110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Мікрофінансування ветеранського бізнесу  

До кінця воєнного стану ветерани та члени їхніх сімей, які набули статусу ВПО, можуть подати заявку на отримання відшкодування купівлі товарів, необхідних для ведення власної справи, у розмірі до 20 000 гривень

Заявку потрібно подавати на сайт Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/ (див. розділ мікрофінансування бізнесу).

До заявки потрібно додати паспорт, довідку ВПО, виписку чи витяг з ЄДР про статус ФОП чи самозайнятої особи, підтвердження статусу ветерана війни або статусу члена сім’ї ветерана війни, чеки на купівлю після 24 лютого 2022 року для роботи бізнесу відповідно до КВЕДів.

У разі правильного заповнення заявки ветерани зможуть отримати відшкодування протягом 10 днів після схвалення документів.

Джерело: https://web.facebook.com/mva.gov.ua/posts/324217763223723.

 

Розпочала роботу гаряча лінія МВС щодо полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників

1 червня 2022 року розпочала роботу гаряча лінія МВС для звернень рідних і близьких  полонених, зниклих безвісти та загиблих українських захисників.

Номер гарячої лінії 380894201866.

На гарячу лінію можна повідомити інформацію про своїх рідних та близьких, які потрапили в полон, зникли безвісти, загинули в зоні бойових дій. Крім цього, на лінії можна отримати послуги з психологічної  допомоги, а також роз’яснення щодо прав рідних зазначених категорій осіб. 

Джерело:https://mvs.gov.ua/uk/news/rozpocinaje-robotu-garyaca-liniya-mvs-dlya-zvernen-ridnix-ta-blizkix-polonenix-zniklix-bezvisti-ta-zagiblix-ukrayinskix-zaxisnikiv.

 

Мобільні бригади для допомоги постраждалим від війни

В Україні  розпочали роботу мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну. У межах цього проєкту громадяни можуть отримати:

  • екстрену психологічну допомогу та підтримку;
  • фахову юридичну допомогу;
  • онлайн-консультації лікаря;
  • гуманітарні набори постраждалим.

Такі послуги надаються онлайн та на залізничних станціях, автовокзалах, пунктах пропуску через державний кордон, а також в евакуаційних центрах та притулках.

Мобільні бригади працюють у Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Рівненській, Івано-Франківській, Житомирській, Вінницькій, Волинській, Хмельницькій та Дніпропетровській областях.

Контакти для звернення за допомогою доступні на сайті Мінсоцполітики за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/21870.html.

Створення Національного військового меморіального кладовища 

Парламент прийняв закон, що передбачає створення Національного меморіального кладовища, яке буде включати військове кладовище, музейний комплекс, ритуальну будівлю та інші необхідні споруди для організації почесних поховань загиблих (померлих):

  • військовослужбовців сил безпеки та оборони, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України; 
  • військовослужбовців Героїв України, яким починаючи з 2014 року вручено орден “Золота Зірка”, а також військовослужбовців, нагороджених орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом “За мужність” трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів; 
  • учасників бойових дій (АТО/ООС, міжнародних операцій та тих, які виконували завдання під прикриттям на визначених територіях);
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни (АТО/ООС та тих, які отримали поранення, контузію або каліцтво під час виконання завдань у межах конфіденційного співробітництва на визначених територіях);
  • військовослужбовців, які були направлені для участі в міжнародних операціях, відрядженнях до держав, де велися бойові дії. 

31.05.2022 Закон прийнято парламентом та 01.06.2022 відправлено на підпис Президенту України.

Детальніше про закон в дописі Юридичної сотні за посиланням: https://web.facebook.com/yursotnya/posts/pfbid0XvBu8PaPX6pPTYPMcgxKYMkqa2AQxPTi8bKtDDPhzKzdAS87x3YyLGgMko8HWGFzl.

Джерело: Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища” за реєстр. 4225 від 16.10.2020.

