110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Юридична сотня запускає серію публікацій про права людини та способи їх захисту

захист прав

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

9 грудня 2021

Протягом багатьох років ми спостерігаємо, що у ветеранській спільноті є бажання навчитися способам захисту порушених прав та, загалом, дізнатися більше про права людини.

В різних областях України ветерани об’єднуються та уже допомагають місцевим громадам боротися за свої права. Тому ми хочемо присвятити серію публікацій темі захисту прав людини. Сподіваємося, що цим зможемо підсилити можливості ветеранської спільноти та надихнути долучитися до правозахисної діяльності в Україні.

Серед тем, які ми розглянемо буде: право на недискримінацію, за ознакою інвалідності зокрема; право на захист персональних даних; право на інформацію; право на свободу праці; свобода думки і слова та ін.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2021/12/zahist-prav.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Захист прав та свобод асоціюється насамперед з юридичною та адвокатською практиками, а отже – зі спеціальним фаховим навчанням. Проте, права та свободи – це те, що стосується кожної та кожного, не лише фахового кола юристів.

Права людини — є основоположними та визначальними свободами для життя та діяльності людини. Права людини гарантуються міжнародними та національними законодавчими актами і дають можливість людям реалізовувати свої потреби. Сила прав людини полягає саме в тому, що до усіх має бути однакове ставлення щодо людської гідності.

В основі концепції прав людини лежать дві основні цінності. Перша – це людська гідність, а друга – рівність. Права людини можна розуміти як щось, що ви­значає базові норми, необхідні для того, щоб жити з почуттям гідності, і їх універсаль­ність випливає з того, що, принаймні, у цьому всі люди рівні. Права людини – це про кожного й кожну, про людську гідність, право бути собою, такою й таким, як ти є, можливість зберігати свої індивідуальність і особливість, бути захищеним державою. Окрім того, це про ставлення до інших, повагу до прав інших людей, активну життєву позицію й підтримку.

Права людей, які обізнані у темі складніше порушити, адже порушення стають помітними. Рівень запитів на виконання прав до держави щодо її безпосередніх зобов’язань зростає, зростає й рівень вимог до себе. Ми розповімо про основні права людини, значення прав людини для ветеранів, детально познайомимо Вас зі способами їх захисту.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like