110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Продовження угоди з HATO щодо співпраці у сфері медичної реабілітації

Мінсоцполітики повідомило, що до березня 2023 року продовжено угоду між урядом України та HATO щодо реалізації співпраці у сфері фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених. До того ж виділено 1 376 800 євро на реалізацію нових ініціатив у межах проєкту.

Нагадаємо, що імплементаційну угоду затверджено постановою КМУ № 49 від 03.02.2016.

Стратегія розвитку професійного сержантського корпусу ЗСУ

МОУ затвердило стратегію розвитку професійного сержантського корпусу ЗСУ, метою якої є підвищення професіоналізму, керівних навичок  сержантів, забезпечення виконання підрозділами завдань за призначенням, здійснення підготовки участі в процедурах прийняття рішень, забезпечення справності та готовності до бойового застосування озброєння і військової техніки, підтримання на належному рівні військової дисципліни та правопорядку тощо.

Стратегія визначає права, обовязки сержантів, систему багаторівневої підготовки (базового, середнього, підвищеного, вищого рівнів), а також напрями реалізації концепції, а саме:

  • удосконалення структури посад та військових звань сержантського складу за всіма напрямами службової діяльності;
  • розширення прав та повноважень сержантського складу, удосконалення  розподілу повноважень між сержантами та офіцерами;
  • розвиток системи професійної підготовки та військової освіти;
  • удосконалення порядку проходження військової служби на посадах сержантського складу, запровадження дієвої системи управління кар’єрою сержантів за військовими званнями;
  • підвищення соціальних стандартів військової служби, збільшення матеріальних мотиваційних чинників щодо побудови професійної кар’єри сержантського складу; 
  • формування почуття професійної єдності сержантського (старшинського) складу, закладання моральних основ та принципів службової діяльності,  підтримка військових традицій.

Джерело: наказ МОУ від 08.02.2022 №44.

Управління представництв замовника МОУ

Міністерство оборони України затвердило положення, яке визначає структуру, статус, основні завдання і функції, порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами, повноваження начальника управління представництв замовника.

Управління представництв замовника є органом військового управління, який призначений для організації та виконання заходів державного гарантування якості, контролю якості товарів, робіт і послуг оборонного призначення. 

Джерело: наказ МОУ від 08.02.2022 № 39.

День спротиву окупації АРК та м. Севастополя у 2022 році

26 лютого — День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Уряд затвердив план заходів до цього дня у 2022 році, який передбачає:

  • проведення тематичних заходів (мітингів, зборів), присвячених спротиву окупації на державному і місцевому рівні;
  • презентації Віртуального музею російської агресії;
  • створення  на офіційних вебсайтах     центральних та місцевих органів виконавчої влади рубрики  з інформацією щодо п адміністративних та інших послуг для громадян України, що проживають на тимчасово окупованих територіях.

Джерело: розпорядження КМУ від 09 лютого 2022 №131-р.

Оплата послуг з постачання та розподілу природного газу для індивідуального опалення 

Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови КМУ для громадського обговорення, у якому пропонує затвердити норму, що пільги на оплату послуг з постачання та розподілу природного газу для індивідуального опалення житла, на подвійний розмір нормативної опалюваної площі надаються ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, якщо в квартирі/будинку фактично проживають лише непрацездатні особи. Якщо в приміщенні зареєстровані працездатні особи, але фактично там не проживають, такий факт підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов.

Довідково: нормативна опалювана площа — 42 кв. м на кожну особу, яка має право на пільги, та 21 кв. м на сім’ю.

Зауваження та пропозиції до проєкту можна подати до 23 лютого 2023 року на електронну пошту n.m.litvin@mlsp.gov.ua.

Пояснювальна записка, порівняльна таблиця та проєкт за посиланням.

Завантажити PDF