Мікрофінансування ветеранського бізнесу
До кінця воєнного стану ветерани та члени їхніх сімей, які набули статусу ВПО, можуть подати заявку на отримання відшкодування купівлі товарів, необхідних для ведення власної справи, у розмірі до 20 000 гривень.
Заявку потрібно подавати на сайт Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/ (див. розділ мікрофінансування бізнесу).
До заявки потрібно додати паспорт, довідку ВПО, виписку чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на купівлю після 24 лютого 2022 року для роботи бізнесу відповідно до КВЕДів.
У разі правильного заповнення заявки ветерани зможуть отримати відшкодування протягом 10 днів після схвалення документів.
Джерело: https://web.facebook.com/mva.gov.ua/posts/324217763223723.
Розпочала роботу гаряча лінія МВС щодо полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників
1 червня 2022 року розпочала роботу гаряча лінія МВС для звернень рідних і близьких полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників.
Номер гарячої лінії — 380894201866.
На гарячу лінію можна повідомити інформацію про своїх рідних та близьких, які потрапили в полон, зникли безвісти, загинули в зоні бойових дій. Крім цього, на лінії можна отримати послуги з психологічної допомоги, а також роз’яснення щодо прав рідних зазначених категорій осіб.
Мобільні бригади для допомоги постраждалим від війни
В Україні розпочали роботу мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну. У межах цього проєкту громадяни можуть отримати:
Такі послуги надаються онлайн та на залізничних станціях, автовокзалах, пунктах пропуску через державний кордон, а також в евакуаційних центрах та притулках.
Мобільні бригади працюють у Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Івано-Франківській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях.
Контакти для звернення за допомогою доступні на сайті Мінсоцполітики за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/21870.html.
Створення Національного військового меморіального кладовища
Парламент прийняв закон, що передбачає створення Національного меморіального кладовища, яке буде включати військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих (померлих):
31.05.2022 Закон прийнято парламентом та 01.06.2022 відправлено на підпис Президенту України.
Детальніше про закон в дописі Юридичної сотні за посиланням: https://web.facebook.com/yursotnya/posts/pfbid0XvBu8PaPX6pPTYPMcgxKYMkqa2AQxPTi8bKtDDPhzKzdAS87x3YyLGgMko8HWGFzl.
Джерело: Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища” за реєстр. № 4225 від 16.10.2020.
Програма допомоги Україні від Світового конгресу українців
Мінветеранів затвердило план співпраці зі Світовим конгресом українців (СКУ) щодо захисту прав та інтересів ветеранів війни, їхньої реінтеграції та відновлення інфраструктури, розбудови миру в Україні після війни. Програма, зокрема, передбачатиме поширення достовірної інформації про події в Україні, обмін досвідом щодо соціального захисту ветеранів, надання матеріально-технічної підтримки Мінветеранів у реалізації програм і проєктів.
Наразі діяльність Світового конгресу українців спрямована на поставку військового спорядження та захисних засобів у межах глобальної фандрейзингової кампанії Unite with Ukraine: https://www.unitewithukraine.com/.
Комісія з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф
Уряд ухвалив рішення про створення комісії з аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, та затвердив її склад. На комісію покладено завдання, як-от:
Джерело: Постанова КМУ від 27 травня 2022 року № 640 https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-utvorennya-komisiyi-z-provedennya-auditu-zbitkiv-zavdanih-ukrayini-vnaslidok-zbrojnoyi-agresiyi-rosijskoyi-federaciyi-640-2705
Грошова допомога від міжнародних організацій
На платформі єДопомога вже можна подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій.
Нагадаємо, що нещодавно Уряд ухвалив рішення про можливість надання грошової допомоги від міжнародних організацій для осіб, які не мають і не мали статусу ВПО, але є мешканцями:
Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/21868.html.
Виконання Женевської конвенції
Функції Національного інформаційного бюро відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни КМУ поклав на державне підприємство “Український національний центр розбудови миру”.
У статті 122 Женевської конвенції зазначено, що кожна зі сторін конфлікту повинна заснувати офіційне Довідкове бюро у справах військовополонених, які перебувають під її владою. Бюро одержує відомості про всі випадки переміщення, звільнення, репатріації, втечі, госпіталізації, смерті військовополонених. Також бюро повинне регулярно передавати відомості про стан здоров’я тяжко поранених або хворих військовополонених.
Джерело: розпорядження КМУ від 31 травня 2022 року № 434-р (https://www.kmu.gov.ua/npas/pitannya-vikonannya-zhenevskoyi-konvenciyi-pro-zahist-civilnogo-naselennya-pid-chas-vijni-vid-12-serpnya-1949-roku-434-310522).
Спільні проєкти з Республікою Польща
Україна та Польща підписали низку спільних документів: