110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 12 січня 2021

Кабінет Міністрів України

Концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей

Уряд схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Що вона передбачає?

Документ визначає основні економічні проблеми, які виникли внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Ідеться, зокрема, про зниження ВВП країни приблизно на 10% у порівнянні з 2013 роком, зменшення кількості великих, середніх та малих підприємств, погіршення демографічної ситуації, а також проблеми, що виникли у зв’язку з необхідністю розмінування території (потрібно приблизно 650 млн євро й десятки років). 

Метою Концепції є формування підходів та напрямів розроблення стратегії економічного розвитку Сходу України на основі комплексного впровадження окремої системи управління та організації процесів із широким залученням інвестиційних ресурсів.

Документ визначає спеціальні інструменти, які застосовуватимуться, зокрема, у таких напрямах: удосконалення інституційно-фінансових інструментів та регуляторної політики, реального сектору економіки, індустріалізації та інноваційного розвитку, розбудови критичної інфраструктури та логістики, формування регіонального ринку праці, налагодження комунікацій.

Уряд підкреслив, що вирішальне значення матиме акцент на виробничій сфері, тож залучатимуть виробничі потужності підприємств Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та інших областей України.

Концепцію реалізовуватимуть до 2030 року коштом державного й відповідних місцевих бюджетів, коштів, що можна стягнути з Російської Федерації у формі відповідальності відповідно до принципів та норм міжнародного права, а також коштів міжнародних партнерів, банківського сектору та залученого капіталу.

Джерело: Розпорядження КМУ від 23.12.2020 № 1660-р.

 

Спрощене оформлення посвідок на тимчасове проживання громадянам Республіки Білорусь

23.12.2020 КМУ затвердив Порядок спрощеного оформлення посвідок на тимчасове проживання громадянам Республіки Білорусь, які є підприємцями, висококваліфікованими спеціалістами, зокрема фахівцями у сфері інформаційних технологій та інновацій, та членам їхніх сімей. 

Для отримання посвідки в такий спосіб необхідно звернутися до територіальних органів/підрозділів ДМС із заявою про надання дозволу на імміграцію та з таким пакетом документів:

  • паспорт (+ переклад на українську мову сторінки паспорта з особистими даними, який потрібно засвідчити);
  • дійсний поліс медичного страхування;
  • квитанція про сплату адміністративного збору або документ про звільнення від його сплати;
  • документ, що посвідчує родинні стосунки (для членів сім’ї).

Членами сім’ї вважаються батьки, чоловік (дружина) та неповнолітні діти. Посвідка на тимчасове проживання видається протягом 3 робочих днів із дати прийняття документів. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 31.12.2021.

 

Надання житла для тимчасового проживання ВПО

23.12.2020 Уряд змінив порядок, який регулює процедуру надання в тимчасове користування житлових приміщень із фондів житла для  тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Які зміни?

  1. Відтепер рішення про взяття ВПО на облік або про відмову у взятті на такий облік комісія приймає протягом 18 днів (раніше було 10), а також збільшився строк прийняття рішення про надання або відмову в наданні житлових приміщень до 30 днів (раніше було 10).
  2. Визначені підстави для зняття ВПО з відповідного обліку (заява самої особи, зміна місця проживання; скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; неотримання протягом 30 календарних днів без поважних причин ордера на вселення; подання завідомо недостовірних відомостей тощо).
  3. Виключений абзац, який установлював кворум для засідання комісії.
  4. Уповноважений орган своїм рішенням може затвердити перелік додаткових загальних критеріїв, за якими визначається пріоритетність надання житла.
  5. Якщо ВПО або уповноважений нею представник не отримали протягом 30 календарних днів без поважних причин ордер або не повідомили протягом цього ж строку про поважні причини, які не дають їм можливості отримати ордер, вони позбавляються права на його отримання, а ВПО — на вселення в житлове приміщення, що не позбавляє її права повторно звернутися для взяття на облік.
  6. ВПО має право подати заяву до відповідного органу про продовження строку надання житла не пізніше ніж за 60 календарних днів до його закінчення, а орган зобов’язаний її розглянути протягом 50 днів. Таке право у ВПО виникає лише у разі, якщо відсутні істотні зміни, що спричинили внутрішнє переміщення, або обставини, що раніше існували, та якщо вона не набула іншого місця проживання.

