110 000

ветеранів отримали допомогу в Юридичній Сотні

Номер гарячої лінії:

0 800 308 100

тетяна савченко

Тетяна Савченко

ГО “Союз ветеранів АТО Донбасу”, м. Краматорськ, Донецька обл.
учасниця Школи Юридичної Сотні в м. Дніпро

Командою ініціювали та організовують оздоровлення дітей пільгових категорій за підтримки Донецької обласної державної адміністрації у дитячому таборі.
4-5 липня 2019 р. за підтримки Донецької обласної державної адміністрації та Міністерства соціальної політики України проводитимуть Всеукраїнський Форум “Донеччина зустрічає своїх захисників” на горі Карачун на честь звільнення міст північного Донбасу від російської окупації.
Голова організації Володимир Бабич запустив соціальне підприємництво “Кав’ярня Поруч”, 80% прибутку якого піде на подальший розвиток Центру соціальної підтримки ветеранів АТО/ООС “Поруч”.

голополосова людмила

Людмила Голополосова

ГО “Родина Героя”, м. Новомосковськ, Дніпропетровська обл.
учасниця Школи Юридичної Сотні в м. Дніпро

“Найкорисніше, що ми дізнались на Школі Юридичної Сотні, – це процедури розгляду звернень та запитів, дотримання строків та про відповідальність. Ми тепер постійно це використовуємо у своїй поточній діяльності організації. А також почали висвітлювати те, що ми робимо в соціальних мережах та ЗМІ” – Людмила Голополосова
Команда ГО “Родина героя” провели Естафету пам’яті героїв міста Новомосковська та Новомосковського району, які віддали своє життя за територіальну цілісність та незалежність України, за мир та спокій кожного з нас 18 травня 2019 року, в якій взяли участь члени родин загиблих, ветерани, волонтери, представники державних установ та громадських організацій, мешканці та гості міста.
Ініціювали та організували реквізит для постійної експозиційної зали “Україна понад усе”, присвяченої подіям АТО/ООС, Героям Новомосковщини у Новомосковському історико-краєзнавчому музеї імені Петра Калнишевського.

Оксана Чалова

Оксана Чалова

ГО “Пліч-о-Пліч-Назавджи”, м. Дніпро
учасниця Школи Юридичної Сотні в м. Дніпро

12 травня – День Матері. Центр допомоги бійцям АТО Шевченківського району, ГО ” Пліч-о-Пліч-назавжди” в цей день нагороджували дружин та матерів бійців АТО.
За підтримки Міжнародної організації з міграції разом з ГО “Рівні можливості” робимо заходи з підтримки людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни. Це спортивні змагання, інклюзивні уроки фізкультури в школах, виставки арт-мистецтва інвалідів дитинства та війни, створення народного театру. Для будинку культури буде зроблено парапет та туалет для інвалідних візків.
2 червня День Захисту дітей Разом з ГО “Рівні Можливості” провели відкриття пляжного волейболу сидячи та Свято для дітей з інвалідністю, конкурси, ігри, змагання.

нога салімова

Сергій Нога та Наталя Салімова 

ГО “Мобільна волонтерська група”, м. Кропивницький
учасники Школи Юридичної Сотні в м. Кропивницький

Центр волонтерів People’s Project спільно із ГО “Мобільна волонтерська група” реалізовують благодійний проект “Гірська терапія”. Його мета – психологічна реабілітація та відновлення ветеранів війни. Відновлення бійців, що потребують психологічної підтримки, проходить у форматі двотижневих туристичних походів гірськими маршрутами.
Також було організовано благодійну фотосесію «Код нації», яка тривала з 13 травня до 6 червня. Усього за цей час відбулося 11 фотосесій, з них дві родинні: троє та двоє членів родин – та ще одна колективна: п’ятеро жінок. Проект реалізувався завдяки співпраці з Кропивницьким професійним ліцеєм сфери послуг і торгівлі, мистецьким відділом бібліотеки Чижевського, кафе “Казанок”. Фотографувала кропивничан журналістка Тетяна Пташник. Було зібрано Зібрати вдалося 5 750 грн. Всі кошти були направлені на реалізацію проекту «Гірська терапія».

володимир мінько

Володимир Мінко

ГО “Міжрайонна спілка учасників АТО”, м. Мелітополь, Запорізька обл.
учасник Школи Юридичної Сотні в м. Дніпро

Серед досягнень організації:

  • – Всеукраїнський фестиваль «Пісні народжені в АТО». Заплановано на 26 жовтня 2019 року. Проводиться Спілкою вдруге. В заході беруть участь виконавці та групи зі всієї країни та більше 600 учасників бойових дій та мешканців міста.
  • – Обласні змагання серед учасників бойових дій «Кубок незламних» – відбірковий тур до проекту Invictus Games. Змагання проводяться з метою соціальної адаптації воїнів АТО, популяризації спортивного руху як засобу їх соціалізації, популяризації рекреаційних заходів, як ефективного способу оздоровлення, реабілітації та залучення воїнів АТО до активного способу життя. До заходу залучаються більше 200 учасників АТО Запорізької області.
  • – Обласні змагання з кікбоксингу до Дня захисника України. Організовуються спільно з Всеукраїнською асоціацією кікбоксингу з метою патріотичного виховання молоді.
  • – Курс політичної грамотності «Ветерани до влади». Організовується з метою зміни закоренілої системи місцевого депутатського корпусу на людей, які довели свою відданість країні під час бойових дій в зоні ООС. Проект залучив бажаючих стати депутатами учасників ООС та вже діючих учасників АТО-депутатів; навчання базовим державницьким засадам; тренінги з політтехнологами; підтримка випускників на виборах.
  • – Группа швидкого реагування “Рівний рівному”. Програма передбачає структуру швидкого реагування яка буде реагувати в разі потрапляння учасника бойових дій в критичні життєві ситуації. До групи входять учасники бойових дій — члени організації та за потреби кризовий психолог та адвокат. Структура буде реагувати в разі потрапляння учасника бойових дій в наступні ситуації:

