110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Гаряча лінія та чат-бот Українського ветеранського фонду 

27 червня запрацювала безкоштовна гаряча лінія кризової допомоги та підтримки ветеранів і їхніх сімей від Українського ветеранського фонду. 

Номер телефону: +38 (067) 400 46 60.

Графік роботи: щодня з 10:00 до 20:00.

Як повідомляє Мінветеранів, на гарячій ліній працюють кваліфіковані фахівці, які мають досвід надання екстреної допомоги в кризових ситуаціях і перед пройшли спеціальне навчання.

Також на сайті Українського ветеранського фонду є посилання на чат-бот у Telegram, який містить корисні посилання для ветеранів, добровольців ТрО, членів родин ветеранів та загиблих, а також інформацію про евакуацію, гуманітарну та психологічну допомогу. 

Докладніше за посиланням.

 

Конкурс на фінансову підтримку ветеранських ГО у 2023 році

До 00:00 03 жовтня 2022 року ви можете взяти участь у конкурсі на фінансову підтримку у 2023 році для реалізації загальнодержавних програм (проєктів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями ветеранів війни. 

У конкурсі можуть узяти участь неприбуткові громадські об’єднання та організації ветеранів війни, зареєстровані не пізніше ніж за 6 місяців до 22 червня 2022 року, конкурсні проєкти яких спрямовані на:

 • формування громадянської ідентичності та підвищення рівня національно-патріотичного виховання;
 • героїзацію образу ветеранів війни, загиблих (померлих) ветеранів війни, а також загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
 • сприяння працевлаштуванню ветеранів війни та започаткуванню ними власної справи, підтримку ветеранських підприємницьких ініціатив;
 • роз’яснення прав і гарантій ветеранам війни та членам їхніх сімей, моніторинг їх реалізації;
 • соціальну адаптацію ветеранів війни, психологічну допомогу ветеранам війни та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих;
 • розвиток фізичної культури і спорту серед ветеранів війни та членів їхніх сімей;
 • підвищення організаційної спроможності ГО  ветеранів війни;
 • відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних із вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, формуванням соборності та державності, проголошенням незалежності України,  відвідування військових поховань і військових пам’ятників.

Конкурсну пропозицію можна подати до 00:00 03 жовтня 2022 року за посиланням.

Довідка: +38 (063) 227-09-36, e-mail: dsiv@mva.gov.ua.

Докладніше в публікації Мінветеранів.

 

Зміни до положення про військовий квиток

Президент України вніс деякі зміни до указу, який встановлює положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та офіцера запасу:

 1. Таке положення тепер також поширюється на резервістів.
 2. Доповнено підстави для видання військового квитка, а саме в разі прийняття на службу у військовому резерві, припинення альтернативної (невійськової) служби, виключення з військового обліку за станом здоров’я (якщо раніше військовий квиток не видавався), позбавлення військового звання офіцерського складу тощо.
 3. Деталізовано, у яких випадках військовий квиток видається повторно: у разі непридатності військового квитка для подальшого користування, знищення військового квитка під час стихійного лиха, втрати або викрадення, зміни прізвища, імені та по батькові.
 4. Визначено, що військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) несе відповідальність за зіпсуття військового квитка (раніше відповідальність наставала лише за умисне зіпсуття).

Джерело: Указ Президента України від 28 червня 2022 року № 457/2022.

Конкурс на отримання стипендії для навчання в розмірі 500 $

До 23:59 17 липня 2022 року маєте можливість подати заявку на участь у конкурсі від IREX на отримання 500 $ на короткострокові навчальні курси.

У конкурсі можуть брати участь ветерани/нки (у пріоритеті) та члени їхніх сімей, які не обмежені у виборі курсів (можуть включати, наприклад, курси маркетингу, комп’ютерних наук, аналітики, управління, іноземної мови тощо). Орієнтовний початок навчання  кінець серпня/початок вересня 2022 року. Очікуваний термін підтримки не більше 6 місяців. Стипендія виплачується безпосередньо навчальному закладу, який проводить курси, на основі тристороннього договору.

Відбір відбуватиметься в два етапи: оцінювання аплікаційних форм та проведення онлайн-співбесіди. За результатами конкурсу буде відібрано 30 учасників/ць, які отримають стипендії для навчання. Результати конкурсу будуть повідомлені учасникам орієнтовно 30 липня 2022 року.

Довідка: lstriltsova@irex.org.

Подати заявку можна за лінком.

Детальніше за посиланням: http://surl.li/chvxy.

 

Департамент соціального забезпечення МОУ

У межах Міноборони створено Департамент соціального забезпечення, який спрямований на реалізацію соціально-економічних і правових гарантій військовослужбовців ЗСУ та Державної спеціальної служби транспорту, членів їхніх сімей, працівників Збройних сил, осіб, звільнених з військової служби.

