Додаткова винагорода виплачуватиметься військовослужбовцям у розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць
Уряд прийняв рішення виплачувати додаткову винагороду в розмірі до 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, тобто, якщо військовослужбовець служить неповний місяць, то виплата зменшується. Це стосується всіх військовослужбовців, які мають право на винагороду згідно з постановою КМУ № 168. Раніше кошти виплачувалися в розмірі 30 000 гривень щомісяця.
Також уточнено, що додаткова винагорода оподатковуватиметься так само, як і грошове забезпечення. Нагадаємо, що військовий збір не стягується з грошового забезпечення під час воєнного стану на період безпосередньої участі в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф.
Порядок та умови виплати додаткової винагороди військовослужбовцям і членам сімей загиблих визначаються керівниками міністерств та державних органів. Зазначеного порядку виплати досі немає, очікуємо на прийняття рішення керівництвом відповідних силових структур.
Крім того, виплата додаткової винагороди до 100 000 гривень на час лікування після поранення (контузії, травми, каліцтва, пов`язаних з бойовими діями) зберігається відтепер також і для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту. Для всіх інших категорій осіб жодних змін щодо виплати винагороди до 100 000 не відбулось.
Зазначені зміни матимуть зворотну дію в часі та застосовуватимуться з початку воєнного стану, проте досі невідомий порядок застосування їх.
Міністерство оборони України повідомляє, що жодних рішень зі зміни порядку виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України станом на сьогодні не ухвалювалося. Інформація про прийняті рішення, що поширюється, може стосуватися виплат окремим категоріям правоохоронців.
Джерело: постанова КМУ від 07 липня 2022 року № 793 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesenni)
У МВС розʼяснили зміни до порядку виплати винагороди 30 000 гривень
На порталі МВС опубліковане роз’яснення постанови №793 про внесення зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану» від 07.07.2022.
На сьогодні зміни не застосовуються до військовослужбовців ЗСУ. Такий підхід щодо пропорційної виплати додаткової винагороди буде застосовуватися для Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, Національної поліції, а також осіб рядового та начальницького складу ДСНС.
Зміни передбачають лише інший підхід у виплаті додаткової винагороди, а не її скасування. Так, запроваджено норму виплати до 30 000 гривень пропорційно часу служби в розрахунку на місяць, а також залежно від місця несення служби та району ведення бойових дій. Це дозволить застосувати справедливий підхід до оплати праці, здійснювати виплати особовому складу залежно від складності виконуваних завдань.
Для прикладу:
Наприклад, розміри виплат для окремих категорій працівників Національної поліції:
інспектор-вибухотехнік:
поліцейський патрульної поліції:
Мінветеранів провело перше засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розроблення системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя
Міжвідомча робоча група, утворена постановою Кабміну №1190 від 17 листопада 2021 року, розпочала свою діяльність. Участь у засіданні взяла міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступники міністра, представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства економіки, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Міністерства юстиції, Міністерства розвитку громад і територій.
За результатами наради представники Міжвідомчої робочої групи домовилися про активну роботу над створенням системи переходу, який включатиме, зокрема, унормування нормативно-правових актів, осучаснення соціальних гарантій та можливостей, цифровізацію послуг для ветеранів.
Наступне засідання Міжвідомчої комісії відбудеться в серпні.
Проєкт постанови КМУ “Про затвердження описів зразків намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища”
Міністерство у справах ветеранів України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження описів зразків намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища”.
Проєкт акта розроблений з урахуванням положень статті 151 та на виконання вимог частини шостої статті 231 Закону України “Про поховання та похоронну справу”, відповідно до якої визначено, що зразки намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Зауваження і пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження описів зразків намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища” приймаються до 3 серпня 2022 року в письмовому та/або електронному вигляді на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: m.zubov@mva.gov.ua
Консультації з питання, винесеного на обговорення, надаються за телефоном: (063) 688-9544.
Текст проєкту та пропозицій за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/npa/proyekt-postanovi-kmu-pro-zatverdzhennya-opisiv-zrazkiv-namogilnih-sporud-ta-memorialnih-tablichok-shcho-vstanovlyuyutsya-na-teritoriyi-nacionalnogo-vijskovogo-memorialnogo-kladovishcha
Уряд представив проєкт Плану відновлення системи охорони здоров’я
План включає перелік заходів з післявоєнного відновлення та розвитку України, пропозиції щодо пріоритетних реформ та стратегічних ініціатив, перелік нормативно-правових актів, прийняття і реалізація яких є необхідними для ефективного відновлення та розвитку України у воєнний і післявоєнний періоди.
План відновлення системи охорони здоров’я є частиною глобального плану відбудови України в післявоєнний період. Головною метою плану є не просто відбудова знищених чи зруйнованих об’єктів, а кардинальна трансформація держави в нову європейську країну за принципами зеленої економіки.
! Одним із пріритетів є посилення медичних послуг для задоволення особливих потреб людей (включаючи ВПО, ветеранів війни), викликаних війною.
Міністерство охорони здоровʼя закликає експертів, науковців, громадськість та бізнес узяти участь у коментуванні проєкту Плану відновлення системи охорони здоров’я України.
