110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Оновлений порядок оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого

Уряд урегулював порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого з огляду на повномасштабне вторгнення рф.

Визначено, що статус особи з інвалідністю внаслідок війни може надаватися, зокрема, добровольцям тероборони, членам ДФТГ, працівникам підприємств, установ, організацій, а також іншим особам, які вже були визначені законодавством, у разі їхньої участі та залучення до забезпечення заходів, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України після 24 лютого 2022 року.

Крім того, КМУ уточнив на підзаконному рівні, що статус членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України буде надаватися, зокрема, сім’ям військовослужбовців, добровольців ТрО, членів ДФТГ, працівників підприємств, установ, організацій, та інших осіб, які вже були визначені законодавством і брали участь та залучалися до забезпечення заходів, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в таких заходах після 24 лютого 2022 року.

Додатково встановлено перелік документів, необхідний для оформлення відповідних статусів військовослужбовцями (резервістами, військовозобов’язаними, добровольцями ТрО), членами добровольчих формувань територіальної громади, працівниками підприємств, установ, організацій, а також членами сімей у разі їхньої загибелі (смерті).

Уряд також урегулював питання оформлення посвідчень для членів сімей загиблих, визначивши, що:

  • членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни видаватимуться посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”;
  • членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України “Посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України”.

Докладніше про порядок отримання статусів у дописі ГО “Юридична сотня” за посиланням.

Джерело: постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 року № 783.

 

Проєкт постанови про надання психологічної допомоги ветеранам війни

До 29 липня 2022 року маєте можливість надати свої пропозиції та зауваження до розробленого Мінветеранів проєкту порядку та умов надання психологічної допомоги:

  • учасникам бойових дій;
  • особам з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасникам війни;
  • постраждалим учасникам Революції Гідності;
  • їхнім членам сімей, а саме: дружині (чоловіку), повнолітнім дітям і батькам;
  • членам  сімей загиблих (померлих) ветеранів війни;
  • членам сімей загиблих (померлих)  Захисників та Захисниць України;
  • військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним, добровольцям Сил ТрО) ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовцям військових прокуратур, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДКВС, співробітникам Служби судової охорони, членам ДФТГ, інших законних військових формувань та членам їхніх сімей на період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування.

Як указує Мінветеранів, проєкт розроблений з урахуванням міжнародного досвіду та рекомендацій ВООЗ.

Запропоновано надавати психологічну допомогу на трьох організаційних рівнях, потреба яких визначається за результатами психологічної діагностики з урахуванням соціальної ситуації отримувача послуг та стану його здоров’я, психічного стану:

  1. психосоціальна підтримка та супровід;
  2. психологічна реабілітація;
  3. комплексна медико-психологічна реабілітація.

Зауваження і пропозиції до проєкту акта приймаються  до 29 липня 2022 року в письмовому та/або електронному варіанті на адресу: Міністерство у справах ветеранів України, провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: a.sokolenko@mva.gov.ua. Довідка за телефоном: (093) 791-19-43.

Проєкт постанови, пояснювальна записка, порівняльна таблиця за посиланням.

 

Проєкт плану заходів на 2022–2024 роки щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

До 22 липня 2022 року ви можете подати свої зауваження та пропозиції до проєкту плану заходів на 2022 – 2024 роки щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки.

Запропонований план заходів установлює строки, індикатори виконання кожного кроку та очікувані результати від виконання кожного заходу. Як повідомляє уряд, план передбачає заходи, як-от:

  • 16 заходів задля забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення;
  • 16 заходів задля створення сприятливих умов для формування та розвитку інститутів громадянського суспільства;
  • 8 заходів задля стимулювання участі інститутів громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку України;
  • 11 заходів для створення сприятливих умов міжсекторальної співпраці.

