110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 7.06.2021

Внесіть свої пропозиції до проєкту закону про забезпечення додаткових гарантій ветеранів війни

До 16 червня 2021 року маєте можливість внести пропозиції та зауваження до проєкту закону, який Мінветеранів опублікувало в себе на вебсайті для громадського обговорення.
Відповідно до пояснювальної записки, проєкт має на меті консолідувати зусилля всіх сторін соціального діалогу як на державному, так і на місцевому рівнях.
Проєкт пропонує забезпечити учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та деякі інші категорії осіб безоплатним (а для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, першочерговим) наданням психологічних, соціальних послуг, фізкультурно-спортивною реабілітацією, освітою впродовж життя, виплатою допомоги по безробіттю в розмірі 80 % середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Учасників війни також запропоновано забезпечити позачерговим обслуговуванням у закладах й установах, що надають соціальні послуги з догляду, та правом на державну цільову підтримку для здобуття ними та їхніми дітьми професійно-технічної і вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах.
Також проєкт надає визначення ветеранського підприємництва та встановлює державну підтримку в цій сфері. Для того, щоб докладніше ознайомитись із цими та іншими змінами, переходьте за посиланнями, де є проєкт, пояснювальна записка та порівняльна таблиця.
Зауваження і пропозиції до проєкту можна подати до 16 червня 2021 року в письмовому та/або електронному виді на адресу: Міністерство у справах ветеранів України, провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: s.voichuk@mva.gov.ua; i.bashkatova@mva.gov.ua, контактний телефон: (044) 281-08-31.

Проєкт постанови КМУ про реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення

До 02 липня 2021 року можете подати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови КМУ, який підготувало Мінветеранів. Проєкт має на меті внести зміни до порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення в II-IV кварталах 2021 року.
Проєкт пропонує включити до пакетів медичних послуг, що підлягають оплаті в рамках реалізації програми медичних гарантій, медико-психологічну реабілітацію осіб, які зазнали впливу психотравмуючих подій воєнного, соціального чи природнього характеру, а також надання допомоги при віддалених наслідках мінно-вибухової травми.
Зауваження і пропозиції до проєкту постанови приймаються до 02 липня 2021 року в письмовому та/або електронному вигляді на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: med@mva.gov.ua, конт. тел. (044) 281-08-39/49, (063) 227-10-18.
Проєкт постанови, порівняльна таблиця, пояснювальна записка та фінансово-економічні розрахунки до проєкту за посиланнями.

Активізація процесу мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО

Задля стабілізації ситуації в Донецькій та Луганській областях Рада національної безпеки і оборони України поклала деякі обов’язки, закрема в контексті стабільного інформування про вжиті заходи, на уряд, МВС, МЗС, СБУ, головнокомандувача та деякі інші державні структури з визначенням строків їхнього виконання.
Так, КМУ зобов’язаний протягом 2-ох місяців підготувати законопроєкти щодо запровадження на тимчасово окупованих територіях правосуддя перехідного періоду, протягом пів року виконати деякі обов’язки у сфері радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, протягом 2021 року завершити облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території, а також ужити заходів щодо створення та належного фінансування Центру документування порушень прав людини та шкоди, завданої внаслідок збройної агресії.
Джерело: рішення РНБО від від 02 червня 2021 року, уведене в дію указом Президента України № 226/2021.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю

Уряд вніс деякі зміни до порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, зокрема:
установив компенсацію особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років за придбання мобільного телефона;
скоротив терміни використання протезів:
особи, які мають численні (два й більше) ураження верхніх та/або нижніх кінцівок, забезпечуються протезами з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік;
у разі, коли встановлено IV ступінь функціональних можливостей, така особа забезпечується протезами нижніх кінцівок із розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на два роки;
забрав обмеження щодо кількості замін приймальної гільзи (куксоприймача) у разі зміни антропометричних даних за період експлуатації індивідуального засобу реабілітації, а також установив, що така заміна може здійснюватися на підставі рішення комісії підприємства без погодження з територіальним відділенням Фонду.
Джерело: постанова КМУ від 02 червня 2021 року № 559.

Розпочали роботу територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України

З 1 липня цього року розпочали роботу територіальні органи Національної соціальної сервісної служби України, що утворені постановою КМУ від 26 серпня 2020 року № 783.
Нагадаємо, Національна соціальна сервісна служба України як центральний орган виконавчої влади реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, захисту прав дітей, здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та за дотриманням прав дітей.
У зв’язку із цим уряд вніс корективи до деяких порядків, зокрема передбачено передати повноваження щодо прийняття рішень щодо надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій осіб з інвалідністю у виді пільг з оподаткування до Національної соціальної сервісної служби.
Джерело: постанова КМУ від 02 червня 2021 року № 560.

Забезпечення житлом співробітників, військовослужбовців розвідувальних органів

Уряд поширив чинність низки нормативних актів, які забезпечують співробітників та військовослужбовців житлом, не лише на Службу зовнішньої розвідки України, а й інші розвідувальні органи.
Нагадаємо, що відповідно до нового Закону України “Про розвідку”, який набув чинності 24 жовтня 2020 року, розвідувальними органами є:
Служба зовнішньої розвідки України;
розвідувальний орган Міністерства оборони України;
розвідувальний орган Адміністрації Держприкордонслужби.
Джерело: постанова КМУ від 02 червня 2021 року № 566.

Завантажити PDF