Виплата грошового забезпечення полоненим, пораненим, а також ОГД членам сім’ї загиблих
Уряд установив, що винагорода 100 000 гривень повинна також виплачуватися:
Полонені, заручники, інтерновані та безвісно відсутні можуть отримувати винагороду, навіть якщо зазначені події сталися до введення воєнного стану.
Кабмін також деталізував деякі аспекти процедури розподілу одноразової грошової допомоги в розмірі 15000000 гривень між членами сім’ї загиблих осіб:
Нагадаємо, що отримати ОГД можуть члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого. Члени сім’ї та батьки визначаються відповідно до положень Сімейного кодексу України (особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Подружжя вважається сім’єю і тоді, коли дружина та чоловік, у зв’язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім’ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає), а утриманці згідно із ЗУ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (особи, які були на повному утриманні загиблого або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування).
Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2022 року № 400.
Розширення прав на зброю добровольців ДФТГ
КМУ розширив право на зброю членів добровольчих формувань територіальної громади. Тепер, окрім мисливської зброї, вони можуть застосовувати:
Нагадаємо, що перенесення або перевезення зброї членами ДФТГ може бути лише під час виконання ними завдань територіальної оборони на підставі дозволу командира добровольчого формування.
Джерело: Постанова КМУ від 05 квітня 2022 року № 403.
Оновлені правила перетину держкордону
Нещодавно уряд вніс деякі зміни до правил перетину громадянами України державного кордону. За новими змінами, якщо на території України вводиться надзвичайний або воєнний стан, то особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон на підставі довідки МСЕК або інших документів, у яких зазначено групу та причину інвалідності.
Державний кордон можуть перетинати:
Під час надзвичайного або воєнного стану виїзд дітей за кордон здійснюється з урахуванням таких особливостей:
Під час надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім згаданих вище осіб, також мають інші чоловіки, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, визначені в ч. 1 ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, крім тих, які мають підстави для відстрочки відповідно до ч. 3 ст. 23 вказаного закону.
Уряд також визначив першочергове право перетину кордону, яке мають:
Право першочергового перетину кордону можна реалізувати, якщо в транспортному засобі відсутні інші особи, які не мають такого права.
Джерело: Постанови КМУ від 29 березня 2022 року № 383 і 01 квітня 2022 року № 399.
Продовження інвалідності, ступеня втрати працездатності та індивідуальної програми реабілітації під час воєнного стану
Якщо строк повторного огляду МСЕК припав на період дії воєнного стану, особа може пройти огляд протягом 6 місяців після його припинення або скасування. На цей період інвалідність та ступінь втрати працездатності продовжується. Перенесення повторного огляду МСЕК здійснюється у разі неможливості направлення:
Тепер індивідуальна програма реабілітації продовжується до повторного огляду особи чи дитини з інвалідністю, але не довше ніж на 6 місяців після припинення або скасування періоду дії воєнного стану, якщо в них була відсутня можливість пройти такий огляд раніше.
Джерело: Постанова КМУ від 30 березня 2022 року № 390.
Виплати пенсії в разі втрати годувальника
Дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання в закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії у 2022 році продовжується без надання довідки закладу освіти про навчання.
Як повідомляє Мінсоцполітики, відповідне рішення поширюється на призначення та виплату пенсії в разі втрати годувальника згідно із законами України:
Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2022 року № 377.
Можливість оформляти декларацію для перевезення амуніції в електронній формі
На період дії воєнного стану уряд установив можливість перевезення через митний кордон України гуманітарної допомоги шляхом подання декларації в паперовій або електронній формі.
Зокрема, це стосується таких спеціальних засобів індивідуального захисту:
Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2022 року № 396.
Програма грошової допомоги вразливим родинам із дітьми
Міністерство соціальної політики України разом із ЮНІСЕФ розпочинають програму грошової допомоги для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки, додатково до виплати ВПО на проживання.
Розмір виплати — 2 220 грн для кожного члена сім’ї на місяць, але не більше як для 5 людей. Виплату даватимуть за три місяці одним платежем.
Допомогу зможуть отримати:
Подати заявку на отримання допомоги можна на сайті: register.unicef.org. Додаткові питання за номером телефону: 0 800 600 017 (щодня з 8:00 до 22:00).
Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/21634.html.
Компенсація на оплату комунальних послуг за розміщення тимчасово переміщених осіб
Уряд оновив порядок надання компенсації центральним органам виконавчої влади та місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час безоплатного розміщення в закладах державної і комунальної власності тимчасово переміщених осіб.
Відповідно до змін:
Джерело: Постанова КМУ від 29 березня 2022 року № 388.
Фінансове забезпечення військових адміністрацій
Кабмін затвердив механізм фінансового забезпечення діяльності військових адміністрацій, зокрема здійснення оплати:
Таким військовослужбовцям виплачується грошове забезпечення з огляду на:
Фінансування діяльності військових адміністрацій населених пунктів здійснюється коштом місцевого бюджету територіальної громади, а обласних та районних — коштом держбюджету, обласних та районних бюджетів.
Джерело: Постанова КМУ від 01 квітня 2022 року № 397.
Виділення коштів на СБУ
Уряд прийняв рішення виділити з резервного фонду Держбюджету 1 450 000 тис. гривень для виплат грошового забезпечення Службі безпеки.
Джерело: розпорядження КМУ від 05 квітня 2022 року № 267-р.
Сервіс для залишення запитів про допомогу
Українські волонтери створили сервіс, на якому можна залишити запит про допомогу й відгукнутися на чиєсь прохання задля максимально швидкого розповсюдження інформації в соціальних мережах.
Посилання на сервіс: https://oborona.online/, https://oboronaonline.com.ua/.
Завантажити PDF