110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Новини тижня від 1.06.2021

Новини тижня у сфері ветеранських справ та нацбезпеки.

Подайте свої пропозиції щодо зміни процедури надання фінансової підтримки особам з інвалідністю, постраждалим унаслідок дії вибухонебезпечних предметів

До 7 червня 2021 року ви можете подати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови Кабміну, який має на меті врегулювати питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, які постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.
Проєкт порядку визначає такі розміри компенсації:

 • особі з інвалідністю І групи — у 5-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (наприклад, у 2021 році ця сума складатиме 8 845 грн);
 • особі з інвалідністю ІІ групи — у 4-кратному розмірі (у 2021 році — 7 076 грн);
 • особі з інвалідністю ІІІ групи — у 3-кратному розмірі (у 2021 році — 5 307 грн);
 • дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років — у 5-кратному розмірі;
 • дитині з інвалідністю підгрупи Б до 18 років — у 4-кратному розмірі.

Також Мінсоцполітики пропонує надавати допомогу на оздоровлення в таких розмірах:

 • особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю підгрупи А або Б ‒
  40 % розміру прожиткового мінімуму, установленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність (наприклад, у 2021 році ця сума складатиме 707,6 грн);
 • особам з інвалідністю III групи — 35 % (у 2021 році — 619,15).

У разі підтримки урядом постанова набирає чинності 1 січня 2022 року.
Порядок надання одноразової компенсації, порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення вказаним особам та пояснювальна записка до них за посиланнями.
Пропозиції та зауваження можна подати до 07 червня 2021 року за адресою: 01601, м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10; e-mail: ksankur@mlsp.gov.ua.
Нагадаємо, що 21 травня 2021 року парламент прийняв закон (р. № 3573, зараз перебуває на підписі в Президента), що пропонує підвищити на 50 % розмір державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю віком до 18 років, якщо вони постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів. Розмір такої допомоги станом на 1 січня 2021 року складатиме 1 857, 45 грн.

Стратегічний оборонний бюлетень України

Міноборони в себе на вебсайті опублікувало оголошення про проведення громадського обговорення щодо проєкту указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про Стратегічний оборонний бюлетень України””.
Проєкт містить:

 • основні напрями реалізації воєнної політики України;
 • перспективну модель ЗСУ та інших складових сил оборони та вимоги до її побудови, місію та візію сил оборони зразка 2030 року;
 • основні спроможності сил оборони, яких необхідно досягти;
 • стратегічні цілі розвитку сил оборони на період до 2025 року, основні завдання та очікувані результати щодо їх досягнення.

Також проєкт визначає основні поняття у вказаній сфері та ілюструє систему об’єднаного керівництва через схему з формулюванням основних принципів управління. Проєкт указу Президента України за посиланням.
На вебсайті міністерства не вказано кінцевих строків подання пропозицій та зауважень до проєкту.
Контактна інформація: Міністерство оборони України, 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6; E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15.

Фестиваль «Донеччина зустрічає своїх захисників / Карачун – фест»

4-5 липня 2021 року відбудеться фестиваль «Донеччина зустрічає своїх захисників / Карачун – фест» на горі Карачун м. Краматорськ Донецької області. Всеукраїнська акція, спрямована на створення платформи для зустрічі та спілкування ветеранів АТО/ООС, волонтерів, людей, які звільняли міста від бойовиків і продовжують захищати Україну нині.
Під час фестивалю відбудеться акустичний концерт, виставка воєнної техніки та діятимуть тематичні локації. Більше про фестиваль читайте на фейсбук сторінці.

Історія виплати до 5 травня

Ми запустили новий формат вебінарів. Перше відео присвячене історії виплати до 5 травня. Яким має бути розмір виплати, чому держава не виконує рішення Конституційного та Верховного судів? Для того, щоб дати відповідь на це питання, потрібно перенестися в 1999 рік.

Зміни в кредитних пільгах для військовослужбовців

Що робити, якщо ваші права були порушені? Читайте наше роз’яснення за посиланням.

Що варто змінити у Пам’ятці? Нам цікава ваша думка!

Ми плануємо друкувати новий наклад Пам’ятки учасникам російсько-української війни. Що, на вашу думку, варто змінити чи покращити у наших пам’ятках? Будемо раді вашим відгукам та порадам. Для цього заповніть, будь ласка, анкету. Опитування не займе більше, ніж 5 хв. 

Завантажити PDF