110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 14 грудня 2020

Верховна Рада України

Матеріальна допомога під час карантину

8 грудня 2020 року повернуто з підписом Президента України Закон України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2”, який набрав чинності 10 грудня 2020 року.

Цей Закон надає право на отримання таких видів матеріальної допомоги:

 • одноразової матеріальної допомоги (8 000 грн.) у зв’язку з втратою частини заробітної плати застрахованим особам, які є працівниками суб’єктів господарювання, чия робота тимчасово зупинена внаслідок запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів та основний вид економічної діяльності  на 31.10.2020 належить до Переліку видів економічної діяльності ;
 • одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників (розмір визначається пропорційно робочому часу працівника, якого скорочено, та не може перевищувати 8 000 грн на одного працівника);
 • одноразову компенсацію суб’єктам господарювання витрат за сплату ЄСВ за найманих працівників, якщо на 31.10.2020 їхній основний вид економічної діяльності відносився до Переліку видів економічної діяльності (як середнє значення сплачених сум ЄСВ за 10 місяців).

Отримати допомогу можна, зокрема, за допомогою порталу «Дія».

Порядок звернення за отриманням такої допомоги затверджено постановою КМУ від 09 грудня 2020 р. № 1233. Постановою КМУ від 09 грудня 2020 р. № 1235 “Про виділення коштів для надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів” передбачено виділити кошти Мінсоцполітики в сумі 13,7 млрд гривень із Фонду боротьби з COVID-19 для здійснення виплат Пенсійним фондом України. Пенсійний фонд не пізніше ніж 5 січня 2021 р. надсилає Мінсоцполітики заявку на перерахування коштів для виплати одноразової матеріальної допомоги.

Кабінет Міністрів України

Обмеження під час локдауну

Кабінет Міністрів визначився з датою локдауну в Україні. Посилені карантинні обмеження будуть запроваджені в Україні з 8 до 24 січня 2021 року включно.

У цей період заборонено:

 • відвідування закладів освіти, крім дитячих садочків та спеціальних закладів;
 • роботу кафе, барів, ресторанів (окрім їжі з собою і на доставку та закладів харчування в аеропортах), роботу ресторанів у готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг із харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
 • приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, окрім купівлі товарів першої необхідності;
 • приймання відвідувачів у закладах розважальної діяльності;
 • роботу закладів культури, фітнес-залів, басейнів;
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних (дозволено лише без глядачів);
 • приймання відвідувачів закладів культури й проведення культурних масових заходів, окрім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки за певних умов;
 • діяльність культових споруд та приміщень, пристосованих під молитовні потреби (якщо вони наповнені більше ніж на 50% передбачених стаціонарних місць для сидіння), релігійні заходи без стаціонарних місць для сидіння та на відкритому повітрі, які не забезпечують дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми;
 • діяльність непродовольчих ринків (продовольчих з обмеженнями) тощо.

Працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки, поштові оператори, готелі, салони краси за попереднім записом, а також громадський транспорт.

Джерело: Постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Державні гарантії студентам-медикам старших курсів та інтернам у разі залучення їх до боротьби з COVID-19

Відтепер право на матеріальну підтримку від держави мають студенти-медики V й VI курсів та інтерни, які допущені до роботи відповідно до вимог ст. 24 КЗпП України, у разі залучення їх до боротьби з COVID-19 державними й комунальними закладами охорони здоров’я.

Такі особи матимуть право на отримання матеріальної допомоги в розмірі не менше ніж 300 розмірів прожиткового мінімуму (не менше ніж 630 000 грн) у разі встановлення їм групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання коронавірусною хворобою під час виконання професійних обов’язків.

Члени сімей таких осіб у разі їхньої смерті через коронавірусну хворобу можуть отримати матеріальну допомогу від держави в розмірі 750 прожиткових мінімумів (майже 1,6 млн гривень).

Джерело: Постанова КМУ від 09.12.2020 № 1211.

Міністерство у справах ветеранів України

Прийом пропозицій щодо складу Громадської ради

У березні 2021 року закінчується строк повноважень чинного складу Громадської ради при Міністерстві у справах ветеранів України. 

У зв’язку із цим Мінветеранів оголошує прийом пропозицій від інститутів громадянського суспільства (які, відповідно до установчих документів, провадять свою діяльність у сфері ветеранських справ) до складу Ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування складу Громадської ради.