Департамент забезпечує реалізацію державної політики з питань національної безпеки в мирний час та особливий період щодо:

 • подання пропозицій стосовно вдосконалення умов грошового забезпечення військовослужбовців, військовозобов’язаних, та резервістів, працівників ЗСУ, а також законодавства з питань соціального і правового захисту;
 • упорядкування та вдосконалення системи виплати винагороди в іноземній валюті військовослужбовцям, направленим для тимчасового проходження військової служби за межами України, заробітної плати працівників ЗСУ та Держспецтрансслужби, пенсійного забезпечення колишніх військовослужбовців і членів їхніх сімей, компенсаційних виплат військовослужбовцям та членам їхніх сімей у разі загибелі (смерті), установлення інвалідності або часткової втрати працездатності;
 • виконання функцій відповідального за формування і виконання бюджетних програм Міноборони;
 • організації фінансового забезпечення утримання військовослужбовців і працівників апарату Міноборони, установ та військових частин, видатків на службові відрядження;
 • підготовки пропозицій щодо визначення стратегії та пріоритетних напрямів правового і соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей;
 • здійснення заходів, спрямованих на досягнення правового і соціального захисту військовослужбовців, резервістів ЗСУ, військовозобов’язаних, призваних на збори, осіб, звільнених з військової служби, та членів їхніх сімей, працівників Збройних сил тощо. 

Джерело: https://www.mil.gov.ua/content/mou_orders/mou_2022/151_nm.pdf.

 

Уповноважений з питань ВПО

Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб і затвердив положення про нього. Так, на Уповноваженого покладено такі завдання:

 • сприяння соціальному забезпеченню ВПО та громадян України, які виїхали за кордон, соціальній реабілітації осіб, які позбавлені особистої свободи внаслідок дій збройних формувань рф, окупаційної адміністрації та/або державних органів рф на тимчасово окупованій території;
 • сприяння забезпеченню надання ВПО гуманітарної допомоги;
 • інформування ВПО про можливості працевлаштування та сприяння їхньому працевлаштуванню;
 • участь у створенні умов для добровільного повернення до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання;
 • сприяння здобуттю освіти ВПО та громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, тощо.

Також КМУ визначив, що відтепер питаннями захисту прав примусово переміщених (депортованих) осіб, зокрема за національною ознакою, опікується Мінреінтеграції. 

Джерело: Постанова КМУ від 28 червня 2022 року № 740.

 

Безперебійне функціонування системи надання електронних довірчих послуг

На період воєнного стану на території України та протягом 6 місяців із дня його припинення чи скасування ДП “ДІЯ” надає послугу, зокрема через мобільний додаток, з формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, що використовується для створення, перевірки та підтвердження віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”) безоплатно з віддаленою ідентифікацією. 

Джерело: Постанова КМУ від 28 червня 2022 року № 733.

 

Моніторинг завданих ушкоджень та руйнувань унаслідок збройної агресії рф 

Уряд прийняв рішення у 2022 році реалізувати експериментальний проєкт щодо моніторингу завданих ушкоджень та руйнувань за регіонами України внаслідок збройної агресії рф на основі геоінформаційної системи, призначивши відповідальним Міністерство розвитку громад та територій.

У переліку показників для проведення моніторингу завданих ушкоджень та руйнувань за регіонами є багатоквартирні житлові будинки, індивідуальні (садибні) житлові будинки, дачні та садові будинки, об’єкти незавершеного житлового будівництва, гуртожитки, об’єкти закладів освіти, громадські будівлі та споруди у сфері охорони здоров’я, об’єкти закладів культури тощо. Ушкодження визначатимуться за кількістю об’єктів та їхньою площею.

Джерело: Постанова КМУ від 24 червня 2022 року № 726.

 

Участь збірної в міжнародних спортивних змаганнях “Ігри Воїнів” у 2022 році

Уряд затвердив план заходів з організації та забезпечення підготовки збірної команди України та її участі у 2022 році в міжнародних спортивних змаганнях “Ігри Воїнів”, визначивши відповідальним Мінветеранів .

Джерело: Розпорядження КМУ від 24 червня 2022 року № 516-р.

 

Початок наступного навчального року 

КМУ встановив, що наступний навчальний рік почнеться 1 вересня 2022 року та закінчиться 30 червня 2023 року. Проте обласні та Київська міська військова адміністрація разом із засновниками закладів освіти повинні забезпечити організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в області.

Джерело: Постанова КМУ від 24 червня 2022 року № 711.

Завантажити PDF