110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

Як вплинув карантин на позовну давність та інші процесуальні строки?

YS позовна давність (1)

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row”][tm_pb_column type=”4_4″][tm_pb_text admin_label=”Text”]

21 квітня 2020 р.

2 квітня 2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Відповідно до цього Закону перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, Господарського процесуального кодесу України та Господарського кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Цивільного кодексу України, а також Кодекс законів про працю України та Сімейний кодекс України було доповнено нормами щодо продовження процесуальних строків.

[/tm_pb_text][tm_pb_image admin_label=”Image” src=”https://legal100.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/YS_pozovna_davnist-1.png” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/tm_pb_image][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Продовжуються процесуальні строки, наприклад, щодо зміни предмета або підстави позову, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів тощо.
Строки звернення із позовом до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, розгляду адміністративної справи, апеляційного та касаційного оскарження, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, продовжуються на строк дії карантину. Карантин на території України запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 до 24 квітня 2020 року (інформація станом на дату публікації).
Учасники розгляду цивільних, адміністративних, господарських справ мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відео конференції з використанням власних технічних засобів.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

You may also like