110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 20.09.2021

Грошове забезпечення для розвідувального органу
Уряд ухвалив рішення щодо змін до грошового забезпечення військовослужбовців розвідувального органу, що стосуються посадових окладів, надбавок, премій та інших видів грошової допомоги.
Так, установлено:

коефіцієнти посадових окладів для військовослужбовців кадрового складу — 1,8, а тих, хто не належать до кадрового складу, — 1,4;
премія виплачується в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менше 30 % загального фонду посадових окладів співробітників розвідувального органу на рік, та економії фонду грошового забезпечення;
надбавка за вислугу років складатиме 3 % посадового окладу за кожний календарний рік вислуги років, але не більше 50 % посадового окладу. Грошова допомога для розв’язання соціально-побутових питань виплачуватиметься 1 раз на рік у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.
Джерело: постанова КМУ від 15 вересня 2021 року № 962

Стратегічний оборонний бюлетень України
Президент України ввів у дію рішення РНБО України від 20 серпня 2021 року “Про Стратегічний оборонний бюлетень України”.
Воєнна політика України реалізується за такими основними напрямами:

забезпечення відсічі та стримування збройної агресії РФ, відновлення суверенітету й територіальної цілісності, запобігання воєнним конфліктам із будь-якими іноземними державами;
розроблення плану оборони України, Стратегічного плану застосування Збройних Сил України, інших складових сил оборони, оперативних планів і планів застосування сил та засобів оборони тощо;
набуття спроможностей щодо своєчасного й організованого проведення мобілізації, а також ефективного управління оборонними ресурсами;
упровадження досвіду, принципів і стандартів держав — членів НАТО, участь у спільних операціях та навчаннях із подальшою інтеграцією в євроатлантичні безпекові структури.
Також документ містить підсумок оборонної реформи, яка реалізовувалася впродовж 2016-2020 років, основні результати оборонного огляду, актуальні проблеми, а також завдання та перелік заходів для досягнення поставлених цілей.
Джерело: Указ Президента України від 17 вересня 2021 року № 473/2021. 

Надання допомоги у військово-медичних закладах
Кабінет Міністрів України прийняв рішення поширити порядок надання медичної допомоги у військово-медичних закладах і взаєморозрахунків за неї між військовими формуваннями на Державне бюро розслідувань.
Джерело: постанова КМУ від 15 вересня 2021 року № 971. 

Забезпечення молоді житлом на 2013-2023 роки
На засіданні уряду було прийнято рішення додати до завдань і заходів Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2023 роки виконання регіональними управліннями / Іпотечним центром у м. Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” рішень судів, які набрали законної сили, щодо об’єктів житлового будівництва, замовником будівництва яких вони є.
Відповідно до цього також було збільшено обсяги та джерела фінансування за цією програмою.
Джерело: постанова КМУ від 15 вересня 2021 року № 976

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів планує розгляд таких законопроєктів:

Запровадження монетизації проїзду (№5651 від 11.06.2021)
Законопроєкт №5651 для низки пільгових категорій передбачає запровадження механізму отримання грошової компенсації пільг з оплати проїзду, плати за користування і встановлення домашнього телефона та деяких інших. Обов’язок визначення порядку та розмірів, а також виплати компенсації, за текстом проєкту, делегується органам місцевого самоврядування.
Передбачається, що прийняття законопроєкту зрівняє доступ до пільг на проїзд та деяких інших пільг для осіб, що не користуються правом безкоштовного проїзду (і деякими іншими пільгами), та осіб, що користуються таким правом.
Проте можливим є створення нерівного доступу до отримання пільг на проїзд за територіальною ознакою проживання особи через обов’язок фінансування пільг місцевими бюджетами та надання органам місцевого самоврядування права самостійно визначати порядок і розміри грошової компенсації пільг на проїзд, виходячи зі спроможності місцевих бюджетів.
Законопроєкт містить низку інших недоліків, з якими можна ознайомитися в розширеному висновку за посиланням.
Рекомендація Юридичної сотні: відхилити законопроєкт.

Завантажити PDF