Оновлений порядок оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого
Уряд урегулював порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого з огляду на повномасштабне вторгнення рф.
Визначено, що статус особи з інвалідністю внаслідок війни може надаватися, зокрема, добровольцям тероборони, членам ДФТГ, працівникам підприємств, установ, організацій, а також іншим особам, які вже були визначені законодавством, у разі їхньої участі та залучення до забезпечення заходів, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України після 24 лютого 2022 року.
Крім того, КМУ уточнив на підзаконному рівні, що статус членів сімей загиблих Захисників та Захисниць України буде надаватися, зокрема, сім’ям військовослужбовців, добровольців ТрО, членів ДФТГ, працівників підприємств, установ, організацій, та інших осіб, які вже були визначені законодавством і брали участь та залучалися до забезпечення заходів, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в таких заходах після 24 лютого 2022 року.
Додатково встановлено перелік документів, необхідний для оформлення відповідних статусів військовослужбовцями (резервістами, військовозобов’язаними, добровольцями ТрО), членами добровольчих формувань територіальної громади, працівниками підприємств, установ, організацій, а також членами сімей у разі їхньої загибелі (смерті).
Уряд також урегулював питання оформлення посвідчень для членів сімей загиблих, визначивши, що:
Докладніше про порядок отримання статусів у дописі ГО “Юридична сотня” за посиланням.
Джерело: постанова Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 року № 783.
Проєкт постанови про надання психологічної допомоги ветеранам війни
До 29 липня 2022 року маєте можливість надати свої пропозиції та зауваження до розробленого Мінветеранів проєкту порядку та умов надання психологічної допомоги:
Як указує Мінветеранів, проєкт розроблений з урахуванням міжнародного досвіду та рекомендацій ВООЗ.
Запропоновано надавати психологічну допомогу на трьох організаційних рівнях, потреба яких визначається за результатами психологічної діагностики з урахуванням соціальної ситуації отримувача послуг та стану його здоров’я, психічного стану:
Зауваження і пропозиції до проєкту акта приймаються до 29 липня 2022 року в письмовому та/або електронному варіанті на адресу: Міністерство у справах ветеранів України, провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: a.sokolenko@mva.gov.ua. Довідка за телефоном: (093) 791-19-43.
Проєкт постанови, пояснювальна записка, порівняльна таблиця за посиланням.
Проєкт плану заходів на 2022–2024 роки щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні
До 22 липня 2022 року ви можете подати свої зауваження та пропозиції до проєкту плану заходів на 2022 – 2024 роки щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки.
Запропонований план заходів установлює строки, індикатори виконання кожного кроку та очікувані результати від виконання кожного заходу. Як повідомляє уряд, план передбачає заходи, як-от:
Письмові пропозиції до проєкту акта можна надсилати до 22 липня 2022 року на електронну адресу: leonteva@kmu.gov.ua за формою: https://docs.google.com/document/d/1lwPHM2y4zcDZ_gPHr3RyfLXrLFZicYKj/edit.
Консультації щодо проєкту акта надаються за адресою електронної пошти: leonteva@kmu.gov.ua.
Текст проєкту та плану заходів за посиланням.
Президент підписав Закон щодо організації трудових відносин (р. № 7251)
15.07.2022 Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин” за реєстраційним № 7251.
Нагадаємо, що закон визначає деякі питання трудових правовідносин під час воєнного стану, зокрема, можливість роботодавця розірвати трудовий договір за умови неспроможності забезпечувати працівника роботою, визначеною трудовим договором, унаслідок бойових дій, право працівника, який виїхав за кордон або набув статусу ВПО, отримувати відпустку без збереження заробітної плати до 90 календарних днів тощо. До того ж указаний закон також скасовує право на виплату військовослужбовцям середнього заробітку з місця роботи, яке за ними зберігається протягом проходження військової служби під час особливого періоду.
