Можливість подати пропозиції до проєкту щодо фінансової підтримки ГО ветеранів
Мінветеранів запрошує надати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови КМУ про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських об’єднань ветеранів на виконання загальнодержавних програм (проєктів, заходів), заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат.
Проєкт пропонує:
Зауваження і пропозиції можна подавати до 04 липня 2022 року у письмовому та/або електронному варіанті на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001; е-mail: v.sisetska@mva.gov.ua, довідка за тел.: (063) 227-09-36 (Вікторія Сісецька).
Проєкт, пояснювальна записка та порівняльна таблиця за посиланням.
Допомога по частковому безробіттю
Уряд затвердив порядок надання допомоги по частковому безробіттю в разі втрати частини доходу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (виконання робіт, надання послуг) з причин економічного, технологічного характеру, виникнення надзвичайної ситуації, уведення надзвичайного або воєнного стану, установлення карантину. Допомогу можна отримати, якщо протягом останніх 6 місяців, що передують місяцю, у якому почалося зупинення (скорочення) виробництва, за особу сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Допомога надається центром зайнятості за зверненням роботодавця або ФОП. Виплата працівникам здійснюється роботодавцем. Виплата допомоги ФОПам, які є застрахованими особами, здійснюється центром зайнятості.
Допомога надається щомісяця пропорційно робочому часу працівника або ФОП, яких скорочено. Максимальний розмір допомоги не може перевищувати 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, станом на 2022 рік — 3 250 грн.
Порядок визначає умови, критерії надання, механізм виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю, строки, розмір та механізм повернення коштів, спрямованих на фінансування такої допомоги.
Джерело: Постанова КМУ від 21 червня 2022 року № 702.
Покрокова інструкція направлення на лікування за кордон
Мінветеранів розробило алгоритм направлення на лікування за кордон Захисників України, які перебувають у цивільних та військових медичних закладах.
Нагадаємо, що 05 квітня 2022 року Постановою № 411 Кабінет Міністрів України визначив порядок направлення за кордон з метою отримання медичної та/або реабілітаційної допомоги осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у зв’язку з військовою агресією рф проти України.
Детальніше за посиланням.
Заява до Європейського суду з прав людини та компенсація
У разі загибелі родича, руйнування житла, поранення, незаконного позбавлення волі, катування, згвалтування чи насильницького зникнення людини внаслідок збройної агресії рф ви можете подати заяву до ЄСПЛ онлайн через електронну систему (https://espl.com.ua/) та отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро. Для цього потрібно встигнути подати заяву протягом 4 місяців від моменту порушення своїх прав, не пізніше 16 січня 2023 року.
Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву через Укрпошту. Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.
Електронну заяву запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується ФСЄ та Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Термін розгляду заяви становить орієнтовно один рік.
Для отримання консультації звертайтеся до громадської приймальні Української
Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті (https://helsinki.org.ua/advice-centres/) або за номером телефону: (093) 542-26-98, (099) 062-60-16.
Ратифікація Стамбульської конвенції
Законом ратифіковано Стамбульську конвенцію, яка має такі цілі:
Водночас Стамбульська конвенція не вимагає внесення будь-яких змін до Конституції України чи Сімейного кодексу.
Джерело: Закон України № 2319-IX від 20.06.2022.
Підтримка сімей з дітьми, які мають інвалідність чи труднощі розвитку
МОН, МОЗ, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Львівський центр реабілітації «Джерело» започаткували проєкт екстреного реагування на потреби дітей із труднощами розвитку або з інвалідністю. У рамках проєкту можна отримати:
Проєкт реалізується у 7 областях: Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненській, Тернопільська і Чернівецька. За необхідності мобільні команди спеціалістів виїжджатимуть у віддалені райони.
Докладніше за посиланням.
Можливість виділення коштів з місцевих бюджетів на ЗСУ
КМУ прийняв рішення, що під час воєнного стану сільський, селищний, міський голова може прийняти рішення про передання коштів із відповідного місцевого бюджету на потреби ЗСУ та/або для забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.
Це стосується лише тих територіальних громад, на території яких не ведуться бойові дії та не прийнято рішення про утворення військової адміністрації.
Джерело: Постанова КМУ від 17 червня 2022 року № 693.
Реєстрація на курс від Prometheus для фахівців центру зайнятості
Слухачі курсу матимуть можливість отримати інструменти для визначення мотивації клієнтів, їхнього переорієнтування та реальних потреб ветеранів, щоб допомогти їм перетворити військовий досвід на необхідні роботодавцям навички.
Реєстрація на курс та опис його структури за посиланням.
Вилучення, передання та репатріація тіл загиблих
КМУ визначив новий порядок забезпечення вилучення тіл (останків) осіб, загиблих (померлих) у зв’язку зі збройною агресією проти України.
Організація забезпечення вилучення тіл покладається на місцеві адміністрації за участю органів місцевого самоврядування. До процесу залучаються працівники ДСНС та поліції, які перевіряють місцезнаходження тіл (останків) та тіла на наявність вибухонебезпечних предметів і знешкоджують їх у разі виявлення, а також спеціальні групи для вилучення тіл з фотофіксацією. Додатково можуть залучатися представники засобів масової інформації з метою належного інформування суспільства про наслідки збройної агресії.
Джерело: Постанова КМУ від 17 червня 2022 року № 698.
Координаційний штаб з питань захисту прав депортованих або примусово переміщених
Уряд затвердив склад та положення про Координаційний штаб з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією рф проти України.
Метою штабу є сприяння координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань захисту прав депортованих осіб.
Джерело: Постанова КМУ від 17 червня 2022 року № 708.
Завантажити PDF