 

Програма допомоги Україні від Світового конгресу українців

Мінветеранів затвердило план співпраці зі Світовим конгресом українців (СКУ) щодо захисту прав та інтересів ветеранів війни, їхньої реінтеграції та відновлення інфраструктури, розбудови миру в Україні після війни. Програма, зокрема, передбачатиме поширення достовірної інформації про події в Україні, обмін досвідом щодо соціального захисту ветеранів, надання матеріально-технічної підтримки Мінветеранів у реалізації програм і проєктів

Наразі  діяльність Світового конгресу українців спрямована на поставку військового спорядження та захисних засобів у межах глобальної фандрейзингової кампанії Unite with Ukraine: https://www.unitewithukraine.com/.

Джерело: https://mva.gov.ua/ua/news/yuliya-laputina-ta-pavlo-grod-pidpisali-plan-spivpraci-mizh-minveteraniv-ta-svitovim-kongresom-ukrayinciv.

Комісія з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф

Уряд ухвалив рішення  про створення комісії з аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф, та затвердив її склад. На комісію покладено завдання, як-от:

  • підготовка пропозицій щодо розроблення методології проведення аудиту шкоди та збитків;
  • підготовка пропозицій щодо розроблення нормативної бази для проведення аудиту;
  • узгодження методик його проведення;
  • аналіз результатів;
  • інші завдання, необхідні для проведення аудиту збитків.

Джерело: Постанова КМУ від 27 травня 2022 року № 640 https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-utvorennya-komisiyi-z-provedennya-auditu-zbitkiv-zavdanih-ukrayini-vnaslidok-zbrojnoyi-agresiyi-rosijskoyi-federaciyi-640-2705

 

Грошова допомога від міжнародних організацій

На платформі єДопомога вже можна подати заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій.

Нагадаємо, що нещодавно Уряд ухвалив рішення про можливість надання грошової допомоги від міжнародних організацій для осіб, які не мають і не мали статусу ВПО, але є мешканцями:

  • деокупованих населених пунктів;
  • населених пунктів, що перебувають у  зоні бойових дій;
  • населених пунктів, що знаходяться в окупації, оточенні.

Джерело: https://www.msp.gov.ua/news/21868.html.

 

Виконання Женевської конвенції

Функції Національного інформаційного бюро відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни КМУ поклав на державне підприємство “Український національний центр розбудови миру”.

У статті 122 Женевської конвенції зазначено, що кожна  зі сторін  конфлікту  повинна заснувати  офіційне  Довідкове  бюро  у  справах військовополонених,  які перебувають  під  її  владою. Бюро   одержує  відомості про всі випадки  переміщення,  звільнення,  репатріації, втечі,  госпіталізації, смерті військовополонених. Також бюро повинне регулярно передавати відомості про стан здоров’я тяжко поранених або хворих військовополонених.

Джерело: розпорядження КМУ від 31 травня 2022 року № 434-р (https://www.kmu.gov.ua/npas/pitannya-vikonannya-zhenevskoyi-konvenciyi-pro-zahist-civilnogo-naselennya-pid-chas-vijni-vid-12-serpnya-1949-roku-434-310522).

 

Спільні проєкти з Республікою Польща

Україна та Польща підписали низку спільних документів:

  • декларацію між Міністерством фондів та регіональної політики Польщі й Міністерством розвитку громад та територій України (щодо розвитку українських громад як невід’ємної складової плану відновлення);
  • декларацію Міністрів внутрішніх справ Республіки Польща та України щодо максимально щільної взаємодії на рівні прикордонних служб;
  • Меморандум про співпрацю між Міністерствами енергетики України та Польщі щодо посилення кооперації у сфері енергетики (щодо збільшення транскордонної торгівлі електроенергією та відновлення лінії електропередач Хмельницька АЕС — Жешув);
  • Меморандум про створення спільної польсько-української комісії по налагодженню кооперації між підприємствами (щодо створення спільного підприємства з виготовлення зброї та військової техніки);
  • Меморандум про співробітництво між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України й Міністерством клімату та навколишнього середовища Польщі (щодо співробітництва в питаннях боротьби зі змінами клімату, відповідального видобутку корисних копалин, відновлення природних ресурсів, а також захисту лісів і всього довкілля);
  • Меморандум між міністерствами культури України та Польщі щодо співпраці в питаннях національної пам’яті.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/denis-shmigal-ukrayina-ta-polshcha-domovilisya-pro-spilni-proekti-v-oboronnij-galuzi-energetici-j-regionalnomu-rozvitku.

Завантажити PDF