110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Уряд удосконалив порядок забезпечення житлом

Зміни стосуються:

  • ветеранів, які отримали інвалідність І–ІІ групи внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС;
  • захисників-переселенців;
  • воїнів, які брали участь у бойових діях на території інших держав та членів їхніх сімей.

Що змінилося?

Якщо раніше житло такі ветерани могли отримати тільки за місцем перебування на квартирному обліку (реєстрації місця проживання), то після цих змін вони можуть придбати житло за місцем проживання в будь-якому регіоні України, де не ведуться бойові дії.

Кошти на придбання житла зберігатимуться на спеціальному рахунку довше, але не більше ніж 6 місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Раніше грошову компенсацію необхідно було використати протягом року з моменту її отримання.

Важливо зауважити: застосовуватиметься єдиний коефіцієнт 1,5 збільшення опосередкованої вартості житла для всіх одержувачів грошової компенсації.

Джерело: постанови КМУ від 29 липня 2022 року № 851, від 29 липня 2022 року № 845, від 29 липня 2022 року № 844, від 29 липня 2022 року № 843.

 

Доступне іпотечне кредитування громадян України від Укрфінжитло

Уряд визначив механізм, критерії та умови забезпечення приватним акціонерним товариством “Українська фінансова житлова компанія” доступного іпотечного кредитування громадян України.

Кредитування можуть отримати платоспроможні повнолітні громадяни України, яким не виповнилось 70 років, що не мають у власності належного житла та належать до однієї з категорій, як-от:

  • військовослужбовці  ЗСУ за контрактом, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міноборони, НГУ, Держприкордонслужби, УДО, Держспецзв’язку, Держтрансслужби, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу ДСНС, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій НАБУ, поліцейські та члени їхніх сімей;
  • ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих. Сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, яким виплачена одноразова грошова допомога відповідно до постанови КМУ від 28 лютого 2022 року № 168 (15 мільйонів) втрачають право на іпотечне кредитування;
  • медичні, педагогічні та наукові (науково-педагогічні) працівники закладів державної або комунальної форми власності;
  • ВПО;
  • інші громадяни України, які не мають власної житлової нерухомості або у власності яких менше ніж 52,5 кв. метра для сім’ї з однієї особи (одинока особа) та додатково 21 кв. метр — на кожного наступного члена сім’ї.

Укрфінжитло здійснює доступне іпотечне кредитування шляхом надання кредитів; залучення до співробітництва підприємств, організацій та установ для забезпечення компенсації частини процентної ставки за кредитами, забезпеченими предметом іпотеки; викупу прав вимоги за кредитами, наданими уповноваженими суб’єктами позичальникам.

Докладніше про процедуру отримання кредитування у постанові КМУ від 02 серпня 2022 року № 856.

 

Проходження служби в ЗСУ іноземцями 

Президент прийняв рішення, що під час дії особливого періоду іноземці та особи без громадянства, які проходять службу в ЗСУ, можуть продовжити строк проходження служби за новим контрактом від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Початок, призупинення і закінчення військової служби, її строки та граничний вік перебування на ній іноземцями визначається ЗУ “Про військовий обов’язок і військову службу”. 

Також Президент удосконалив деякі аспекти пониження і присвоєння чергових військових звань, строків вислуги і перебування в них, а також порядок надання відпусток, зокрема за сімейними обставинами, у зв’язку з вагітністю та пологами.

Джерело: указ Президента України від 01 серпня 2022 року № 545/2022.

 

Контракти командирів та членів ДФТГ

Уряд надав повноваження Командувачу Сил територіальної оборони ЗСУ своїм рішенням розформовувати добровольчі формування. Про таке рішення Командувач повинен повідомити командира ДФТГ та командира в/ч Сил ТрО ЗСУ в одноденний строк. У такому разі контракти добровольців припиняються, а всі отримані ними засоби матеріально-технічного забезпечення повертаються органам місцевого самоврядування. 

