110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Правила перетину державного кордону для заброньованих водіїв та спортсменів

Уряд урегулював питання перетину державного кордону під час воєнного стану військовозобов’язаних чоловіків, які заброньовані підприємствами, та спортсменами за умови, що вони можуть підтвердити мету своєї поїздки.

Водії, які перевозять медичні вантажі, гуманітарну допомогу, перетинають державний кордон за наявності:

  • рішення про виїзд, що приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями і відправляється до Адміністрації Держприкордонслужби;
  • інформації про них у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Військові, правоохоронні органи, військові адміністрації, медичні заклади, відправники чи отримувачі гуманітарної допомоги в листі повинні обґрунтувати потрібні обсяги вантажів та кількість транспортних засобів.

Рішення про дозвіл на виїзд приймається на строк не більше 6 місяців, проте водії, які покидають Україну, можуть перебувати за кордоном не більше 30 днів. У разі порушення вказаних строків та/або зміни мети виїзду рішення про дозвіл на виїзд скасовується.

Водії транспортних засобів (маса якого 3500 кг і більше) підприємств, що займаються міжнародними перевезеннями вантажів та пасажирів автомобільним транспортом і мають на це відповідну ліцензію, можуть перетинати державний кордон за наявності інформації про них у системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека, куди вони вносяться на підставі заявки ліцензіата після відповідної перевірки транспортного засобу (далі ー ТЗ).

На одному ТЗ кордон можуть одночасно перетинати: 

  • 1 водій на вантажному ТЗ;
  • 2 водії на пасажирському ТЗ.

Такі водії можуть перебувати за кордоном не більше 45 днів. У разі перевищення цих строків Укртрансбезпека може припинити доступ відповідного ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем на 3 місяці.

Працівники підприємств залізничного транспорту перетинають держкордон на підставі рішення про виїзд, яке приймається:

  • щодо працівників Укрзалізниці та підприємств залізничного транспорту, що належать до сфери управління Мінінфраструктури, — Мінінфраструктури;
  • щодо працівників підприємств, для яких вантажний залізничний транспорт не є основним видом діяльності, — обласними, Київською міською військовими адміністраціями.

Такі водії можуть перебувати за кордоном не більше 6 місяців.

Підприємства залізничного транспорту повинні обґрунтувати виїзд та наявні обсяги вантажів у відповідному листі.

Спортсмени, включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, їхні тренери, а також спортивні судді та інші фахівці, які забезпечують організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, перетинають кордон на підставі підтвердних документів щодо участі в міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що видаються Мінмолодьспорту.

Можуть перебувати за кордоном не більше 30 днів, але не менше строку проведення заходу відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України. Строк може бути збільшений у разі, коли такі особи братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні, який починається протягом 10 робочих днів із дня завершення попереднього

Джерело: Постанова КМУ від 20 травня 2022 року № 615 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanov-kab-615).        

 

Відбір суб’єктів надання послуг психологічної реабілітації

Мінветеранів розпочало відбір фахівців з надання послуг психологічної реабілітації. 

Надавачі послуг повинні відповідати вимогам, визначеним новою редакцією порядку проведення психологічної реабілітації, який затверджений Постановою КМУ від 10 травня 2022 року № 587 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-2022-%D0%BF#Text). 

Щоб долучитися до команди спеціалістів, необхідно подати:

  • заяву про включення до Реєстру (форма затверджена Мінветеранів);
  • перелік послуг (форма затверджена Мінветеранів);
  • інформацію про:
  • реквізити юридичної особи;
  • організаційно-правову форму/вид громадського об’єднання, благодійної чи релігійної організації;
  • місце реєстрації юридичної особи, зареєстроване чи фактичне місце проживання ФОП або фактичну адресу надання послуг, якщо вона відрізняється;
  • номери контактних телефонів;
  • адресу електронної пошти, веб-сайту або іншого інформаційного ресурсу (за наявності);
  • банківські реквізити;
  • наявність ліцензії для здійснення медичної практики;
  • наявність структурного підрозділу, на базі якого будуть надаватися послуги членами мультидисциплінарної команди;
  • наявність кабінету для надання індивідуальної психологічної допомоги;
  • інформацію та документи, що підтверджують відповідність кваліфікації фахівців вимогам (інформацію про включення відомостей про них до Реєстру, назви посад та персональні дані: ПІБ, освіта/кваліфікація, стаж роботи за фахом, інформація про післядипломну освіту, атестацію, формальне та/або неформальне професійне навчання та супервізію протягом останніх 2 років).

