110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Вибори до Громради Мінвету, програма з підприємницької діяльності для учасників АТО/ООС та інші новини у сфері ветеранських справ

Формування Громради при Мініветеранів

Розпочався прийом заяв для участі в Громадській раді Мінветеранів. Громрада при Мінветеранів уповноважена здійснювати контроль за його діяльністю, а також забезпечує участь громадськості у формуванні та реалізації державної політики у ветеранській сфері.

Для участі необхідно подати заяву та документи, як-от:

  • рішення про делегування для участі в рейтинговому електронному голосуванні  представника, який одночасно є кандидатом;
  • заява делегованого представника інституту громадянського суспільства з наданням згоди на обробку персональних даних;
  • біографічна довідка;
  • відомості про результати діяльності;
  • відомості про місцезнаходження та адресу електронної пошти;
  • мотиваційний лист;
  • фото (кольорове в електронній формі розміром не менше 300х300).

Документи в електронній формі (скан-копії в PDF) можна подати до 08.02.2021 на сайті: https://gromrada.mva.gov.ua. Зразки документів та докладна інформація про прийом за посиланням.

Програма з підприємницької діяльності для учасників АТО/ООС

Київська школа економіки розпочала набір на безкоштовну онлайн-програму для учасників АТО/ООС, яка допоможе у створенні власного бізнесу або масштабуванні вже наявного.

Протягом навчання ветерани опанують основи стратегічного планування, операційного менеджменту, маркетингу та просування, продажів та навичок презентації, командоутворення та фінансів. На завершення програми кожен учасник матиме можливість презентувати свій проєкт.

Програма розрахована на 2,5 місяці (початок —  12.02.2021) і складається з 10 навчальних модулів, передзахисту та фінального захисту. Навчання проходитиме раз на тиждень, також учасники отримуватимуть домашні завдання, пов’язані з їхніми проєктами.

Набір дійснюється до 31.01.2021 включно. Посилання на анкету для вступу тут.

Для отримання більш докладної інформації переходьте за посиланням.

Увічнення пам’яті захисників України 

Уряд затвердив план заходів з увічнення пам’яті захисників України на період до 2025 року, який розробило Міністерство у справах ветеранів України.

Документ визначає заходи, відповідальні за їхнє виконання органи, а також період для їхнього здійснення.

Так, до 2025 року Мінветеранів запланувало:

  • спорудження Українського національного пантеону в місті Києві;
  • створення Національного військового меморіального кладовища;
  • упровадження практики патронування могил та військових поховань захисників України військовими частинами, закладами освіти  та культури;
  • збір і зіставлення зразків ДНК неідентифікованих останків воїнів, загиблих під час АТО/ООС, та їхніх  родичів із подальшою ідентифікацією і передачею рідним;
  • проведення тематичних виставок творів мистецтва, документів, фотографій і плакатів, організацію, проведення заходів із відзначення ювілейних, пам’ятних та історичних дат, міжнародних днів, пов’язаних із вшануванням пам’яті захисників України та покладанням квітів на могилах;
  • виготовлення та розміщення соціальної реклами про загиблих;
  • формування переліку місць поховань захисників України за кордоном тощо.

Щороку до 10 грудня відповідальні за здійснення плану органи зобов’язані подавати Мінветеранів інформацію про стан його виконання для її узагальнення, до 25 грудня Міністерство у справах ветеранів повинне надіслати ці дані КМУ.

Джерело: розпорядження КМУ від 20.01.2021 № 37-р. Посилання на весь документ тут.

Громадські консультації щодо концепції послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації

Мінветеранів розмістило в себе на вебсайті інформацію про проведення громадських консультацій щодо проєкту постанови КМУ, який має на меті внести зміни до порядків використання коштів за бюджетною програмою КПКВК 1501040, порядків надання послуг із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад. 

Такі зміни повинні забезпечити у 2021 році:

  • членів сімей загиблих (померлих) осіб учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності послугами із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням;
  • дружин (чоловіків) учасників АТО/ООС та постраждалих учасників Революції Гідності послугами психологічної реабілітації.

Ці зміни спрямовані на узгодження актів, які регулюють питання реалізації вказаних бюджетних програм, із ЗУ “Про Державний бюджет України на 2021 рік”.

Зауваження і пропозиції до проєкту можна надіслати до 04.02.2021 в письмовій та/або електронній формі на поштову адресу Міністерства (провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001) або на е-mail: o.maksymchuk@mva.gov.ua.

Пояснювальна записка, проєкт постанови, порівняльна таблиця за посиланнями.Програма з підприємницької діяльності для учасників АТО/ООС

Завантажити PDF