ГО “Юридична сотня” рекомендувала Президенту України ветувати вказаний закон, адже він містить норми, які звужують чинні права працівників, що порушує ст. 22 Конституції України. До того ж вони були підтримані парламентом з порушенням законодавчої процедури, оскільки не розглядалися в першому читанні, що не узгоджується зі ст. 116 ЗУ “Про Регламент Верховної Ради України”.
Докладніше про закон у дописі ГО “Юридична сотня” за посиланням.
Стипендії для безкоштовного навчання IT спеціальності на Prometheus
Український благодійний фонд в США, Nova Ukraine, пропонує 200 стипендій для безкоштовного навчання IT спеціальності на Prometheus+. Фонд покриває 100% вартості Premium пакету курсу «Front-end розробка» на Prometheus+.
На стипендію можуть претендувати:
Інші особи, які не належать до вказаних категорій, але постраждали від агресії рф, можуть також подати заявку, яка буде розглядатися за наявності вільних місць.
Навчання розпочнеться 08 серпня і триватиме 3 місяці. Курс складається з 20 годин відеолекцій, 50 практичних завдань, вебінару, курсової роботи та постійної чат-підтримки викладача.
Для участі в програмі потрібно до 02 серпня 2022 року включно заповнити форму: https://forms.gle/rTPEkJRTic77YGa37.
Докладніше про курс за посиланням.
Відновлення роботи комісії з питань розгляду матеріалів про надання УБД та ОГД
Мінветеранів повідомило, що знову працює Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про:
Першочергово розглядаються справи, подані до 24 лютого 2022 року.
Фінансування соціальних послуг ВПО під час воєнного стану
Уряд затвердив порядок фінансування соціальних послуг, що надаються особам із числа внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, та рекомендував органам місцевого самоврядування керуватися ним.
Визначено, що фінансування соціальних послуг надавачами соціальних послуг державної/комунальної форми власності здійснюється шляхом:
Джерело: постанова КМУ від 07 липня 2022 року № 784.
Україна — член програми НАТО щодо технологічної взаємосумісності
Україна стала асоційованим членом спеціальної багатосторонньої програми НАТО щодо технологічної взаємосумісності, що передбачає не лише впровадження відповідних стандартів в Україні, а й участь України у внесенні змін до ключових стандартів НАТО та розробленні нових стандартів.
Оперативний штаб для відновлення об’єктів, пошкоджених унаслідок збройної агресії рф
Уряд утворив оперативний штаб із забезпечення будівельними матеріалами (виробами/продукцією) з метою відновлення об’єктів, пошкоджених унаслідок збройної агресії рф.
Штаб відповідно до покладених на нього завдань:
Джерело: постанова КМУ від 13 липня 2022 року № 790.
Фінансування заходів щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України
Уряд визначив, що в умовах воєнного стану бюджетні кошти, передбачені для здійснення заходів щодо забезпечення належних умов в’їзду та виїзду осіб на тимчасово окуповані території України спрямовуються лише на координацію гуманітарних коридорів для:
До того ж указані кошти використовуватимуться на забезпечення оперативного реагування на звернення громадян, які проживають на тимчасово окупованій та/або прилеглій до неї території, отримані на телефонну гарячу лінію.
Джерело: постанова КМУ від 12 липня 2022 року № 789.
Забезпечення підприємств оборонно-промислового комплексу майном на умовах фінансового лізингу
КМУ визначив порядок забезпечення на умовах фінансового лізингу (до 20 років із можливістю здійснення дострокових розрахунків) підприємств оборонно-промислового комплексу спеціальними засобами технологічного оснащення, технічними засобами, обладнанням та іншим майном, необхідним для підготовки виробництва (проведення ремонту, модернізації) озброєння, військової або спеціальної техніки, спорядження чи боєприпасів.
Відбір підприємств оборонно-промислового комплексу, з якими можна буде укладати договір фінансового лізингу, здійснюватиметься комісією при Мінстратегпромі. Відбір відбуватиметься за такими критеріями:
Джерело: постанова КМУ від 07 липня 2022 року № 776.
Завантажити PDF