110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Законопроєкти для військовослужбовців, які були прийняті Верховною Радою 20 вересня 2019 р.

YS законопроекти 20 вересня

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

У п’ятницю 20-го вересня, ВРУ  прийняла ряд законопроектів, що стосуються військової служби та національної безпеки і оборони, серед них:

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2019/09/YS_zakonoproekti_20-veresnya.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Законопроект №1011 «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави». Закон прийнято в цілому та направлено на підпис Президенту.

Закон передбачає дефініцію поняття «план оборони України» під яким мається на увазі складова частина оборонного планування, що містить сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Правом затверджувати структуру плану оборони наділено Президента України за поданням Кабміну.

Закон було прийнято всупереч висновкам Головного науково-експертного управління та Головного юридичного управління. Зміни, які передбачені законопроектом №1011 доцільніше було б вносити до Закону України «Про національну безпеку України». Вказаним законом й визначено суб’єктів розробки документів оборонного планування, серед яких, Генеральний штаб Збройних Сил України та Міністр оборони України.

Законопроект №1224 щодо застосування ЗСУ та Держспецтрансслужбою бойової техніки, зброї та спеціальних засобів в особливий період. Законопроект прийнято в першому читанні, тобто попереду ще розгляд в другому читанні.

Законопроектом пропонується законодавчо врегулювати право на застосування бойової техніки, зброї з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами ЗСУ в особливий період (до введення воєнного стану та після його припинення або скасування), а також закріпити право на застосування спеціальних засобів і вогнепальної зброї військовослужбовцями Держспецтрансслужби. Це важливо, оскільки сьогодні в Україні діє особливий період, а чинним законодавством передбачено передбачено право на застосування зброї та бойової техніки з’єднаннями, військовими частинами і підрозділами ЗСУ лише в мирний час.

Законопроект №1225 «Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та деяких інших осіб». Законопроект прийнято лише в першому читанні.

Проектом пропонується визначити порядок притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового та начальницького складу податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, органів та підрозділів системи цивільного захисту, кримінально-виконавчої служби за шкоду, що була ними заподіяна державі під час виконання службових обов’язків.

Законопроект розроблено на базі Положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі, затвердженого постановою ВРУ від 23.06.1995 р. № 243/95-ВР. При цьому окремі застарілі та сумнівні норми положення перенесені до поданого законопроекту. Проект містить ряд інших зауважень, які необхідно виправити до другого читання.

Законопроект №1227 щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби. Прийнято в першому читанні, готується до другого читання.

Законопроект спрямований на унормування на законодавчому рівні питань призупинення військової служби для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби, дезертирували із ЗСУ. Встановлено додаткову підставу для відстрочки від строкової служби громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Для офіцерів спеціальностей льотного складу авіації строк контракту встановлюється на 10 років (для інших залишається 5 років). Вводиться нове поняття “призупинення військової служби”. “Академічна неуспішність” курсанта стане підставою для відшкодування витрати, пов’язаних з їх утриманням у закладах вищої освіти. Однак дефініції терміну академічна неуспішність в законодавстві немає. Коректно перейменовуються «вищі навчальні заклади» на «заклади вищої освіти» у відповідність із законами України «Про освіту», «Про вищу освіту» і т.п.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like