Кабінет Міністрів України
Уряд схвалив Концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Що вона передбачає?
Документ визначає основні економічні проблеми, які виникли внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Ідеться, зокрема, про зниження ВВП країни приблизно на 10% у порівнянні з 2013 роком, зменшення кількості великих, середніх та малих підприємств, погіршення демографічної ситуації, а також проблеми, що виникли у зв’язку з необхідністю розмінування території (потрібно приблизно 650 млн євро й десятки років).
Метою Концепції є формування підходів та напрямів розроблення стратегії економічного розвитку Сходу України на основі комплексного впровадження окремої системи управління та організації процесів із широким залученням інвестиційних ресурсів.
Документ визначає спеціальні інструменти, які застосовуватимуться, зокрема, у таких напрямах: удосконалення інституційно-фінансових інструментів та регуляторної політики, реального сектору економіки, індустріалізації та інноваційного розвитку, розбудови критичної інфраструктури та логістики, формування регіонального ринку праці, налагодження комунікацій.
Уряд підкреслив, що вирішальне значення матиме акцент на виробничій сфері, тож залучатимуть виробничі потужності підприємств Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та інших областей України.
Концепцію реалізовуватимуть до 2030 року коштом державного й відповідних місцевих бюджетів, коштів, що можна стягнути з Російської Федерації у формі відповідальності відповідно до принципів та норм міжнародного права, а також коштів міжнародних партнерів, банківського сектору та залученого капіталу.
Джерело: Розпорядження КМУ від 23.12.2020 № 1660-р.
23.12.2020 КМУ затвердив Порядок спрощеного оформлення посвідок на тимчасове проживання громадянам Республіки Білорусь, які є підприємцями, висококваліфікованими спеціалістами, зокрема фахівцями у сфері інформаційних технологій та інновацій, та членам їхніх сімей.
Для отримання посвідки в такий спосіб необхідно звернутися до територіальних органів/підрозділів ДМС із заявою про надання дозволу на імміграцію та з таким пакетом документів:
Членами сім’ї вважаються батьки, чоловік (дружина) та неповнолітні діти. Посвідка на тимчасове проживання видається протягом 3 робочих днів із дати прийняття документів. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та діє до 31.12.2021.
23.12.2020 Уряд змінив порядок, який регулює процедуру надання в тимчасове користування житлових приміщень із фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Які зміни?
Докладніше про ці та інші зміни в Постанові КМУ від 23.12.2020 № 1311.
Кабінет Міністрів України сформував план заходів із реалізації Концепції боротьби з тероризмом в Україні з визначенням строків виконання їх та відповідальних за це органів.
План передбачає:
Джерело: Розпорядження КМУ від 05.01.2021 № 7-р.
КМДА
Київська міська рада відтермінувала до 01.07.2021 введення в дію розпорядження КМДА № 931, відповідно до якого з 01.012021 мав запрацювати новий порядок пільгового проїзду на основі електронного квитка для ветеранів та інших пільгових категорій громадян України. А отже, ветерани, які не проживають у Києві, надалі можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом столиці.
Докладніше за посиланням.
Мінветеранів України
Міністерство у справах ветеранів України на офіційному сайті опублікувало орієнтовний план проведення консультацій із громадськістю на 2021 рік, з яким можна ознайомитися за посиланням.
План містить інформацію про питання, проєкти та заінтересовані сторони.
Мінсоцполітики України
На офіційному сайті Міністерство соціальної політики України опублікувало проєкт Постанови КМУ “Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг”, пропозиції та зауваження до якого приймаються до 24.01.2021 на адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: t.l.syvolapenko@mlsp.gov.ua; факс / тел.: 289-55-12.
Проєкт акта пропонує затвердити Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру. Документ визначає перелік інформації та відомостей, що вносяться до Реєстру, обов’язки держателя, адміністратора, реєстраторів, суб’єктів інформування та користувачів Реєстру.
Докладніше тут.
Міністерство соціальної політики України оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження Державного стандарту соціальної послуги натуральної допомоги”.
Відповідно до проєкту соціальна послуга натуральної допомоги – це заходи, що проводяться протягом робочого дня надавача соціальної послуги й полягають у наданні допомоги в самообслуговуванні особам, які належать до вразливих груп населення та / або перебувають у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я тощо.
Проєкт пропонує визначити зміст, обсяг соціальної послуги натуральної допомоги, а також норми, нормативи, умови надання та показники її якості.
Пропозиції та зауваження до проєкту приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проєкту, а саме до 30.01.2021, у електронній формі в порядку участі в громадському обговоренні на сайті Мінсоцполітики або в письмовій формі на офіційну адресу: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: stefanova@mlsp.gov.ua; тел.: 289-75-18.
Докладніше за посиланням.
Завантажити PDF