110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 28 вересня 2020

Кабінет Міністрів України

Персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)
Розпорядженням від 23.09.2020 № 1165-р КМУ встановив необхідність схвалити та внести в місячний строк на розгляд РНБО України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до деяких фізичних осіб, які вказані в переліку додатку до розпорядження, наданого для службового користування. Санкції накладатимуть строком на три роки.
Відповідні заходи здійснюються у зв’язку з продовженням збройної агресії Російської Федерації проти України, а також систематичним видаванням громадянам України паспортних документів уповноваженими органами РФ, що порушує принципи та норми міжнародного права.

Чисельність призовників на строкову військову службу в жовтні — грудні 2020 року
У розпорядженні КМУ від 23.09.2020 № 1150-р було затверджено чисельність громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-грудні 2020 року з областей, м. Києва. Загалом буде відправлено у війська 13 570 осіб. Призов громадян України віком 18-19 років проводити за їхнім бажанням (за письмовою заявою).
Щоб детальніше ознайомитися з розподілом чисельності по областях із розмежуванням її на ЗСУ, Держспецтрансслужбу, НГУ, Держприкордонслужбу, а також з обсягом видатків для проведення призову, переходьте за лінком.

Офіс Президента України

День жалоби
Указом від 26.09.2020 №410/2020 Президент України оголосив, що 26 вересня 2020 року є днем жалоби в Україні у зв’язку з трагедією, що сталася внаслідок катастрофи військового літака АН-26 під час планових навчальних польотів 25 вересня 2020 року поблизу м. Чугуєва Харківської області та призвела до загибелі військовослужбовців Повітряних сил Збройних сил України.

Міністерство у справах ветеранів України

Книга пам’яті добровольців
Мінветеранів запрошує до обговорення проєкту Положення про Книгу пам’яті добровольців — захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Книга має на меті увічнення пам’яті осіб, які, перебуваючи в складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, яких зазнали під час виконання бойових завдань у районах та в період проведення антитерористичної операції. Книга пам’яті виготовлятиметься в одному примірнику та буде відкритим книжковим виданням, яке зберігатиметься в Меморіальному комплексі, розташованому на території Міністерства оборони України (проспект Повітрофлотський, 6, м. Київ). Відповідно до проєкту, занесення відомостей до Книги пам’яті буде здійснюватися рішенням спеціальної комісії, створеної при Міністерстві у справах ветеранів України.
Є можливість надати зауваження та пропозиції до 05.10.2020 на електронну адресу: mva.memory@gmail.com або за номером телефону: (044) 281 08 46.
З текстом положення, пояснювальною запискою, прогнозом впливу можна ознайомитись, перейшовши за посиланнями.

Veteran Hub у Вінниці
У Вінниці відбулося відкриття ветеранського простору Veteran Hub за адресою: вулиця 8-го Березня, 29 (тел.: +38 067 959 40 65, e-mail: vtprostir.vn@gmail.com). Тут ветерани та члени їхніх сімей мають можливість отримати юридичні, психологічні консультації, HR-консультації з працевлаштування тощо.
Варто звернути увагу, що на час карантину Veteran Hub надаватиме послуги в онлайн-режимі.

Концепція залучення ветеранів до національно-патріотичного виховання
Мінветеранів запрошує на спільне обговорення проєкту Концепції, яка має на меті активну участь ветеранів у формуванні та впровадженні державної політики у сфері національно-патріотичного виховання України.
Засідання за круглим столом відбудеться 02.10.2020 о 16:00 за адресою: м. Київ, пров. Музейний, 12 (2 поверх, каб. 203). Якщо маєте намір взяти участь у публічному заході, необхідно про це письмово повідомити до 01.10.2020 на електронну адресу: egnpv@mva.gov.ua. У листі обов’язково повинна бути вказана інформація щодо ПІБ, посади учасника, а також органу, установи, організації, звідки він. Лист повинен містити тези та пропозиції щодо проєкту Концепції.
Пропозиції до проєкту Концепції можливо внести до 06.10.2020 на електронну адресу: egnpv@mva.gov.ua.
Текст проєкту Концепції за лінком.

Новини тижня

Юридична сотня шукає юридичного консультанта на гарячу лінію. А також представників у Києві, Вінниці та Дніпрі в Veteran Hub.
Дивіться вебінар “Звернення громадян до державних органів під час карантину”
Ми оновили інформацію у пам’ятці «Оформлення земельних ділянок».

Завантажити PDF