110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 21.07.2021

Що ухвалила Верховна Рада минулого тижня?

Основи національного спротиву та збільшення чисельності ЗСУ

16 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон України “Про основи національного спротиву” (р. № 5557), який визначає завдання територіальної оборони та руху опору, порядок їхнього формування (розгортання), а також порядок здійснення керівництва національним спротивом тощо.
Цього ж дня парламент прийняв ЗУ “Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних Сил України” щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про основи національного спротиву” (р. № 5558), який є похідним від закону про національний спротив та збільшує чисельність ЗСУ до кількості, яка не перевищує 261000 осіб, зокрема 215 000 військовослужбовців (раніше було 250000 осіб, зокрема 204000 військовослужбовців).

Посилення соціальної захищеності осіб з інвалідністю через надання права на позачергове обслуговування
15 липня ВРУ підтримала в другому читанні проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю”. Закон пропонує посилити соціальну захищеність осіб з інвалідністю шляхом запровадження позачергового обслуговування їх у будь-яких касах та підприємствах (а також позачергового обслуговування особи, що супроводжує особу з інвалідністю) та позачергового пропуску деяких категорій серед осіб з інвалідністю через державний кордон України, контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду у визначених випадках. Такі зміни поширюються на того, хто супроводжує особу з інвалідністю 1 групи чи дитину з інвалідністю, а також не більш як на дві особи (та за потреби – близьких родичів першої лінії спорідненості), які супроводжують особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю під час перетину кордону.

Завантажити PDF