Також КМУ уточнив:

  • командир укладає контракт безпосередньо з командиром в/ч Сил ТрО ЗСУ;
  • у разі відсутності командира ДФТГ його обов’язки тимчасово виконує уповноважена особа з числа членів добровольчого формування;
  • деякі аспекти припинення контракту:
  • контракт добровольця припиняється в разі розформування ДФТГ;
  • командир ДФТГ може припинити контракт добровольця в разі порушення ним умов контракту або присяги;
  • контракт командира добровольчого формування припиняється за наказом Командувача Сил ТрО ЗСУ. Такий контракт може бути припинений за вмотивованою пропозицією командира в/ч Сил ТрО ЗСУ;
  • зміна командира добровольчого формування не є підставою для припинення контрактів, які були укладені з таким командиром.

Джерело: постанова КМУ від 29 липня 2022 року № 855.

 

Порядок видачі мандата на право здійснення військової капеланської діяльності

Вимоги для отримання мандата:

  • громадянство України;
  • є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації;
  • здобув вищу богословську освіту;
  • є кандидатурою від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації.

Для виготовлення мандатів релігійний центр (управління) подає до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті документи:

  • заяву релігійного центру про виготовлення мандатів, яка має містити відомості про кожного кандидата;
  • заяву кандидата на посаду військового капелана, засвідчену керівником релігійного центру;
  • копії паспорта громадянина України;
  • відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання;
  • відомості про документ про вищу богословську освіту;
  • відомості про документ про вищу освіту, що підтверджує присудження ступеня вищої освіти не нижче бакалавра.

Розподіл квот конфесійного представництва військових капеланів здійснюється з урахуванням конфесійної приналежності особового складу.

Джерело: постанова КМУ від 02 серпня 2022 року № 859.

 

Грошові виплати ветеранам з інвалідністю внаслідок війни 

Мінветеранів та Червоний Хрест підписали Меморандум щодо підтримки ветеранів, які отримали інвалідність унаслідок російсько-української війни, та їхніх сімей. 

Документ передбачає надання грошової допомоги в розмірі 100 швейцарських франків (приблизно 3800 грн) на місяць протягом 4 місяців ветеранам, які мають інвалідність унаслідок війни І–ІІ групи. Заявку можна буде подати онлайн через портал “Дія” за допомогою послуги “єПідтримка”.

Джерело: https://mva.gov.ua/ua/news/minveteraniv-ta-chervonij-hrest-pidpisali-memorandum-shchodo-nadannya-groshovih-viplat-veteranam-yaki-otrimali-invalidnist.

 

Відзнака Президента України “За оборону України”

Президент України затвердив відзнаку “За оборону України”, яку можуть отримати:

  • військовослужбовці та працівники ЗСУ, НГУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, УДО України, інших законних військових формувань, співробітники розвідувальних органів, прокурори, поліцейські, особи рядового та начальницького складу служби цивільного захисту, ДКВС, ДБР, НАБУ, посадові особи митних органів, працівники Служби судової охорони, члени ДФТГ, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення оборони України після 24 лютого 2022 року;
  • працівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, які залучалися безпосередньо до виконання завдань після 24 лютого 2022 року, виявили при цьому самовідданість та зробили значний особистий внесок у зміцнення оборони України;
  • особи, які здійснювали волонтерську діяльність або іншим чином активно сприяли виконанню завдань, пов’язаних із забезпечення здійснення визначених заходів.

Такою відзнакою можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зокрема посмертно.

Джерело: указ Президента України від 5 серпня 2022 року № 559/2022.

 

Присвоєння звань військовослужбовцям СБУ

Президент України уточнив деякі аспекти присвоєння звань військовослужбовцям СБУ:

  • строк вислуги у військовому званні для полковника (капітана 1 рангу) становить 2 роки;
  • у разі пониження військовослужбовців СБУ сержантського і старшинського складу у званні з переведенням на нижчу посаду, не допускається пониження у військовому званні не нижче військового звання молодшого сержанта (старшини 2 статті) із одночасним призначенням на нижчу посаду;
  • військовослужбовці СБУ, які були понижені в посаді, у військовому званні на один ступінь або у військовому званні з переведенням на нижчу посаду, після зняття таких стягнень у попередньому військовому званні та/або на посаді не поновлюються.

Також указом Президента визначено, у яких випадках чергове звання військовослужбовцям СБУ не присвоюється.