Заяви з необхідними документами подаються до Мінветеранів на електронну адресу: i.golotenko@mva.gov.ua. Якщо виникають питання, звертайтеся за номером телефону (063) 230-20-11. 

Форма заяви та переліку послуг за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/news/do-uvagi-nadavachiv-poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi-veteraniv-vijni-ta-deyakih-inshih-kategorij-osib.

 

Маєте можливість унести свої пропозиції до проєкту порядку організації супервізії фахівців з надання психологічної реабілітації

До 07 червня 2022 року маєте можливість унести свої пропозиції та зауваження до розробленого Мінветеранів проєкту порядку організації супервізії фахівців з надання послуг із психологічної реабілітації.

Відповідно до проєкту, мета супервізії — це підвищення якості психологічної допомоги, професійна підтримка та розвиток фахівців з надання реабілітації, запобігання професійному вигоранню.

Нагадаємо, право на психологічну реабілітацію мають:

  • учасники Революції Гідності;
  • учасники АТО та ООС;
  • члени сімей указаних вище осіб; 
  • члени сімей загиблих (померлих).

До того ж Постановою від 10 травня 2022 року № 587 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-2022-%D0%BF#Text) уряд уточнив перелік категорій осіб, які мають право на отримання психологічної реабілітації. Так, таким правом також можуть скористатися сім’ї загиблих Захисників України та ветеранів війни. Додатково на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування КМУ надав таке право:

  • військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним, добровольцям Сил тероборони) ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби;
  • військовослужбовцям військових прокуратур;
  • поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДКВС;
  • співробітникам Служби судової охорони;
  • особам, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших офіційних військових формувань, що брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою 

агресією рф проти України, та членам їхніх сімей.

Зауваження і пропозиції до проєкту можна подати до 07 червня 2022 року в письмовому та/або електронному варіанті на адресу: Міністерство у справах ветеранів України, провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: a.sokolenko@mva.gov.ua. Якщо виникають питання, звертайтеся за номером телефону: (093) 791-19-43.

З пояснювальною запискою, проєктом наказу та порядком можна ознайомитися за посиланням на сайті Мінветеранів: https://mva.gov.ua/ua/npa/proyekt-nakazu-minveteraniv-pro-zatverdzhennya-poryadku-organizaciyi-superviziyi-fahivciv-z-nadannya-poslug-iz-psihologichnoyi-reabilitaciyi.

 

Перелік державних реабілітаційних установ 

Мінсоцполітики в себе на сайті виклало перелік державних реабілітаційних установ, послугами яких безоплатно можуть скористатись:

  • особи з інвалідністю;
  • діти з інвалідністю;
  • діти віком до 3 років (включно), які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності.

Мінсоцполітики нагадує, що для отримання послуг потрібно звертатися до виконавчих органів місцевих рад чи до спеціалізованого підрозділу соцзахисту районної та районної в м. Києві держадміністрації.

Перелік реабілітаційних установ доступний за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/21862.html.

 

Строки перебування в Україні іноземних кореспондентів в умовах воєнного стану

На період воєнного стану та протягом 30 днів після його скасування чи припинення до кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації, які є іноземцями чи особами без громадянства та пройшли відповідну акредитацію, не застосовуються обмеження щодо строків тимчасового перебування на території України.

Джерело: Постанова КМУ від 27 травня 2022 року № 627.

 

Призначення пільг та житлових субсидій

КМУ визначив можливість у разі потреби проводити обстеження матеріально-побутових умов за фактичним місцем проживання під час оформлення: 

  • субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги;
  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу.

Представник виконавчого органу складає акт обстеження матеріально-побутових умов, який потім передає органу соціального захисту населення.

Джерело: Постанова КМУ від 20 травня 2022 року № 607.

 

Вебінар щодо надання соціальних послуг в умовах воєнного стану

Мінсоцполітики спільно з експертами проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe, https://web.facebook.com/surge.in.ua/?_rdc=1&_rdr) провело вебінар щодо особливостей надання соціальних послуг населенню в умовах воєнного стану, де йшлося про визначення потреб населення, надання послуг екстрено (кризово), особливості надання соціального супроводу, стаціонарного догляду тощо.

Запис трансляції доступний за посиланням: https://youtu.be/CXRxelIxJBE.

Завантажити PDF