110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 16 листопада 2020

Кабінет Міністрів України

Карантин вихідного дня

Минулого тижня Кабмін запровадив карантин вихідного дня. Ми підготували для вас два вебінари про ці нововведення “Самоізоляція: правові аспекти” та “Що передбачає карантин вихідного дня”.

Міністерство у справах ветеранів України

Психологічна реабілітація постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС

Мінветаранів України виносить на громадське обговорення проєкт постанови про внесення змін у контексті фінансування та проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС (до постанов КМУ від 12.07.2017 № 497 та від 27.12.2017 № 1057).

У проєкті запропоновано визначити Мінветеранів відповідальним за формування на центральному рівні Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації (наразі це здійснюють районні органи соцзахисту населення), а також затвердити Стандартний протокол психологічної реабілітації, який установлює комплекс норм, правил, вимог до учасників реабілітаційного процесу (зараз стандартизації підлягають  лише послуги щодо психологічної діагностики).

Проєктом установлено, що до районних органів соцзахисту перераховуватимуться кошти для відшкодування вартості проживання і харчування громадян, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи. Також проєкт надає визначення таким поняттям, як-от: реєстр фахівців та суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації, суб’єкт надання послуг із психологічної реабілітації, фахівець із надання послуг із психологічної реабілітації. 

Зауваження і пропозиції до проєкту постанови приймаються до 23.11.2020 в письмовому та/або електронному вигляді на адресу: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, або на електронну пошту: vpr@mva.gov.ua.

Пояснювальна записка, прогноз впливу, порівняльна таблиця, проєкт постанови за посиланнями.

Офіс Президента України

Захист прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їхніх сімей

На КМУ покладено обов’язок щороку 30 серпня забезпечувати проведення заходів у зв’язку з Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень.

Також Уряд має затвердити комплексний план щодо забезпечення захисту прав та інтересів указаних осіб, зокрема шляхом (1) удосконалення координації та взаємодії суб’єктів, які здійснюють облік та/або розшук; (2) забезпечення ефективної діяльності Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин; (3) забезпечення функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Мета — підвищення ефективності заходів із встановлення, розшуку та забезпечення державної підтримки таких осіб та членів їхніх сімей (на основі Резолюції від 21.12.2010 № 65/209).

Джерело: Указ ПУ від 11.11.2020 № 495/2020.

Завантажити PDF