетні кошти регіональним органам соцзахисту.
  • Регіональні органи не пізніше наступного робочого дня перераховують бюджетні кошти на рахунки районних органів.
  • Районні органи протягом 3 робочих днів перераховують бюджетні кошти на рахунки стягувачів, відкриті в установі уповноваженого банку.
  • Також порядок визначає черговість виконання рішень та пріоритетність напрямів.

Джерело: постанова КМУ від 26 серпня 2021 року № 902.

Стратегія зовнішньополітичної діяльності України

Президент України увів у дію рішення РНБО України від 30 липня 2021 року “Про Стратегію зовнішньополітичної діяльності України”, яка встановлює найвищий пріоритет — протидію державі-агресору, відновлення територіальної цілісності України та забезпечення державного суверенітету України на всій її території в межах міжнародно визнаного державного кордону.
Визначаються такі цілі зовнішньополітичної діяльності України:

  • відновлення миру і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону;
  • притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності;
  • набуття повноправного членства в НАТО та ЄС;
  • формування і просування позитивного іміджу України у світі тощо.

Джерело: указ Президента України від 26.08.2021 № 448/2021. 

Стратегія кібербезпеки України

Того ж дня Президент України увів у дію Стратегію кібербезпеки України, яка передбачає формування дієвої кібероборони, зокрема шляхом утворення в системі Міністерства оборони України кібервійськ та забезпечення їх належними фінансовими, кадровими та технічними ресурсами для стримування збройної агресії в кіберпросторі та надання відсічі агресору. До їхніх завдань належатиме не лише забезпечення захисту критичної інформаційної інфраструктури від кібератак, а й проведення превентивних наступальних операцій у кіберпросторі.
Джерело: указ Президента України від 26 серпня 2021 року № 447/2021.

Стратегія забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року

Мінсоцполітики в себе на сайті виклало для обговорення проєкт постанови КМУ “Про затвердження Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року”, до якого ви можете подати свої зауваження та пропозиції до 26 вересня 2021 року.
У проєкті вказано, що результати дослідження щодо статусу ветеранок та сервісів, що їм надаються, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва в грудні 2019 – березні 2020 року, показали, що досі існує упереджене ставлення до жінок. Зокрема, з відповідей ветеранок під час фокус-груп було встановлено, що питання стану здоров’я та статі часто використовується керівництвом військової частини для звільнення жінок із військової служби. Окрім того, через сексистське ставлення з боку керівництва ветеранки часто не отримували просування по службі та належної підтримки.
Проєкт постанови пропонує одну зі стратегічних цілей — жінки та чоловіки вільні від насильства, зокрема пов’язаного з конфліктом, мають рівний доступ до правосуддя і беруть рівну участь у розбудові миру та постконфліктному відновленні.
Реалізація цілі повинна забезпечити гідні умови праці для жінок і рівні з чоловіками можливості в секторі безпеки та оборони, збільшити кількість жінок серед військовослужбовців і працівників правоохоронних органів, особливо на рівні прийняття рішень, через врахування принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у кадровій політиці сектору безпеки та оборони тощо.
Пояснювальна записка та проєкт постанови за посиланням. Пропозиції і зауваження можна подавати до 26 вересня 20121 року, проте, щоб взяти участь у громадському обговоренні проєкту, потрібно авторизуватися на сайті Мінсоцполітики.

Перша жінка — бригадний генерал

У продовження теми рівних прав чоловіків та жінок в армії варто звернути увагу, що нещодавно Президент України вперше присвоїв чергове військове звання вищого офіцерського складу — бригадний генерал — жінці, а саме командувачу Медичних сил ЗСУ Тетяні Остащенко.
Джерело: указ Президента України від 24.08.2021 року № 427/2021. 

Алея пам’яті жінкам, які загинули в російсько-українській війні

29 серпня 2021 року в Краматорську в парку Пушкіна було відкрито Алею пам’яті жінкам, які загинули в російсько-українській війні. Було встановлено іменні таблички біля яблуневих дерев, висаджених ветеранками з організації “Жіночий ветеранський рух” у квітні 2019 року для увічнення пам’яті загиблих на Сході України.

Завантажити PDF