Зміни до порядку видавання посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни
До 30 червня маєте можливість подати свої зауваження та пропозиції до проєкту, який розробило Мінветеранів, про внесення змін до порядку видавання посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни.
Проєкт пропонує видавати посвідчення члена сім’ї загиблого дітям із 14 років, а не із 16, як це є зараз, адже саме із 14 років кожен громадянин України вже зобов’язаний отримати паспорт та має неповну цивільну дієздатність.
Також розробники проєкту ініціюють спрощення верифікації осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ідеться про дружин (чоловіків), які не одружилися вдруге, та дітей, які не мають (і не мали) своїх сімей. Уповноважені органи мають право брати інформацію, яка підтверджує, що другий із подружжя не взяв повторно шлюб, а дитина не має своєї сім’ї, з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Наразі такі особи повинні щороку оновлювати спеціальний бланк у посвідченні на основі витягів із реєстру актів цивільного стану.
Письмові пропозиції та зауваження до законопроєкту можна подавати до 30.06.2021 на електронну адресу: o.kuriy@mva.gov.ua з подальшим надсиланням паперового варіанту на поштову адресу: провулок Музейний, буд. 12, м. Київ, 01001.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: (044) 281-08-54.
Проєкт постанови, пояснювальна записка та порівняльна таблиця за посиланнями.
Соціальна допомога на дітей з інвалідністю, що пов’язана з ушкодженням від вибухонебезпечних предметів
Мінсоцполітики в себе на сайті виставило оголошення про проведення до 01 липня громадського обговорення щодо проєкту постанови уряду про призначення і виплату соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
На рівні постанови КМУ запропоновано встановити, що розмір державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років, інвалідність яких пов’язана з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням усіх надбавок, підвищень та інших доплат, підвищується на 50 % розміру державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років.
До того ж проєкт пропонує визначити, що ЛКК протягом 3 днів із моменту встановлення причинного зв’язку зобов’язана надіслати висновок до органу соцзахисту населення за місцем проживання законного представника дитини.
Зауваження та пропозиції до проєкту можна надіслати до 01.07.2021. Щоб брати участь у громадському обговоренні проєктів, потрібно авторизуватися на сайті Мінсоцполітики.
Пояснювальна записка, порівняльна таблиця за посиланнями.
Довідково: проєкт розроблено на виконання нового ЗУ “Про внесення зміни до статті 2 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю” щодо підвищення дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, розміру державної соціальної допомоги” (р. № 3573), який 14.06.2021 року був підписаний Президентом України та з 01.07.2021 набирає чинності.
Освітній грант для дітей загиблих учасників АТО/ООС
Центр позашкільної освіти TUMO Kyiv оголосив про конкурс на отримання освітнього гранту. У конкурсі можуть брати участь такі особи, як:
Крім того, до участі в грантовій програмі запрошуються підлітки 12-18 років за квотою для обдарованої молоді – учасники конкурсів та олімпіад будь-яких рівнів, від районних до міжнародних.
Освітній грант від TUMO Kyiv – це можливість протягом року навчатись безкоштовно за трьома практичними напрямками креативних технологій з наступного переліку: програмування, робототехніка, 3D-моделювання, графічний дизайн, кіновиробництво, музичний продакшн, анімація, розробка ігор.
Навчання стартує 1 вересня, відбувається у позашкільний час у відреставрованому історичному просторі на Арсенальній у Києві.
Компанія Global Genesis, що реалізує проєкт TUMO Kyiv в Україні, пропонує можливість безкоштовного навчання для 450 підлітків Києва.
Прийом заявок відбувається з 16 червня по 18 липня за цим посиланням: https://tumo.com.ua/grant