Ознайомитися з ним можна за посиланням: https://moz.gov.ua/uploads/ckeditor/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/21-07-2022-Draft-Ukraine%20HC%20System%20Recovery%20Plan-2022-2032_UKR.pd
Довідково. Проєкт Плану відновлення та модернізації України розроблений Національною радою з відновлення України від наслідків війни, яка створена відповідно до указу Президента від 21 квітня 2022 року № 266/2022. План відновлення напрацьовано в рамках 24 робочих груп.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/uriad-predstavyv-proekt-planu-vidnovlennia-systemy-okhorony-zdorovia
«Довідник безбар’єрності» доповнено розділом про актуальні питання для сімей з дітьми, людей з інвалідністю, людей старшого віку під час війни
«Довідник безбар’єрності» доповнений новим розділом з інформацією про воєнний стан. Матеріали в новому розділі викладені простою та доступною мовою, базуються на порадах експертів та експерток, правоохоронців, центральних органів виконавчої влади та окремих відомств.
Тут, окрім іншого, можна знайти відповіді на питання:
Переглянути довідник можна за посиланням: https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas/
Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/22062.html
Міністерство соціальної політики звернулося до військово-цивільних адміністрацій та територіальних громад щодо можливого використання залишків субвенцій
Для ефективного використання всіх інструментів та коштів влада ухвалила рішення (Закон України „Про внесення змін до розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів України” від 15.03.2022 No 2134-IX) дозволити громадам скеровувати залишки коштів за субвенціями з державного бюджету місцевим бюджетам, збережених на рахунках місцевих бюджетів станом на 1 січня 2022 року, на нагальні потреби, пов’язані з воєнним станом:
на заходи територіальної оборони:
– задоволення продовольчих потреб цивільного населення;
– евакуацію / вивезення / переміщення цивільного населення з місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян;
– оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.
Міністерство соціальної політики рекомендує громадам розглянути питання щодо можливості спрямування залишків коштів, які виникли у 2021 році за результатами проведених закупівель у рамках реалізації субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, заходи територіальної оборони та розміщення внутрішньо переміщених осіб як нагальні потреби в умовах воєнного стану.
Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/22063.html
Мінсоцполітики презентувало інтерактивну мапу використання коштів з гуманітарного рахунку та надання допомоги
Міністр соціальної політики повідомила про створення та надання доступу громадськості до інтерактивної мапи використання коштів з гуманітарного рахунку, який було відкрито Мінсоцполітики в Національному банку України.
Відтепер у відкритому доступі на сайті Міністерства розміщена інформація про використання грошей з гуманітарного рахунку, який було відкрито в Національному банку України в перші дні повномасштабної війни. Інформація доступна для кожного та відображає кількість грошей, отриманих на гуманітарний рахунок, витрати та залишок. Окремо відображено використання грошей за регіонами.
Інтерактивна мапа доступна за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/dashboard.html
Триває друга хвиля подання заяв для участі в програмі отримання грантів на власний бізнес
Українці мають шанс отримати 50–250 тисяч гривень від держави для започаткування власної справи. Отримати фінансування можуть суб’єкти мікропідприємництва чи малого бізнесу, фізичні особи, які відповідають вимогам.
Сума гранту, який можуть залучити діючі та нові підприємці, становить не менше 50 тисяч грн. У разі створення одного робочого місця учасник може отримати до 150 тисяч гривень, а двох — до 250 тисяч гривень.
Для участі в програмі підприємцям необхідно:
* Пріоритет мають бізнес-проєкти, які набрали найвищий бал за результатами оцінки Державної служби зайнятості.
Детальніше про програми грантів для розвитку підприємництва та навчання українців “Єробота” за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/novyna/yerobota-programy-grantiv-dlya-rozvytku-pidpryyemnyctva-ta-navchannya-ukrayinciv
єДопомога провела ряд технічних робіт у функціоналі виплат від міжнародних організацій
Команда платформи “єДопомога” провела ряд технічних робіт задля оновлення інформаційних баз та мінімізації технічних помилок, пов‘язаних з недоліками в інформаційних реєстрах. Роз’яснені зміни з питань щодо статусу заявки при її перевірці на платформі “єДопомога міжнародна”, для того щоб уникнути можливих непорозумінь.
Статус “Заяву прийнято” означає, що вашу заяву прийнято та вона знаходиться в переліку заяв, які успішно надійшли до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери Мінсоцполітики. Як тільки одна з міжнародних організацій звернеться щодо виплат категорії громадян, до якої ви належите за соціальним статусом та географічною ознакою, ваші дані будуть передані їй для додаткової соціальної підтримки, про що ви будете напряму проінформовані.
Статуси “Виплата членам вашої сім’ї вже відбулась від Всесвітня продовольча програма ООН” та “Виплата членам вашої сім’ї вже відбулась від Товариство Червоного Хреста України” означають, що хтось із вказаних у заявці членів вашої сім’ї вже отримав виплату. Якщо ця чи інша організація в майбутньому вирішить здійснити наступні виплати, то інформація буде доповнена. Звертаємо увагу на те, що інформація про здійснені виплати отримується від міжнародних організацій.
Статуси “Інша Заявка члена вашої сім’ї знаходиться в очікуванні на виплату від міжнародної організації RED ROSE CDS LIMITED” та “Інша Заявка члена вашої сім’ї знаходиться в очікуванні на виплату від міжнародної організації Управління Верховного комісара ООН у справах біженців” означають, що в заяві, яка подана через платформу “єДопомога міжнародна”, особа/особи є в реєстрах, переданих до міжнародної організації.
При статусі “Заяву прийнято” заявник може відкликати свою заяву та подати її повторно. Ця можливість може бути корисною, якщо був зазначений невірний IBAN або взагалі не зазначений, а також були допущені інші помилки або не вся інформація введена.
Детальніше про умови допомоги за посиланням: https://aid.edopomoga.gov.ua/terms
Завантажити PDF