Джерело: указ Президента України від 05 серпня 2022 року № 560/2022.

 

Процедура визначення проєктів громадськості для надання фінансової підтримки під час воєнного стану

На період воєнного стану та протягом 9 місяців після його припинення або скасування КМУ визначив нову процедуру проведення конкурсу з визначення проєктів громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка. Так, відбір проєктів повинен відбуватися з урахуванням таких особливостей:

  • конкурс оголошується протягом 30 днів після затвердження державного (місцевого) бюджету;
  • строк приймання конкурсних пропозицій не повинен становити менше ніж 20 днів із дня оголошення проведення конкурсу;
  • пріоритетні завдання повинні бути спрямовані на розв’язання  проблем, актуальних під час воєнного стану;
  • на першому етапі конкурсу враховують актуальність виконання програми та можливості отримання конкретних результатів в умовах воєнного стану, рівень забезпечення безпеки учасників проєкту та дотримання вимог правового режиму воєнного стану;
  • організатор може переглянути рішення конкурсної комісії та визначити нових переможців конкурсу в разі його прийняття до введення воєнного стану та/або зменшення обсягу бюджетних коштів на фінансову підтримку  тощо.

Джерело: постанова КМУ від 29 липня 2022 року № 849.

 

Проєкт для обговорення щодо здійснення почесних поховань та увічнення пам’яті 

До 17 серпня 2022 року маєте можливість подати свої пропозиції та зауваження до проєкту постанови КМУ, розробленого Міністерством у справах ветеранів України, який затверджує порядок здійснення почесних поховань на військовому кладовищі та увічнення пам’яті в музейному комплексі Національного військового меморіального кладовища.

Зауваження і пропозиції можна надсилати до 17 серпня 2022 року в письмовому та/або електронному варіанті на адресу: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: m.zubov@mva.gov.ua. Довідка за телефоном: (063) 688-9544.

Порядок, пояснювальна записка та фінансово-економічне обґрунтування за посиланням.

 

Громадське обговорення проєкту щодо утримання Національного військового меморіального кладовища

Міністерство у справах ветеранів України пропонує для громадського обговорення проєкт постанови КМУ щодо порядку утримання в належному стані та охорони Національного військового меморіального кладовища.

До 18 серпня 2022 року ви можете надати свої зауваження та пропозиції до проєкту в письмовому та/або електронному варіанті на адресу Міністерства у справах ветеранів України: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001, е-mail: m.zubov@mva.gov.ua. Консультації за телефоном: (063) 688-95-44.

Порядок, пояснювальна записка та фінансово-економічне обґрунтування за посиланням.

 

Методичні рекомендації — фізична реабілітація ветеранів

Медична організація INgenius підготувала методичні рекомендації для фізичної реабілітації ветеранів/нок, корисні як реабілітологам, так і всім, хто працює з ветеранами.  Посібник є перекладом найновіших американських та європейських рекомендацій та опитувальників для об’єктивної оцінки динаміки стану пацієнта, як-от:

  • клінічних практичних рекомендацій від Міністерства у справах ветеранів США/ Міністерства оборони США щодо організації реабілітації пацієнтів після ампутації нижньої кінцівки;
  • клінічних практичних рекомендацій від Міністерства у справах ветеранів США/ Міністерства оборони США щодо організації реабілітації пацієнтів після ампутації верхньої кінцівки;
  • рекомендацій від National Institute of Health and Care excellence  щодо реабілітації після травматичного ушкодження.

Посібник за посиланням.

 

Онлайн-вебінар «Як отримати грант від уряду для розвитку власного саду або тепличного господарства»

10 серпня (середа) о 12:00 відбудеться онлайн-вебінар «Як отримати грант від уряду для розвитку власного саду або тепличного господарства» з метою сприяння розвитку підприємницьких ініціатив серед ветеранської спільноти.

Вебінар відбудеться за ініціативи Мінветеранів і Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Щоб отримати посилання на онлайн-вебінар, потрібно зареєструватися за посиланням.

За детальною інформацією звертайтеся на електронну адресу: vet.development@mva.gov.ua або за телефоном: (063) 230 25 06.

Завантажити PDF