110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Чи можуть волонтери отримати статус учасника бойових дій?

волонтер убд

19 червня 2019

Чи можуть волонтери отримати статус учасника бойових дій? Це запитання часто чуємо на нашій гарячій лінії 0 800 308 100 і бачимо в коментарях. Чинне законодавство не передбачає можливості отримання волонтерами статусу учасника бойових дій.

Однак, волонтери відповідно до пункту 14 частини 2 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» можуть отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Якщо вони:

  • здійснювали волонтерську діяльність;
  • та стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Також повідомляємо про те, існує приклад позитивного судового рішення, де суд визнає за волонтерами право на отримання статусу «Учасник війни».

Даний проект виконується за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine. 

You may also like