ГО “Юридична Сотня” приєднується до відкритого листа та закликає Кабінет Міністрів України подати кандидатуру на посаду Міністра у справах ветеранів, а Верховну Раду України підтримати цю кандидатуру.
Запрошуємо громадські організації приєднуватися до звернення.
· Президентові України
Порошенку Петру Олексійовичу,
· Голові Верховної Ради України
Парубію Андрію Володимировичу,
· Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисович,у
· Керівникам депутатських фракцій і груп ВР України
За чотири роки агресії Російської Федерації докорінно змінилась не тільки українська армія, але й суспільство в цілому. Сьогодні прогресивною основою нового українського суспільства є ветерани та волонтери, які в найскрутніший час, залишили осторонь пріоритети мирного життя і стали на захист Батьківщини.
350 тисяч учасників бойових дій російсько-української війни можуть перетворитись на соціальний тягар, а можуть стати локомотивом, який витягне державу із соціальної та економічної кризи. Всі ветерани – люди з нульовою толерантністю до корупції, популізму та несправедливості. Вони можуть і мають стати в авангарді суспільних перетворень. Проте для цього держава має виконати перед ними свій обов’язок, чітко сформувавши пріоритети державної політики у сфері соціальної реінтеграції ветеранів.
Проте, на жаль, на п’ятому році війни держава так і не спромоглася на розробку ефективних державних політик, так і не створила єдиний ефективний орган, який би перейняв на себе функції та повноваження, розкидані по десятках відомств та установ.
27 лютого 2018 року Верховна Рада схвалила Постанову “Про звернення Верховної Ради України до Кабінету міністрів України щодо створення Міністерства України у справах ветеранів”. Позитивне рішення про започаткування вказаного міністерства пізніше ухвалив і уряд. Однак жодних зрушень у цьому напрямку досі немає.
На Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі «Там, де ми – там Україна», організованому “Інформаційно-координаційним центром”, представники ветеранського руху з усієї України, а також іноземні ветерани, розставили крапки над «і» у всіх напрямках: від медичної реабілітації та психологічної адаптації до соціального захисту, працевлаштування, героїзації та вшанування пам’яті. Позицію ветеранів мали можливість вислухати представники виконавчої та законодавчої гілок влади: Президент України, керівники силових органів, народні депутати, керівники місцевих державних адміністрацій.
Протягом кількох місяців над аналізом проблем соціальної реабілітації працював Проектний офіс, створений за ініціативи Комітету ВР України у справах ветеранів, учасників АТО та УБД, на базі ГО «Юридична сотня», до якого увійшли волонтери та ветерани. Був розроблений детальний план створення Міністерства у справах ветеранів («Біла книга»), підкріплений проектами нормативних документів.
Державі залишається тільки «взяти – і зробити». Реакція групи народних депутатів, що брали участь у Форумі, залишали надію на найближче вирішення цієї проблеми. Єдина запропонована БПП та підтримана НФ кандидатура на посаду міністра (Ірина Фріз, яка брала активну участь у роботі над документами) також отримала стримано схвальну реакцію ветеранів і волонтерів. Зі свого боку, ми, громадські, ветеранські та волонтерські організації – готові до співпраці.
Звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівників депутатських фракцій та груп, Прем’єр-міністра з вимогою максимально пришвидшити процес погодження кандидатури та створення міністерства у найкоротші терміни. Адже це питання відноситься до сфери національної безпеки.
· БФ «Повернись живим» Повернись живим
· БФ «Інформаційно-координаційний центр» Інформаційно-координаційний центр
· ГО «Юридична сотня»
· Центри надання допомоги учасникам АТО
· ГС «Дім ветерана»
· ГО «Атошник»
Немає додаткових матеріалів за цією темою