Письмові пропозиції до проєкту акта можна надсилати до 22 липня 2022 року на електронну адресу: leonteva@kmu.gov.ua за формою: https://docs.google.com/document/d/1lwPHM2y4zcDZ_gPHr3RyfLXrLFZicYKj/edit

Консультації щодо проєкту акта надаються за адресою електронної пошти: leonteva@kmu.gov.ua.

Текст проєкту та плану заходів за посиланням.

Президент підписав Закон щодо організації трудових відносин  (р. № 7251)

15.07.2022 Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин” за реєстраційним № 7251.

Нагадаємо, що закон визначає деякі питання трудових правовідносин під час воєнного стану, зокрема, можливість роботодавця розірвати трудовий договір за умови неспроможності забезпечувати працівника роботою, визначеною трудовим договором, унаслідок бойових дій, право працівника, який виїхав за кордон або набув статусу ВПО, отримувати відпустку без збереження заробітної плати до 90 календарних днів тощо. До того ж указаний закон також скасовує право на виплату військовослужбовцям середнього заробітку з місця роботи, яке за ними зберігається протягом проходження військової служби під час особливого періоду. 

ГО “Юридична сотня” рекомендувала Президенту України ветувати вказаний закон, адже він містить норми, які звужують чинні права працівників, що порушує ст. 22 Конституції України. До того ж вони були підтримані парламентом з порушенням законодавчої процедури, оскільки не розглядалися в першому читанні, що не узгоджується зі ст. 116 ЗУ “Про Регламент Верховної Ради України”. 

Докладніше про закон у дописі ГО “Юридична сотня” за посиланням.

 

Стипендії для безкоштовного навчання IT спеціальності на Prometheus

Український благодійний фонд в США, Nova Ukraine, пропонує 200 стипендій для безкоштовного навчання IT спеціальності на Prometheus+. Фонд покриває 100% вартості Premium пакету курсу «Front-end розробка» на Prometheus+. 

На стипендію можуть претендувати:

  • українці, які виїхали з тимчасово окупованих територій і були зареєстровані там станом на 24.02.2022;
  • українці, що отримали статус ВПО чи право тимчасового захисту за кордоном України після 24.02.2022;
  • військовослужбовці, які беруть участь у російсько-українській війні чи були учасниками АТО/ООС/російсько-української війни, а також члени їхніх сімей (батьки, дружина/чоловік, діти).

Інші особи, які не належать до вказаних категорій, але постраждали від агресії рф,  можуть також подати заявку, яка буде розглядатися за наявності вільних місць.

Навчання розпочнеться 08 серпня і триватиме 3 місяці. Курс складається з 20 годин відеолекцій, 50 практичних завдань, вебінару, курсової роботи та постійної чат-підтримки викладача. 

Для участі в програмі потрібно до 02 серпня 2022 року включно заповнити форму: https://forms.gle/rTPEkJRTic77YGa37

Докладніше про курс за посиланням.

 

Відновлення роботи комісії з питань розгляду матеріалів про надання  УБД та ОГД

Мінветеранів повідомило, що знову працює Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про:

  • визнання учасниками бойових дій добровольців;
  • виплати одноразової грошової допомоги Захисникам із числа добровольців та родинам загиблих Захисників-добровольців.

Першочергово розглядаються справи, подані до 24 лютого 2022 року.

Джерело: https://mva.gov.ua/ua/news/vidnovleno-robotu-mizhvidomchoyi-komisiyi-pri-minveteraniv-shchodo-nadannya-statusu-ubd-ta-viplati-odnorazovoyi-groshovoyi-dopomogi.

 

Фінансування соціальних послуг ВПО під час воєнного стану 

Уряд затвердив порядок фінансування соціальних послуг, що надаються особам із числа внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, та рекомендував органам місцевого самоврядування керуватися ним.