– порушення громадського порядку/застосування насилля в сім’ї на почві алкогольної/наркотичної інтоксикації, психологічних чи психічних розладів;
– адміністративне затримання чи арешт, конфліктні ситуації з правоохоронними органами чи службою військового правопорядку;
– конфліктні ситуації під час обслуговування в державних органах влади усіх ланок; – інші неординарні ситуації, які можуть призвести до негативних наслідків для соціуму. Даний проект дає змогу продуктивно взаємодіяти державним органам та громадській організації, консолідувати та систематизувати роботу яка вже проводиться.

ганна самотей

Ганна Самотей 

ГО “Великі серця”, м. Ананьїв, Одеська обл.
учасниця Школи Юридичної Сотні в м. Одесі

“Школа Юридичної Сотні мотивувала нас взяти участь в обласному конкурсі для інститутів громадянського суспільства на отримання фінансової підтримки для проекту. Проект “Центр відпочинку та реабілітації учасників АТО та їх родин” зайняв третє місце та отримав частину необхідних коштів з обласного бюджету на 2019 рік для реалізації цього проекту”, – розповідає Ганна.
Для даного Проекту місцева влада виділила приміщення та взяла на себе оплату комунальних послуг. Волонтери та учасники АТО власними силами здійснюють ремонт. Але коштів ще потребує заміна вікон та для оснащення оргтехнікою та меблями. Планується обладнатися дитячий майданчик, за ним волейбольне, баскетбольне та футбольне поля. Відкриття центру заплановано на 6 вересня 2019 року.

уляна

Уляна Греділь

ГО «Апостольська чота», м. Городок, Львівська обл.
учасниця Школи Юридичної Сотні у м. Львів

Після завершення навчання в Школі Юридичної Сотні ГО “Апостольська Чота” організовує молодіжний проект “Школа політичної грамотності” для підлітків з 17 по 22 років м. Городка Львівської області. Метою проекту було покращення правової свідомості молоді, їх національно-патріотичного виховання, збільшення їх рівня знань про політичні та громадянські права, свободи та обов’язки як громадян України.

олена лісовенко

Олена Лісовенко 

ГО “Рада матерів та дружин учасників АТО”, м. Біла Церква, Київська обл.
учасниця Школи Юридичної Сотні в м. Чернігові

Після завершення навчання в Школі Юридичної Сотні Олена увійшла до складу декількох комісій при місцевих органах самоврядування, зокрема до житлових комісій з призначення виплат компенсацій, щодо надання статусу учасника війни, а також є членом громадської ради Білоцерківської міської ради.
ГО “Рада матерів та дружин учасників АТО” спільно з Центром творчості організовують поїздки для діток учасників російсько української війни до Карпат та Україною. Зараз набирається наступна група. Такі заходи в більшості спрямовані на оздоровлення та патріотичне виховання дітей, але так само відпочинок організовують і для сімей військовослужбовців, ветеранів та сімей загиблих воїнів.
Проведено флеш-моб у “Гетьман Сагайдачний” в підтримку військ полонених моряків.
Олена бере також участь в заходах з питань подолання насильства у сім’ї.

тарас щербатюк

Олександр Бородієнко, Руслан Герасименко

ГО «Ветерани війни «Захисники України», м. Черкаси
учасники Школи Юридичної Сотні в м. Черкаси

Випускники Школи Юридичної Сотні в Черкасах спільно розробили проект, спрямований на допомогу громадам Черкаської області у сферах безпеки, розвитку національно-патріотичного виховання молоді та захисту прав ветеранів на місцевому рівні. Їхня ініціатива отримала підтримку Європейського Фонду Демократії і реалізується в партнерстві з місцевими організаціями ветеранів АТО. Крім того проект направлений на розвиток також самих організацій партнерів, які мають можливість підвищити свою інституційну спроможність.

красноок

Павло Красноок

ГО «Учасники АТО «ЩИТ», м. Прилуки, Чернігівська обл.
учасник Школи Юридичної Сотні в Чернігові

Громадська організація «Учасники АТО «ЩИТ» заснували гурток робототехніки в Прилуках у місцевому агротехнічному коледжі. Його для дітей військовослужбовців та дітей з малозабезпечених сімей колишні військовослужбовці. Заняття в гуртку вестимуть викладачі агротехнічного коледжу. Гроші на відкриття гуртка дали знайомі з підприємства «Щит-Агро».
За підтримки бізнес-середовища були закуплені необхідне обладнання та матеріали для
початку роботи гуртка «Робототехніка!» для дітей учасників АТО та дітей з багатодітних сімей у м.Прилуки. Гурток безкоштовний, почав навчання з березня 2019 року. Термін навчання – 1 рік.