Докладніше про ці та інші зміни в Постанові КМУ від 23.12.2020 № 1311.

 

План заходів із реалізації Концепції боротьби з тероризмом в Україні

Кабінет Міністрів України сформував план заходів із реалізації Концепції боротьби з тероризмом в Україні з визначенням строків виконання їх  та відповідальних за це органів.

План передбачає:

  • формування моделі загальнодержавної системи боротьби з тероризмом з урахуванням потенційних терористичних загроз;
  • аналіз стану ефективності законодавства в цій сфері  (за його результатами внесення пропозицій змін), зокрема щодо вдосконалення діяльності суб’єктів боротьби з тероризмом, підвищення рівня захищеності населення від негативних інформаційно-психологічних впливів, виявлення джерел фінансування терористичної діяльності тощо;
  • внесення системних змін до законодавства, зокрема до ЗУ “Про боротьбу з тероризмом”, Кримінального кодексу України;
  • проведення науково-практичних конференцій, семінарів та навчально-тренінгових заходів із тематики боротьби з тероризмом, командно-штабних, тактико-спеціальних навчань та тренувань з антитерористичної тематики із залученням сил і засобів суб’єктів боротьби з тероризмом, зокрема на об’єктах можливих терористичних посягань, здійснення заходів щодо вдосконалення навчально-матеріальної та матеріально-технічної бази полігонів, необхідних для підготовки особового складу суб’єктів боротьби з тероризмом;
  • підготовку пропозицій щодо посилення відповідальності посадових осіб за невиконання вимог щодо антитерористичної (протидиверсійної) захищеності об’єктів можливих терористичних посягань;
  • забезпечення систематичного інформування громадськості про результати антитерористичних заходів;
  • забезпечення обміну досвідом суб’єктів боротьби з тероризмом із відповідними органами іноземних держав та міжнародними організаціями тощо.

Джерело: Розпорядження КМУ від 05.01.2021 № 7-р.

КМДА

Пільговий проїзд

Київська міська рада відтермінувала до 01.07.2021 введення в дію розпорядження КМДА № 931, відповідно до якого з 01.012021 мав запрацювати новий порядок пільгового  проїзду на основі електронного квитка для ветеранів та інших пільгових категорій громадян України.  А отже,  ветерани,  які не проживають у Києві, надалі можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом столиці.

Докладніше за посиланням.

Мінветеранів України

Консультації з громадськістю на 2021 рік

Міністерство у справах ветеранів України на офіційному сайті опублікувало орієнтовний план проведення консультацій із громадськістю на 2021 рік, з яким можна ознайомитися за посиланням.

План містить інформацію про питання, проєкти та  заінтересовані сторони.

Мінсоцполітики України

Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг

На офіційному сайті Міністерство соціальної політики України опублікувало проєкт Постанови КМУ “Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”, пропозиції та зауваження до якого приймаються до 24.01.2021 на адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: t.l.syvolapenko@mlsp.gov.ua; факс / тел.: 289-55-12.

Проєкт акта пропонує затвердити Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру. Документ визначає перелік інформації та відомостей, що вносяться до Реєстру, обов’язки держателя, адміністратора, реєстраторів, суб’єктів інформування та користувачів Реєстру.

Докладніше тут.

 

Стандарт соціальної послуги натуральної допомоги

Міністерство соціальної політики України оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги натуральної допомоги”.

Відповідно до проєкту соціальна послуга натуральної допомоги – це заходи, що проводяться протягом робочого дня надавача соціальної послуги й полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я тощо.

Проєкт пропонує визначити зміст, обсяг соціальної послуги натуральної допомоги, а також норми, нормативи, умови надання та показники її якості.

Пропозиції та зауваження до проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проєкту, а саме до 30.01.2021, у електронній формі в порядку участі в громадському обговоренні на сайті Мінсоцполітики або в письмовій формі на офіційну адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10;  e-mail: stefanova@mlsp.gov.ua; тел.: 289-75-18.

Докладніше за посиланням.

Завантажити PDF