Визначено, що фінансування соціальних послуг надавачами соціальних послуг державної/комунальної форми власності здійснюється шляхом:

  • компенсації окремих витрат, зокрема на оплату комунальних послуг, оплату за працевлаштування, облаштування місць для проживання, забезпечення ВПО продуктами харчування, одягом, взуттям, засобами гігієни, предметами першої необхідності;
  • зарахування коштів допомоги на проживання ВПО на рахунок закладу як компенсації за надані соціальні послуги;
  • залучення коштів з інших джерел, не заборонених законодавством.

Джерело: постанова КМУ від 07 липня 2022 року № 784

 

Україна член програми НАТО щодо технологічної взаємосумісності

Україна стала асоційованим членом спеціальної багатосторонньої програми НАТО щодо технологічної взаємосумісності, що передбачає не лише впровадження відповідних стандартів в Україні, а й участь України у внесенні змін до ключових стандартів НАТО та розробленні нових стандартів.

Джерело: https://www.mil.gov.ua/news/2022/07/12/ukraina-stala-asoczijovanim-chlenom-programi-tehnologichnogo-spivrobitnicztva-zbrojnih-sil-krain-nato-oleksij-reznikov/.

 

Оперативний штаб для відновлення об’єктів, пошкоджених унаслідок збройної агресії рф

Уряд утворив оперативний штаб із забезпечення будівельними матеріалами (виробами/продукцією) з метою відновлення об’єктів, пошкоджених унаслідок збройної агресії рф.

Штаб відповідно до покладених на нього завдань:

  • проводить аналіз стану справ щодо виробництва та постачання будівельних матеріалів (виробів/продукції), координує дії з проведення моніторингу цін на такі матеріали;
  • визначає основні потреби в таких матеріалах;
  • вивчає результати діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій із цих питань;
  • визначає причини, що призводять до неналежного забезпечення постраждалих від збройної агресії регіонів України будівельними матеріалами (виробами/продукцією);
  • бере участь у розробленні проєктів нормативно-правових актів із цих питань та подає урядові пропозиції та рекомендації.

Джерело: постанова КМУ від 13 липня 2022 року № 790.

 

Фінансування заходів щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України 

Уряд визначив, що в умовах воєнного стану бюджетні кошти, передбачені для здійснення заходів щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України спрямовуються лише на координацію гуманітарних коридорів для:

  • забезпечення безпечного транзиту гуманітарної допомоги на тимчасово окуповану територію;
  • надання допомоги цивільному населенню на таких територіях;
  • евакуації цивільного населення.

До того ж указані кошти використовуватимуться на забезпечення оперативного реагування на звернення громадян, які проживають на тимчасово окупованій та/або прилеглій до неї території, отримані на телефонну гарячу лінію.

Джерело: постанова КМУ від 12 липня 2022 року № 789.

 

Забезпечення підприємств оборонно-промислового комплексу майном на умовах фінансового лізингу

КМУ визначив порядок забезпечення на умовах фінансового лізингу (до 20 років із можливістю здійснення дострокових розрахунків) підприємств оборонно-промислового комплексу  спеціальними засобами технологічного оснащення, технічними засобами, обладнанням та іншим майном, необхідним для підготовки виробництва (проведення ремонту, модернізації) озброєння, військової або спеціальної техніки, спорядження чи боєприпасів.

Відбір підприємств оборонно-промислового комплексу, з якими можна буде укладати договір фінансового лізингу, здійснюватиметься комісією при Мінстратегпромі. Відбір відбуватиметься за такими критеріями:

  • забезпечення за рахунок майна, що передається у фінансовий лізинг, досягнення пріоритетів розвитку оборонно-промислового комплексу;
  • спрямування майна, що передається у фінансовий лізинг, на заходи, визначені державними цільовими програмами та/або зведеним трирічним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями чи річним планом закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення в частині розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, створення нових і нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення;
  • наявність підприємства оборонно-промислового комплексу в електронному реєстрі учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) за відповідною номенклатурою;
  • відсутність простроченої заборгованості, зокрема зі сплати лізингових платежів.

Джерело: постанова КМУ від 07 липня 2022 року № 776.

Завантажити PDF