110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини від 14.06.2021

Новини тижня у сфері ветеранських справ та нацбезпеки.

План заходів до Дня пам’яті захисників України у 2021 році

Кабмін затвердив план заходів із відзначення Дня пам’яті захисників України у 2021 році, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Переглянути план заходів можна за посиланням.

Подайте пропозиції до пріоритетних напрямів підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю на 2022 рік

До 23 червня 2021 року ви можете долучитися до розроблення пріоритетних завдань Мінсоцполітики, на реалізацію яких будуть спрямовуватися кошти громадським об’єднанням осіб з інвалідністю у 2022 році. Пріоритетні завдання повинні бути спрямовані на реалізацію положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Пропозиції до проєкту постанови приймаються до 23 червня 2021 року на електронну адресу svruda@mlsp.gov.ua за формою.

«Гаряча лінія» з питань забезпечення засобами реабілітації

9 червня 2021 року розпочала роботу телефонна «гаряча лінія» Фонду соціального захисту інвалідів. «Гаряча лінія» працює щоденно з понеділка по п’ятницю за номером телефону: +38 (096) 502-502-6.
За номером можна отримати довідкову інформацію або консультацію з питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

Доплати військовослужбовцям Нацгвардії та Адміністрації Держприкордонслужби, поліцейським на період дії карантину

Кабмін передав МВС бюджетні призначення у сумі 800 000 тис. грн для здійснення доплати до грошового забезпечення військовослужбовцям Нацгвардії та Адміністрації Держприкордонслужби, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейським, які забезпечують життєдіяльність населення на період дії карантину, установленого КМУ з метою запобігання поширенню коронавірусу.
Джерело: Постанова КМУ від 9 червня 2012 року № 588

Кабмін схвалив Концепцію держпрограми із забезпечення житлом захисників України на період до 2025 року

Схвалення Концепції дає старт для розроблення Державної цільової соціальної програми забезпечення реалізації права на житло захисників України та членів їхніх сімей. Програма розрахована на період з 2022-го до 2025 року. Передбачається, що внаслідок реалізації програми покращиться соціальна адаптація захисників України та членів їхніх сімей у територіальних громадах. Понад 5 тис. захисників України та членів їхніх сімей отримають власне житло, зокрема на умовах державно-приватного партнерства.

Місцеві консультаційні центри з питань забезпечення прав і свобод захисників України

Президент України видав указ, яким зобов’язує уряд опрацювати питання утворення при місцевих держадміністраціях консультаційних центрів з питань забезпечення прав і свобод захисників України, а також затвердити типове положення про такі центри. Нагадаємо, що 12 березня цього року президент створив Консультативну раду з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України (указ № 93/2021), як дорадчий орган при Офісі Президента.
Джерело: указ Президента України № 230/2021 від 11.06.2021.

Електронні трудові книжки

10 червня 2021 року набув чинності закон, що запроваджує електронні трудові книжки. За допомогою електронної трудової книжки необхідну інформацію можна отримати на порталі Пенсійного фонду України – portal.pfu.gov.ua.
Починаючи з 2004 року призначення пенсійних виплат здійснюється за даними обліку трудової діяльності працівника у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Законом установлено, що відсутні відомості про трудову діяльність, які є в паперових трудових книжках та відсутні в електронному вигляді, будуть вноситись до Держреєстру протягом 5 років. Тобто протягом цього періоду враховується як паперова трудова книжка, так і електронна форма. Якщо в людини є трудовий стаж до 2004 року, унести цю інформацію в електронний реєстр можна самостійно або за допомогою роботодавця.

Дивіться наше нове відео на каналі “Як спілкуватися з поліцією?” з юристкою Анною Пашкіною. Дивіться відео на ютуб каналі Юрсотні. 

Читайте свіжі публікації за участі юристів Юридичної сотні:

Завантажити PDF