Необхідні документи для участі:

 • письмове рішення керівника ІГС про делегування представника для участі в ініціативній групі та згоду ІГС на оприлюднення поданої інформації;
 • заява делегованого представника ІГС про згоду на участь у роботі ініціативної групи;
 • згода делегованого представника на оброблення та оприлюднення його персональних даних.

Усі копії у формі сканів (у форматі pdf) указаних документів потрібно надіслати  до 12:00 14.12.2020 на електронну пошту: control@mva.gov.ua.

Докладніше вимоги до документів за посиланням.

Унесення відомостей до Книги пам’яті добровольців

Розпочато збір клопотань із подальшим унесенням відомостей про загиблих добровольців до Книги пам’яті. Це пов’язано з тим, що в Мін’юсті зареєстровано Наказ Міністерства у справах ветеранів України від 29.10.2020 № 213 «Про Книгу пам’яті добровольців  –  захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України».

Для внесення відомостей до Книги необхідно подати клопотання, а також такі документи:

 • копію свідоцтва про смерть; 
 • довідку командира добровольчого формування або особи, яка його заміщує, про перебування, загибель та обставини загибелі особи;
 • копію довідки органів, які згідно із Законом України “Про боротьбу з тероризмом” визначені суб’єктами, що безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, про період безпосереднього виконання особою бойових завдань антитерористичної операції в районах її проведення у взаємодії з відповідними суб’єктами;
 • копію витягу з наказу АТЦ при СБУ про залучення особи до проведення АТО.

У разі відсутності таких документів підставою для включення до Книги пам’яті є один із таких документів:

 • свідчення (заява) не менше ніж 3 свідків про обставини загибелі в період безпосередньої участі в АТО в районах та в період її проведення, підпис на яких має бути засвідчено нотаріально;
 • копія рішення суду про встановлення факту загибелі особи під час безпосередньої участі в АТО в районах та в період її проведення.

Докладніше про вимоги до документів можна дізнатися, перейшовши за лінком.

Звіт про антикорупційні ініціативи Мінветеранів

На сайті Мінветеранів опубліковано звіт Міністра у справах ветеранів України щодо прогресу в реалізації антикорупційних ініціатив до Міжнародного дня боротьби з корупцією.

Відповідно до викладеної інформації до НАЗК повідомлено про 16 фактів неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік (з них: 3 кандидатів, 8 перед звільненням,  2 щорічні, 3 після звільнення).

Також у звіті повідомляється про вжиті заходи у вказаному напрямі, зокрема про розміщення контактної інформації на офіційному сайті Міністерства для повідомлення про подібні випадки, про надані роз’яснення, проведені навчання та ведення обліку працівників Мінветеранів, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень тощо.

Докладніше на сайті Мінветеранів.

Склад робочої групи з питань опрацювання проблематики ВПО із числа УБД (АТО/ООС)

Мінветеранів на офіційному сайті опублікувало оголошення, у якому міститься інформація, що громадські об’єднання мають можливість надати свої пропозиції щодо кандидатів до складу робочої групи з питань опрацювання проблематики внутрішньо переміщених осіб із числа учасників антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил. 

Такі пропозиції приймаються до 17.12.2020 на офіційну електронну адресу Мінветеранів: zhytlo@mva.gov.ua (контактний телефон 281-08-37).

Міністерство оборони України

Збірник НПА щодо зв’язків із громадськістю в ЗСУ

02.12.2020 Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-полковником Русланом Хомчаком був затверджений «Збірник законодавчих, нормативно-правових та інших актів щодо зв’язків з громадськістю у Збройних Силах України».

Цей збірник опрацьовано та укладено Управлінням зв’язків із громадськістю ЗСУ за редакцією начальника Управління полковника Богдана Сеника.

У збірнику систематизовано  та зосереджено основну частину чинних нормативно-правових актів в Україні (станом на 01.12.2020). Він буде корисним як для керівного складу органів військового управління, військових частин, установ та організацій, посадових осіб служб зв’язків із громадськістю, так і для курсантів, студентів ЗВО, які навчаються за програмою підготовки офіцерів запасу.

Скачати збірник можна тут.

Новини Юридичної сотні

Дивіться запис вебінарів “Оновлені карантинні обмеження та відповідальність за їх порушення” та “Матеріальна допомога під час карантину”

Завантажити PDF